Macrocheck demiş ki:
İmam hatiplerde mesleki eğitim verildiği gerekçesiyle din eğitimi veriliyordu, şu durumda mesleki eğitimin dışına çıktığına göre başta bu olay laikliğe aykırıdır.

İkincisi imamhatiplerin birçoğunda verilen eğitimin ne kadar müfredata uygun ve hocaların kendilerinin saptırmadığı gerçekten çok büyük bir soru işareti. Din kullanılarak şu anki düzenin yanlış olduğu konusunda beyinleri yıkanan öğrenciler bunun sayesinde rahatça ülke yönetimini ve önemli mevkileri ele geçirerek adeta bir "imam iktidarına" bizi sürükleyecek. Gelecek 20 yıl içinde Türkiye'de laikliğin kaldırılması, İslam devrimi gibi fikirler açıkça ortaya konulabilecek, bu katsayıların kaldırılması konusunda madalyanın arka yüzü o yüzden böyle karanlık ve kirli. Ülkemizde radikal hareketler ve bu hareketlerden yararlanacak şiddet yanlısı topluluklar artacak, bir çok gencimiz belki bu yüzden hayatını kaybedecek tekrardan. işin gerçeği bir 80 öncesi dönem daha beklemekte.
aynen katılıyorum.
Bir kaç şey daha söylemeyi düşünüyordum.Fakat konu çok sapacak.Allah sonumuzu hayır etsin. :buddha:

çok yanlış bakanlar var ben anadolu lisesine 3 almak için çalışıcam imam hatipte olsaydım 100 için snçta ikiside bana össde aynı puanı vericek artk sadeca aldığım eğitim iyi olucak ama össye imam hatipten giren biri benden önde başlıyacak. Ülkede Din kavramını kullanarak herşey yapmak mümküm bunuda günümüzde rahatça görüyoruz :wink1:

MilkyWay demiş ki:
Bence Hİç birşey değişmedi çalıştığın zaman yine biryere gidersin ama Sayısal bölümleri önü çok çok çok çok açıldı

Bende Sayısalcıyım bu değişiklik bize çok yaradı çok...
sayısalın önünü açtığını düşünmüyorum bende bir sayısalcıyım
şimdi enine boyuna sistemi bir ölçelim
90lı yıllarda kalkan ösys sisteminin bir benzeri diyebiliriz ilk önce her bölümden genel bir sınava gireceğiz bu sınava herkez girebilecek sayısal eşit ağırlık vs. belli bir barajı geçen kişiler 2. sınava girme hakkını kazanazak nedir bu 2. sınav
sayısaldan girecek birisi için
2. sınav mat ve geo aynı oturumda fkb ayrı oturumda görülecek soru sayısı ve konu sayısı bir hayli artacak
burada öğrenci devreye giriyor bu sistemin içinden rahat çıkması ve hedefine ulaşması için özel dersler dershanler gerekecek yeni rant alanları oluşacak eğitim esnaflık gibi bir mesleğe bile dönüşebilecek..
zannımca bu sistem bir daha değişebilir

Cube demiş ki:
çok yanlış bakanlar var ben anadolu lisesine 3 almak için çalışıcam imam hatipte olsaydım 100 için snçta ikiside bana össde aynı puanı vericek artk sadeca aldığım eğitim iyi olucak ama össye imam hatipten giren biri benden önde başlıyacak. Ülkede Din kavramını kullanarak herşey yapmak mümküm bunuda günümüzde rahatça görüyoruz :wink1:
Yeni sistemde sence okul puanı diye bir şey ne kadar etkili? Ayrıca meslek liselerinde ve düz liselerde max puan olan 80i alabilmek için okul birincisi olmak gerekiyor..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sistem hükümetin zihniyetine göre yön değiştiriyor bu bağlamda iş genç nesile düşüyor...

Journalist

Aileden
Bu sistemden hiçbir halt olmaz.güzel birşey olacak sanıyordum duyunca çok fena sinir oldum zaten 5-6 senedir beni etkileyen altıdan fazla eğitimde sistem değişikliğine gidildi ve hiçbiride bana olumlu birşeyler katmadı gelen yasa yüzümüze vurdu burdada böyle mesleki ve teknik liseler bir avuç imam'a kurban gitti resmen madem teknik liselerin önlerini açmak istiyorlardı neden Anadolu Teknik liselerinin 2 yıllık yatay geçişini kaldırıp kendi alanımızı seçtiğimizde verilen ek puanı aşağıya çektiler hiçbirşeyden anlamayan ön eğitim görmemiş olan düz lise ve anadolu liseleri benim gördüğüm eğitimin yanında ne yapabilir herşeyi rezil etmişler dahada konuşmayayım zaten ama şunu yazayım burda ne Anadolu Teknik Liselerinin Nede Mesleki eğitim veren liselerin bir kazancı var hatta daha çok ölçülemeyecek derecede zararlı çıkan taraf yine biz olduk bu yasada tek karlı taraf imam hatip liseleridir...

Mojito

ChrsNYC demiş ki:
MilkyWay demiş ki:
Bence Hİç birşey değişmedi çalıştığın zaman yine biryere gidersin ama Sayısal bölümleri önü çok çok çok çok açıldı

Bende Sayısalcıyım bu değişiklik bize çok yaradı çok...
sayısalın önünü açtığını düşünmüyorum bende bir sayısalcıyım
şimdi enine boyuna sistemi bir ölçelim
90lı yıllarda kalkan ösys sisteminin bir benzeri diyebiliriz ilk önce her bölümden genel bir sınava gireceğiz bu sınava herkez girebilecek sayısal eşit ağırlık vs. belli bir barajı geçen kişiler 2. sınava girme hakkını kazanazak nedir bu 2. sınav
sayısaldan girecek birisi için
2. sınav mat ve geo aynı oturumda fkb ayrı oturumda görülecek soru sayısı ve konu sayısı bir hayli artacak
burada öğrenci devreye giriyor bu sistemin içinden rahat çıkması ve hedefine ulaşması için özel dersler dershanler gerekecek yeni rant alanları oluşacak eğitim esnaflık gibi bir mesleğe bile dönüşebilecek..
zannımca bu sistem bir daha değişebilir
:muck: tabiki o konudada haklısın bence sadece bu sene bizim deneme tahtası olarak kullanacaklar. :sfff:

Yukarı Alt