ThePrestige

Bilgiliyim
Ölen ölmüş kalan kalmış.Allah rahmet eylesin diyip geçmek gerek.Sokakta yaşayan da insan,Defnede insan.

Kitty demiş ki:
Dj_Twiddle demiş ki:
Burada asıl ölen defne joy değil ilker yasindir.Şuan tüm türkiye defnenin öldüğüyle değil nerde öldüğüyle ilgileniyor.Burası türkiye amerikada bile olsaydı çok zordu.Ama türkiyede o dahada zor.Evliysen ve çocuğun varsa ne kadar ünlüde olursa olsun üstünde 2 kişinin şerefi ve sorumluluğu var.Hareketlerine dikkat etmeliydi.Bu hatanın bedelini çok kötü ödedi ölmesinden bahsetmiyorum fakat 70 milyona rezil oldu ....
bu çirkin yorumunla 250.000 kişiye rezil olacağına >>sana göre<< 70 milyona öyle rezil olsun,yeğdir.
feminist detected :!:

kendini adamın yerine koy sonra konuş.Bu arada internette rezil olmakla gerçek hayatta rezil olmak arasında çok fark var

Windy

Kitty demiş ki:
Dj_Twiddle demiş ki:
Burada asıl ölen defne joy değil ilker yasindir.Şuan tüm türkiye defnenin öldüğüyle değil nerde öldüğüyle ilgileniyor.Burası türkiye amerikada bile olsaydı çok zordu.Ama türkiyede o dahada zor.Evliysen ve çocuğun varsa ne kadar ünlüde olursa olsun üstünde 2 kişinin şerefi ve sorumluluğu var.Hareketlerine dikkat etmeliydi.Bu hatanın bedelini çok kötü ödedi ölmesinden bahsetmiyorum fakat 70 milyona rezil oldu ....
bu çirkin yorumunla 250.000 kişiye rezil olacağına >>sana göre<< 70 milyona öyle rezil olsun,yeğdir.
Fazla uçuyorsun. Kimsenin yorumuna karışma hakkın veya eleştirme hakkın yok. Herkes istediğini yazar ve söyler. Yazdığı ve düşündüğü ona göre güzel sana göre çirkindir. Bunu bu şekilde dile getirmen çok yanlış. Tavırlarına ve konuşmalarına dikkat etmen erdemli bir insan olma yolunda önünü açacaktır.

İyi forumlar.

Kitty

Dj_Twiddle demiş ki:
Kitty demiş ki:
Dj_Twiddle demiş ki:
feminist detected :!:

kendini adamın yerine koy sonra konuş.Bu arada internette rezil olmakla gerçek hayatta rezil olmak arasında çok fark var
dersleri kötü birine "mal" yakıştırması yapan biri için sence de fazla kaptırmıyor musun kendini "ahlâk polisi" rolüne?

Hıncal Uluç Ölmüş...
Bir kul, bu dünyada başka bir kulun ayıbını örterse, kıyamet gününde Allah da onun ayıbını örter... (Hadis)

