1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Keita Barcelona'da

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Keita Barcelona'da
    İspanya La Liga takımlarından Barcelona, Sevilla'nın Malili oyuncusu Seydou Keita'yı renklerine bağladı.
    İspanya La Liga'yı Real Madrid ve Villarreal'in ardından 3. sırada tamamlayan Barcelona, Sevilla'nın 28 yaşındaki oyuncusu Seydou Keita ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Katalan temsilcisi'nin Malili oyuncunun bonservis bedeli olarak Sevilla'ya 14 milyon Euro ödediği iddia edildi.
    Bir önceki sezon Fransa'nın RC Lens takımından Sevilla'ya gelen Malili futbolcu, bu sezon oynadığı 31 lig maçında 4 gol attı. Takımının La Liga'yı 5. sırada tamamlayarak önümüzdeki sezon UEFA Kupası'na katılma hakkı eldeS etmesinde önemli rol oynayan Keita, Barcelona'da forma giyecek ilk Malili futbolcu olacak.
    Katalan kulübüne transferiyle ilgili açıklama yapan tecrübeli oyuncu, "Şu anda çok mutluyum; çünkü Barcelona harika bir takım. Birçok takımdan transfer teklifleri aldım; fakat uzun süredir Katalan ekibinde oynamak istiyordum" dedi.
    Ronaldinho ve Eto'o gibi dünyaca ünlü yıldızları ile yollarını ayırma noktasına gelen ve yeniden yapılan sürecine giren Barcelona, ilk imzayı Keita'ya attırarak önemli bir adım attı.