Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

Advance

Cyber-Warrior demiş ki:
Anlamak istemiyorsunuz sanırım arkadaşlar bakın Van'da insanlar kıvranırken laylaylom olmaz olursada abartılı bir şekilde olmaz,illa bayramlaşmak için devletin promasyon izinine ihtiyaç yok 29 Ekim bizim yani aramızda kutlarız ama tutupta çiftetelli oynatılmaz Bir Tarafta İnsanlar Can Çekişiyor biz burda oynarsak TÜM Dünya " VURDUM DUYMAZ" demezmi ki gerçektende öyledir.Birde başbakan bakıyorum ülke takmış durumda ama genede oy atıyorlar,şunu unutmayın çok çok hatası olsa bile yeri geldinde ben bile sinirlenip sövüyorum ama siz bir başbakanın bu kadar eleştiriye maruz kaldını gördünüzmü Devlet daireleri işlem bakımından nerdeydi nereye geldi hastaneler ilaçlar nerden nereye geldi biraz şükür etmesini bilin.İsraille aramız açılıyor yok israil'e girelim falan filan nah girersin israil'e girde bak 8-10 ülke bize nasıl giriyor sonra izleriz artık zaman topla tüfekle kazanma zamanı değil Masa başında elinden gelenin en iyisini yapmak lazım lütfen tarafcıl düşünmeyelim..
Sen de siyaset karıştırarak cevaplamışsın

Gerçekten hiçbiriniz anlamıyorsunuz ne demek lazım size bilmiyorum.Devam edin nasıl düşünüyorsanız..

Xperyon

Bilgiliyim
Siyasetle ilgisi yok misilleme yapıyorum,ki insanlarda siyaset üzerinden konuşuyor şu durumda böyle izah edersin herkezin fikri kendine cqloss dediği gibi sen benim dediğime katılcan diye bir kural yok ama devlet dairesi başkanı gibide konuşmazsan iyi olur. :coffee:

Cyber-Warrior demiş ki:
Siyasetle ilgisi yok misilleme yapıyorum,ki insanlarda siyaset üzerinden konuşuyor şu durumda böyle izah edersin herkezin fikri kendine cqloss dediği gibi sen benim dediğime katılcan diye bir kural yok ama devlet dairesi başkanı gibide konuşmazsan iyi olur. :coffee:
Tartışmaya Girmeye Gerek Yok Zaten Ülkenin Nereye Gittiği Belli . Siyasi Görüşle Bakmıyorum Olaya. Sanki Biz Törenlerde Meydana Çıkıp Çifte Telli Atıyoruz.

cumhuriyet rejimini sindiremeyen insanların bahanesidir van depremi. sen mehmetçik ölürken hangi kutlamanını açılışını davetini iptal ettinde şimdi Türkiye tarihinde ilk kez olacak bir şeye imza atıyorsun ve Cumhuriyet kutlamalarını iptal ediyosun. bu ne cürret nerden alıyosun bu cesareti. nerden aldığı belli %50 den alıyor.

Not: Her 2 kişiden biri tayyibin destekçisi unutmayın. ya sen yada ben.

Xperyon

Bilgiliyim
İnsanlar ölüyor adam hala cumhuriyet rejimi diyor,Can bu can allahın sana verdi en büyük şey olsa gerek sen bu kavramı anlayamamışsın galiba israil dış işleri bakanı gibi konuşuyorsun,ek olarak senin oy atabilcek yaşta oldun konusunda şüphelerim var.!

İsrail dış işleri bakanı benim gibi düşünüyorsa onuda tebrik ediyorum. Atatürkçü düşünceden nasibini almış birisi demekki. Ek olarak, şüphelerini benim yaşım doğrultusunda değilde, Cumhuriyet rejiminin geleceği doğrultusunda sürdür. Boş düşüncelerle yorma kendini

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
aRweN UndomieL demiş ki:
İnsanlar ölüyor adam hala cumhuriyet rejimi diyor,Can bu can allahın sana verdi en büyük şey olsa gerek sen bu kavramı anlayamamışsın galiba israil dış işleri bakanı gibi konuşuyorsun,ek olarak senin oy atabilcek yaşta oldun konusunda şüphelerim var.!
1999’da 18.373 ölü ve 48.901 yaralı verdiğimiz Marmara depriminde iptal edilmedi
Sen neyin dalgasındasın hala? Cumhuriyetimizi özgürlüğümüzü kazanmak için milyonlar şehit düşmüş de gelmişiz bu duruma. Emin ol o Van'daki %6lık kesim bile bu kutlamaların iptal edilmesini istemezdi.
Ha madem can; verin Tayyibinize bütün yetkileri canınızı almasın bizi köle yapsın. Büyük Tayyip almadı canımızı hamd olsun köle yaptı bu da yeter mi diyeceksiniz.

