1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

"Kimsenin gazına gelmem"

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    "Kimsenin gazına gelmem"
    Daum, 4. Türkiye döneminde de ilk röportajını FANATİK'e verdi. 'Kadıköy'de şov', Samba zamanı' gibi söylemlere karnının tok olduğunu belirten Alman hoca, 'Önemli olan sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmak. Şu an yakaladığımız zirveyi, sonuna kadar bırakmaya da niyetimiz yok' dedi.

Fenerbahçe’de 6’da 6 yapan, ancak kısır futbol gerekçesiyle son dönemde yine eleştirilmeye başlanan Christoph Daum, içini her zaman olduğu gibi yine haber müdürümüz Mehmet Demircan’a döktü... Alman çalıştırıcı Süper Lig, Colin Kazım, Galatasaray ve Beşiktaş’la ilgili olayları, çarpıcı sözlerle FANATİK’e değerlendirdi

Sonuç için buradayım

Eleştirileri anlamak mümkün değil. Ben buna çok şaşırıyorum. Tarihimizin en iyi başlangıçlarından birini yapmışız, seyirci hâlâ protesto ediyor. Oysa mutlu olmaları gerekir. Sezon başında biri onlara “Fenerbahçe ilk 6 maçını kazanacak” tahmininde bulunsaydı, herhalde “Keşke bu gerçekleşse” derlerdi. Unutmasınlar, geçtiğimiz sezonlarda bu takım Bursaspor, Diyarbakırspor ve İstanbul BŞ Belediyespor gibi rakiplerden ne çekti! Biz ne yaptık, hepsini öyle veya böyle geçtik. Ben sonuca bakıyorum artık. Bu takım çok iyi yolda. Arkadaşlık süper, çok daha iyi olacağız. Ama bize destek olunması gerekir. İstanbul Belediye karşısında çok iyi oynamadık. Ancak ilk yarı 2-0 veya 3-0 olabilirdi. Rakibe ise bir pozisyon dahi vermedik.

Kazanma hırsımız süper

Evet, medya bizi önceki haftalarda iyice havaya sokmak istedi. ‘Kadıköy’de şov’, ‘Samba zamanı’ gibi başlıklar ve söylemlerle herkesin çok beğeneceği bir futbol istendi. Fakat ben sonuçlardan sorumluyum. Takım da öyle... Önemli olan uzun maratonun sonunda zirvede olmak. Bunun için savaşıyoruz. Takımın kazanma hırsı ve mücadele örneği beni umutlandırıyor. Emin olun, bu kadarını ben de beklemiyordum. Biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyordum, ancak ilk haftadan itibaren zirveyi kaptık, kimseye teslim etmeye de niyetimiz yok. Bu nedenle de isteğim, taraftarlarımızın, camiamızın kenetlenip bize destek olması. Onların desteğiyle büyük işler başaracağız.

Kazım’a lâf söyletmem

Kazım’ın performansından çok memnunum. İnanın takım için büyük bir kazanç. Çünkü çok mücadele ediyor. Çok koşuyor. Diğer olaylar beni ilgilendirmez. İstanbul Belediye maçında seyirciyle girdiği diyaloğu tabii ki tasvip etmiyorum. Ancak kendi seyircisi tarafından protesto edilmesi çok acı bir şey. Kazım’ı provoke ediyorlar. Bunu hak etmiyor ki... Tamam, kötü sonuçlar alırız, o zaman futbolcuları eleştirirsin. Ancak Fenerbahçe seyircisi 6 maçını da kazanmış futbolcusuna, hem de kendi stadında bu hareketi yapamaz, yapmamalı... Kazım lige iyi başladı. Diyarbakır’daki golü bizim için altın değerindeydi. Ondan memnunum ve gelecek haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum.

Dünyanın en büyük derbisi

10’uncu haftada Galatasaray ile yine müthiş bir derbi oynayacağız. İnanın o haftaya kadar namağlup unvanımızı devam ettirip ettirmememiz hiç önemli değil. Rakibin zaman zaman maçlarını izliyorum, ama aldıkları sonuçlar beni fazla ilgilendirmiyor. Bakınız, 10’uncu haftaya üst üste 9 mağlubiyetle de girseler, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki buluşmalar, dünyanın en büyük derbisidir. Bu maçların atmosferi başkadır. Ama biz şimdi o derbiyi değil, Antalyaspor’u düşünüyoruz. Her hafta bir sonraki maçla ilgileniyoruz. Antalya deplasmanı çok önemli. Dirençli bir takım. Umarım oradan da 3 puanla ayrılırız. Futbolcularımda bu kalite var.

Beşiktaş için üzülüyorum

Son günlerde en çok dikkatimi çeken, en çok üzüldüğüm olay, Beşiktaş’ın acımasızca eleştirilmesidir. Bana göre çok ağır sözler ediliyor. Düşünün, bu takım 3 ay önce hem şampiyon, hem de kupayı kazandı. Bunu kesinlikle hak etmiyorlar. Zaten sonuçlara bakıldığında Beşiktaş’ın çok şanssız ve inanılmaz kişisel hatalardan dolayı gol yediğini görüyoruz. Mustafa Denizli ve Yıldırım Demirören’in bu takıma ne verdiği ortada... Eleştiriler artık kişisel noktalara geldi. Bunu bir türlü anlamıyorum. Beşiktaş kısa sürede toparlanacaktır. Bakınız, Trabzonspor da insafsızca eleştirildi, ancak toparlandılar. Siyah-Beyazlılar da bunu başaracaktır. Yeter ki, camia kenetlensin ve seyirci desteğine devam etsin.​

Fanatik ^^