Defne Joy Foster’ın ölümü üzerine konuşuluyor da konuşuluyor…
Alkollüymüş…
Evli kadının dışarıda ne işi varmış…
O gün tanıdığı adamın evine nasıl gitmiş…
Uyuşturucu mu almış…
En son, Hıncal Uluç yazdı…
Bu konuyla ilgili yazdığını görünce, zannettim ki ön yargıların önünde bir set olacak…
En basitinden ölünün arkasından konuşmayın diyecek…
Özel hayattır, kimseyi ilgilendirmez, kimseye bu kadar konuşma hakkı vermez diye çıkışacak…
Ne dememizi bekliyorsunuz, Defne’ye yollu mu diyelim, diye kızacak…
Ve fakat ne mümkün!
Ne diyor Hıncal?
Evli barklı bir kadın, yeni tanıdığı adamın evine nasıl gider diyor…
Bir anne bunu nasıl yapar diyor…
Böyle biri öldü diye, kimse saygı duymamı beklemesin diyor…
O gece Defne’nin evine gittiği Kerem Altan, Hıncal’ın kuzeniymişmiş…
Bir arkadaşı aracılığıyla Kerem Altan’a “Sor bakalım kerataya, evli barklı ve çocuklu kadını niye götürmüş evine” diye soruyor…
Ve vurucu ifadeyi sona saklıyor; su testisi su yolunda kırılır…
Yok daha neler!..
Hiç mi için sızlamaz, hiç mi titremez yürek?…
Artık ne bir savunma, ne bir açıklama yapacak Defne yok…
Öldü!..
Defne hata yapmış olabilir…
Defne ayıp etmiş olabilir…
Bize ne?
Kime ne?
Velev ki, böyle bir hata söz konusudur, Defne, kocası ve Kerem arasındadır…
Kimi ilgilendirir?
Özel hayatı bu kadar didiklemek, daha cesedi soğumadan hesaba çekmek, ki bu konuda en ufak bir yetkin yokken, nedir bu Allah aşkına?
Hangi vicdana sığar…
Ayrıca kuzenin Kerem, yani erkek götürüyor, götürünce kerata oluyor…
Sevsinler Kerem’i…
Guduuuuuu…
Peki ya Defne?
O götürülen… Kadın…
Hatalı o…
Evli çünkü… Kerem’in evine gitmiş…
Kerem evli kadınla olabilir ama...
O kerata...
O erkek...
Ne dememizi istiyorsun Defne’ye, yollu mu?
Yani yine o bildik klişe mi?
Kadın yapınca kevaşe, erkek yapınca çapkın mı?
Kerataymış…
Ey kuzenim Kerem, evli kadınla nasıl olursun diye kızmak yok…
Aslanım Kerem o…
Kerata…
Amcasının kuzusu...
Guduuuuu...
Ne güzel dünya…
Hadi elini vicdanına koyamayanlar konuşmaya devam etsin…
Şöyle ayıp etti, böyle yanlış yaptı demeye…
Her yeri doldursun söyledikleriyle…
Yetmez!
Defne’yi çıkarıp mezarından, asalım darağacına…
Yakalım gerekirse…
Ne istiyorsanız onu yapalım…
Susmanız için ne etmek gerekiyorsa onu edelim…
Sadece Defne ölmedi Hıncal…
Sen de öldün bu yazınla…
Soruyorsun ya yazında “Defne senin karın olsaydı ne yapardın” diye…
Peki ya Defne senin kızın olsaydı?

Kitty

Windy demiş ki:
Kimsenin yorumuna karışma hakkın veya eleştirme hakkın yok.
??

Windy demiş ki:
Herkes istediğini yazar ve söyler.

????
nasıl yani bu konudaki herkes bi görüşü yorumlamıyor mu anlayamadım
ayrıca birinin arkasından "oh müstahak haketti öldü gitti" demenin yanında benim kullandığım sıfat neden bu kadar göze çarptı onu hiç anlamış değilim

Windy

Kitty demiş ki:
????
nasıl yani bu konudaki herkes bi görüşü yorumlamıyor mu anlayamadım
ayrıca birinin arkasından "oh müstahak haketti öldü gitti" demenin yanında benim kullandığım sıfat neden bu kadar göze çarptı onu hiç anlamış değilim
Beğenmiyorsan beğenmiyorsundur ama iğrenç yazmana gerek yok. Tutumuna dikkat et dedim sadece. Bu konu için geçerli değil.

Hiç olmamış bu yazılanlar. İnsan, ölene mutlaka saygı duymalıdır. Herkes kendi nâmusundan ve şerefinden sorumludur. Ben başkasının zinasında sıfat olarak gösterilmem. İnsanlar toprakdan gelmiştir ama, hatalarıyla kaya gibi yontulur. Ölünün arkasından laf etcek kadar anormal olan birisi, asla hayatında doğru yolda ilermemediğini apaçık ortaya koymuştur. Ben bu serseri ve asi halimle, ölüye saygı duyarım.

Toprağa kavuşanları rahatsız etmeyelim.
Allah rahmet eylesin.

ZKC gerekli yaziyi yazmis ozel hayati kimseyi ilgilendirmez hincal ulucda bu yazisiyla. Turkiyenin %40 icin oldu....

Yukarı Alt