İlandaki mail adresine 'Kocamı öldürtmek istiyorum' diye mail atan polis, kendisi ile irtibata geçen Hakan K.’yı yakalayarak gözaltına aldı.

İstanbul’da internet sitesine “Kiralık katil ve tetikçi temin edilir ” diye ilan veren bir kişi yakalandı. İlandaki mail adresine “Kocamı öldürtmek istiyorum” diye mail atan polis, kendisi ile irtibata geçen Hakan K.’yı yakalayarak gözaltına aldı. Özel güvenlik sertifikası olduğu öğrenilen K., “Niyetim kötü değildi, şaka yapmaktı” diye kendini savundu.

Hakan K.’nın internette verdiği “Şaka değil, tamamen gerçektir. İtina ile adam öldürülür. :P Tetikçi temin edilir” ilan polisi harakete geçirdi. Bilişim polisi, bırakılan e-mail adresine “Kocamı öldürtmek istiyorum” mesajı ile birlikte bir telefon numarası bıraktı. Hakan K. verilen telefonu aradı. Zanlı, polisi bir ay oyaladıktan sonra görüşmeyi kabul etti.

KARİYERE GÖRE FİYAT

Kadın polis zanlı ile bir kafede buluştu. Hakan K. kadın polise, “Öldürülecek kişinin toplumdaki sosyal statüsüne, kariyerine ve yaşına” göre fiyatın değiştiğini söyledi. İlk buluşma için bin YTL isteyen zanlı polisin operasyonuyla yakalandı. Zanlının özel güvenlik sertifikası olduğu belirlendi. Sorguya alınan Hakan K. “Niyetim kötü değildi. Amacım şaka yapmaktı. Kimseden para almadım” dediği öğrenildi.

bundan yola çıkarak forumlarımıza polislerinde girdiğini söyleyebiliriz ve konu açarken dikkatli olmalıyız :think:

Yukarı Alt