Wax Whine demiş ki:
Sen neyin dalgasındasın hala? Cumhuriyetimizi özgürlüğümüzü kazanmak için milyonlar şehit düşmüş de gelmişiz bu duruma. Emin ol o Van'daki %6lık kesim bile bu kutlamaların iptal edilmesini istemezdi.
Ha madem can; verin Tayyibinize bütün yetkileri canınızı almasın bizi köle yapsın. Büyük Tayyip almadı canımızı hamd olsun köle yaptı bu da yeter mi diyeceksiniz.
:nod:

Advance demiş ki:
Afedersiniz de iyice saçmalamışsınız sen evinde sıcak koltuğunda otururken bunları söyleyebilirsin ama ordaki insanları hiç düşünmüyor musun?Hayatta kalma mücadelesi veriyorlar şuanda.Orda enkazın altından çıkarılamamış insanlar varken gerçekten tören yapılabileceğini mi düşünüyorsun.Bir düşün orada enkaz altında yatan annen baban veya sen olsaydın?Aynı şeyleri söyleyebilecek misin?
CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLAMAK DEMEK, GÖBEK ATMAK, EĞLENCE DÜZENLEMEK DEĞİLDİR. BU ÜLKENİN NE KADAR ZOR MADDİ-MANEVİ ŞARTLARDA KURULDUĞUNUN FARKINDAYIZ VE BUGÜNÜN TC VATANDAŞLARI OLARAK HER ZAMAN BUNUN FARKINDAYIZ, MİNNETTARIZ, CUMHURİYETİMİZİN BEKÇİSİ VE TAKİPÇİSİYİZ DEMEKTİR...
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARININ İPTALİNİ, GEREKLİLİK OLARAK DEĞİL, SİYASİ ALINMIŞ BİR KARAR OLARAK ALGILADIM. BU DA BENİ MUTLU ETMEDİ...
İTPAL ETMEK YERİNE, YAKIŞIR Bİ'İÇERİKTE BU ÖNEMLİ GÜNÜ İDRAK ETMEMİZ GEREKİRDİ...

Wax Whine demiş ki:
alkis: alkis:

The47

Bilgiliyim
son mesajlara baktımda, böyle düşüncede olan insanların olmasını görmek gerçekten güzel. Dogru forumdayız :kalp:

volkanka, wax, hm, coloss07 ve diger sayamadıklarım :kalp:

Xperyon

Bilgiliyim
Vatan haini ilan etseydiniz oha , ben demiyorumki bayram olmasın bayram tabiki olsun ama hala bile atatürk'ü nerdeyse peygamber adleniceksiniz ona yanıyorum , cidden atam orda yattığı yerden üzülüyordur.Atatürk Türklerin en büyük komutan ve başkanlarının önde gelenlerinden biri ama peygamber gibi görmeyelim rica ediyorum.Cumhuriyet türkiyenin en büyük sahip olduğu şey kimse kutlanmasın demiyor başka yerlere çekmeyin duygusal sömürü yapılması ayrı zaafiyet oda ayrı bir konu neyse boş tartışmaya girmeyelim hadi iyi forumlar.

Advance

aRweN UndomieL demiş ki:
Vatan haini ilan etseydiniz oha , ben demiyorumki bayram olmasın bayram tabiki olsun ama hala bile atatürk'ü nerdeyse peygamber adleniceksiniz ona yanıyorum , cidden atam orda yattığı yerden üzülüyordur.Atatürk Türklerin en büyük komutan ve başkanlarının önde gelenlerinden biri ama peygamber gibi görmeyelim rica ediyorum.Cumhuriyet türkiyenin en büyük sahip olduğu şey kimse kutlanmasın demiyor başka yerlere çekmeyin duygusal sömürü yapılması ayrı zaafiyet oda ayrı bir konu neyse boş tartışmaya girmeyelim hadi iyi forumlar.

Advance demiş ki:
aRweN UndomieL demiş ki:
Kim Peygamber ilan etmiş anlamadım? Tayyip'i pegyamber ilan edenlere söyle sen bunu.

Advance

volkanka demiş ki:
Advance demiş ki:
aRweN UndomieL demiş ki:
Kim Peygamber ilan etmiş anlamadım? Tayyip'i pegyamber ilan edenlere söyle sen bunu.
Siyaset niye karıştırıyorsun hala anlamış değilim, biz ne diyoruz sen ne diyorsun.

