Kemalist demiş ki:
Unforgiven demiş ki:
Ayştayn demeyin bildiğim kadarıyla açıklıyorum. :lol:

FPS / Frame Per Second / Saniyede Kare Sayısı

ne kadar fazla olursa ayrıntıları o kadar iyi görürüz ve oyun bir o kadar akıcı oynanır :mrgreen:
Olay oradan çıktı zaten , bende öyle biliyordum ama crysis 2'de fps 2000 olunca oyun donuyor :curtain: daral:
fps 2000 mi uh, biz 45 göremiyoruz

Unforgiven demiş ki:
Ayştayn demeyin bildiğim kadarıyla açıklıyorum. :lol:

FPS / Frame Per Second / Saniyede Kare Sayısı

ne kadar fazla olursa ayrıntıları o kadar iyi görürüz ve oyun bir o kadar akıcı oynanır :mrgreen:
Aynştayn la yiyip içmişsin burası kesin :beer:

Hiçbir sistem 2 bin fps veremez(Oyun yapımcıların kendi tasarım yaptığı bilgisayarlarda dahil.)

Hem böyle bir bilgisayar almak için zengin olmayada gerek yok.Paran varsa nakit alırsın,yoksa taksitle alırsın yani o kadar zor değil almak :thumbsup:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ghost12 demiş ki:
Hiçbir sistem 2 bin fps veremez(Oyun yapımcıların kendi tasarım yaptığı bilgisayarlarda dahil.)

Hem böyle bir bilgisayar almak için zengin olmayada gerek yok.Paran varsa nakit alırsın,yoksa taksitle alırsın yani o kadar zor değil almak :thumbsup:

denetim masası > sistemden bir ss atar mısın soru:

ghost12 demiş ki:

Dediğin gibi 2000 fps impossible is nothing gibi bir şey...
100 fps olsun öp başına koy. Çünkü böyle bir sistem dünya yüzeyinde yok... yani en azından benim bildiğim yok :)

Advance

nobrain demiş ki:
ghost12 demiş ki:

Dediğin gibi 2000 fps impossible is nothing gibi bir şey...
100 fps olsun öp başına koy. Çünkü böyle bir sistem dünya yüzeyinde yok... yani en azından benim bildiğim yok :)
gerçek fps olarak değil arada oyun menüde yüklenirken felan donuyor, 7000 fps olarak da gösteriyor :lol:
ps:normalde 45-70 fps oynuyorum

Mopneet

Oyunun yapımcıları farklılık olsun diye yüksek FPS'i kötü, düşük FPS'i yapmışlardır. :P

nerden bakıcaz criysis te fsp ye :D oynuyorum ama bilmıyorm nasıl bakcz :D

TWEETY demiş ki:
Bende de 16GB ramli, 128GB SSDsi Miror Raidli, 1TB HDD side raid 5de, 512bit ve 512Mblik ekran (render kartı - matrox marka -parhellia serisi) kartı ve 3,6Ghz hızında 4Çekirdekli işlemcisi olan bir bilgisayar var... Soru şu ben zengin çocuğu muyum, hayır değilim... :coffee:
ne kadara patlar öyle bir bilgisayar ?

Rowdy demiş ki:
TWEETY demiş ki:
Bende de 16GB ramli, 128GB SSDsi Miror Raidli, 1TB HDD side raid 5de, 512bit ve 512Mblik ekran (render kartı - matrox marka -parhellia serisi) kartı ve 3,6Ghz hızında 4Çekirdekli işlemcisi olan bir bilgisayar var... Soru şu ben zengin çocuğu muyum, hayır değilim... :coffee:
Ekran kartının parasıyla i7 işlemcili dizüstü alınıyor bro desem biggrint1

TWEETY demiş ki:
Rowdy demiş ki:
TWEETY demiş ki:
Ekran kartının parasıyla i7 işlemcili dizüstü alınıyor bro desem biggrint1
Yok Artık Derim makara: Ekran kartı modelini bi yazarmısın :P

@Dark Fortress

http://www.lacc.com/product.asp?pf_id=PHP256F-R&gkw=PHP256F-R&gad=CMmggM8DEggtbKcHVS-B1xiX_r3-AyCt79BM

Bu linkte gördüğün kart refurbished edilmiş... Yani yenilenmiş... ikinci elde son nokta yani... ama fiyatı 715$...

bu matroxun sitesindeki yeri

http://www.matrox.com/graphics/en/products/legacy/parhelia/parheliapci256/

ayrıca gösterdiğim ürünün miadı dolduğu için yerine şunu alacağız... Bir kaç hafta içinde...

http://www.nvidia.com/object/product-quadro-4000-us.html

Bunların bir evde ne işi var derseniz, geceleri 3d max ile animasyon yapan bir babam var, gündüzleri vardiyasınıda ben devralıyorum, bilgisayar internete bile bağlı değil, üstünde sadece işletim sistemi, driverlar, adobe cs5 master's edition full ve 3d max studio yüklü... Antivirüs programı bile yüklü değil...

Sadece işimiz için yani... Ahh o bilgisayara SRO kurmak ahhh...

Matrox 2000 li yılların sonuna doğru piyasayı ATI ve nVidia ya kaptırmadı mı yau ?
Hala ürün piyasaya sürüyor mu ?

Neoptolemos demiş ki:
Matrox 2000 li yılların sonuna doğru piyasayı ATI ve nVidia ya kaptırmadı mı yau ?
tabiki :nod:

ama artık ürünleri render işinden ziyade çok ekranlı grid kullanıma yönelik... mesela 8ekrana 1080p+++ çıkış veren bir ekran kartı çıkardılar en son...

TWEETY demiş ki:
Neoptolemos demiş ki:
tabiki :nod:

ama artık ürünleri render işinden ziyade çok ekranlı grid kullanıma yönelik... mesela 8ekrana 1080p+++ çıkış veren bir ekran kartı çıkardılar en son...
ATI eyefinity gibi diyorsun yani summer1:
Profesyonel ekran kartları hep ilgimi çekmiştir, ama ben tam bir oyun delisi olduğum için, oyunlarda AA kapalı iken bile yüksek detay da 40 üssü FPS veremez o kartlar, ki görevi de degil :) onların işleri render yapmak.

Yukarı Alt