1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Kerem Gönlüm doping yapmadı

1. Caprice

Caprice Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Efes Pilsen'in başarılı oyuncusu Kaya Peker, doping testi pozitif çıktığı için Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verilen takım arkadaşları Kerem Gönlüm'ün sonuna kadar arkasında olduklarını söyledi.

Kerem'in yaşadığı durumu “talihsizlik” olarak nitelendiren Kaya, yaşanılanlardan dolayı takım olarak suçlanmalarını da komik bulduğunu dile getirdi.

Tecrübeli oyuncu, üst düzeydeki oyuncuların böyle şeylerle uğraşmayacağını savunarak, “Kerem'in başına gelenler de bir talihsizliktir. Sonuna kadar arkasındayız. Doping yapmadığına ve yapmayacağına inanıyoruz. Takımdaki herkes adına konuşabilirim, bu düzeydeki hiçbir oyuncu kariyerini tehlikeye atmaz. Bunları düşünmek bile normal değil, imkansız olarak görüyorum. Takım olarak suçlanmamız üzücü, biz kendimizi biliyoruz. Efes Pilsen Kulübü'nün böyle bir şeye ihtiyacı yok. Basketbol şu an Türkiye'de varsa, Efes Pilsen sayesinde vardır. Herkesin Efes Pilsen'in böyle şeylere karışmayacağını bilmesi lazım” diye konuştu.

“MİLLİ TAKIMI HAK ETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM"

Kaya, önümüzdeki yıl Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için milli takıma çağrılmayı beklediğini ifade ederek, bunu hak ettiğini söyledi.

(A) Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjeviç'in 36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası için kadroya almadığı tecrübeli oyuncu, sezon boyuncu gösterdiği performansla formda kalmaya çalıştığını dile getirerek, şunları kaydetti: “Milli takımın başında bir kişi var ve milli takıma gidecek oyuncuları o seçiyor. Ben ağustos ve eylül aylarında televizyondan değil de sahanın içinde arkadaşlarıma destek olarak milli takımın başarı yakalamasını isteyen bir oyuncuyum. Bence geçtiğimiz yıllarda çok büyük başarılar ve madalyalar kaçırdık. Milli takım bazında daha başarılı olmuş olsaydık, Türk oyuncuların kariyeri farklı olabilirdi. Milli takım o yüzden çok önemli. Ama önümüzde hala bir şans var, Dünya Şampiyonası Türkiye'de yapılacak. Geçen yıllardan ders çıkarıp, bu şampiyonayı iyi değerlendireceğimizi düşünüyorum. Milli takıma çağrılmayı bekliyorum, geçen iki yıl da bekledim. Hakkettiğimi de düşünüyorum. Ama demek ki daha iyi olmak lazım. Bu sene gerçekten orada olmak istiyorum.”

Kaya, geçen sezon milli takımda 2010 Dünya Şampiyonası'na hazırlık diye bir döneme girildiğini ve bu kapsamda genç oyuncuların takıma çağrıldığını belirterek, “Gerçekten Tanjeviç, genç oyunculara çok önemli bir şans tanıdı. Onların da ne kadar iyi değerlendirdiği düşünülür, tartışılır. Artık Tanjeviç de gördü bu dönemi. Onları hazır görüyorsa devam edebilir, ama bu da onun için risk olabilir. Bunu herkesin saygı duyması lazım. Sonuçta önemli olan Türkiye'nin başarısı” değerlendirmesini yaptı.