Xperyon

Bilgiliyim
Anlamıyormusun arkadaşım sen bir insanı putlaştıramazsın Din'e aykırı ilah gibi görenler var yorumları oku incele.! Herkez CUMHURİYET diyor kim ne yapmış allahın adını verdim ayıp ama bu kadarda olmaz.Galyana getirmeyin insanları.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
aRweN UndomieL demiş ki:
Batıyorsun; sonra düzeltmeye calısayım derken iyice giriyorsun dibe.
Burada Atatürk'ü peygamber ilan eden yok ama şu an kutlu doğum haftası olsa eminim ki bunlar kutlanmayacak dendiği anda ayaklanırdın.
Eğer azıcık değer verseydin, zahmet etseydin de iki kitap açsaydın içinde geçen muhabbeti görürdün.
Atatürk bir akşam, Çankaya'da arkadaşlarına sordu

- Dünyanın en büyük insanı kimdir?
- Timur'dur Paşam!
- Değil.
- Fatih'tir.
- Değil.
- Yavuz Sultan Selim.
- Değil.
- Alpaslan.
- Değil.
- Napolyon.
- İskender.
- Değil.

Nafile!.. Ne derlerse Atatürk "değil" diyordu. Dalkavuklardan biri dayanamadı:

- Sizsiniz Paşam., dedi.

Atatürk, bu zatı tersledikten sonra, sualinin cevabını kendisi verdi:

- Dünyanın en büyük insanı Hz. Muhammed'dir. Ölümünden bu yana bin üç yüz sene geçtiği halde, günde beş vakit, Cenab-ı Allahtan sonra adı söylenen Hz. Muhammed'dir.

Azıcık okuyor olsaydın bu dinsiz imansız dediğiniz adamın bu konuşmalarını görürdünüz. Duygusal sömürüyü yapan biz değiliz. Sensin, sizsiniz; baştakiler. Baksana Cumhuriyet kutlamaları iptal edildi. Nedeni ise Van'da deprem oldu. Ben iyi bir şey demiyorum buna. Kötü bir durum ve her duyarlı vatandaş gibi ben de belirli bir mebla yardım gönderdim. Ama bu ülkenin iki eli kanda olsa yine kutlamalar yapıldı; yapılamıyor.

Advance

Wax Whine demiş ki:
aRweN UndomieL demiş ki:
Batıyorsun; sonra düzeltmeye calısayım derken iyice giriyorsun dibe.
Burada Atatürk'ü peygamber ilan eden yok ama şu an kutlu doğum haftası olsa eminim ki bunlar kutlanmayacak dendiği anda ayaklanırdın.
Eğer azıcık değer verseydin, zahmet etseydin de iki kitap açsaydın içinde geçen muhabbeti görürdün.
Atatürk bir akşam, Çankaya'da arkadaşlarına sordu

- Dünyanın en büyük insanı kimdir?
- Timur'dur Paşam!
- Değil.
- Fatih'tir.
- Değil.
- Yavuz Sultan Selim.
- Değil.
- Alpaslan.
- Değil.
- Napolyon.
- İskender.
- Değil.

Nafile!.. Ne derlerse Atatürk "değil" diyordu. Dalkavuklardan biri dayanamadı:

- Sizsiniz Paşam., dedi.

Atatürk, bu zatı tersledikten sonra, sualinin cevabını kendisi verdi:

- Dünyanın en büyük insanı Hz. Muhammed'dir. Ölümünden bu yana bin üç yüz sene geçtiği halde, günde beş vakit, Cenab-ı Allahtan sonra adı söylenen Hz. Muhammed'dir.

Azıcık okuyor olsaydın bu dinsiz imansız dediğiniz adamın bu konuşmalarını görürdünüz. Duygusal sömürüyü yapan biz değiliz. Sensin, sizsiniz; baştakiler. Baksana Cumhuriyet kutlamaları iptal edildi. Nedeni ise Van'da deprem oldu. Ben iyi bir şey demiyorum buna. Kötü bir durum ve her duyarlı vatandaş gibi ben de belirli bir mebla yardım gönderdim. Ama bu ülkenin iki eli kanda olsa yine kutlamalar yapıldı; yapılamıyor.
Azıcık okuyor olsaydın bu dinsiz imansız dediğiniz adamın bu konuşmalarını görürdünüz?
Kim dinsiz diyor Allah aşkına Onur sen düzgünce bir oku yazılanları bence.

Atatürkü peygamber olarak niteleyen bir cümle gösteririmsin lütfen. Ayrıca Atatürk en büyük komutan değil, Başkomutan; başkan değil, 1. cumhurbaşkanı. Duygusal sömürüden ziyade anlam kargaşası yaratarak sahip olunan değerleri geriye çekmeyin. Kendisi peygamber ilan etmek isteyenleri şu anda göz göre göre cumhuriyet rejimini ortadan kaldırmaya çalışıp, hilafet yönetimi isteyenlere ithaf edebiliriz

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt