Kartal'ın dikkatine!
Manchester United kalecisi, “İstanbul dünyanın en güçlü takımları için bile zor deplasman. Seyirci baskısı müthiş. Konsantre olamazsanız, kazanmanız imkânsız” yorumunu yaptı.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United, Wolfsburg, CSKA Moskova ile eşleşti ve ilk maçını 15 Eylül 2009 Salı günü, grubun favorisi İngilizler’le oynayacak. Manchester gerçek anlamda bir yıldızlar topluluğu ve futbolla ilgilenenler çoğunlukla onları favori gösteriyor. Ancak Avrupa’da ‘yılın kalecisi’ seçilen Manchester’ın ‘1 numarası’ Edwin van der Sar hiç de öyle düşünmüyor. Söz, Hollandalı file bekçisinde:

Nihat Kahveci çok tehlikeli...

“Beşiktaş’la eşleştiğimiz için mutluyum, çünkü İstanbul’u çok seviyorum. Fakat bu şehrin bir de kötü tarafı var, dünyanın en güçlü takımları için bile zor bir deplasman. Orada puan almak için gerçekten çok iyi oynamak zorundasınız. Beşiktaş seyircisini biliyoruz, rakiplerini büyük baskı altına alıyorlar. O sahaya konsantre olmadan çıkarsanız, kazanmanız kesinlikle imkânsız...”
“Grupta favori tabii ki biziz. Ancak Şampiyonlar Ligi’nde artık takımlar güç olarak birbirine çok yakın ve grupta rahatlıkla birinci olacağımızı şimdiden söylemek yanlış. Sonuçta diğer takımlarda da kaliteli isimler var. Beşiktaş’ı Avrupa’da herkes tanıyor. Stattaki müthiş atmosferi herkes biliyor. Ben, futbolcularından Nihat’ı çok beğeniyorum. Ne kadar tehlikeli olduğunu, Avrupa Şampiyonası’nda herkes gördü.”

Rooney o sözleri söylememiştir...

“Rooney’in basında yer alan değerlendirmelerine gelince... Rooney çok eğlenceli birisi. Ayrıca iyi golcü. Gençken hatalar yapıyordu, ancak şimdi daha tecrübeli ve sadece futbolu düşünüyor. Beşiktaş hakkında o sözleri söylediğine inanmıyorum.”​

Fanatik

Yukarı Alt