Merhaba arkdaşlar bu konuyu açmadan önce karekter yapılandırmları bölümündeki konuların hepsine baktım okudum usanmadan kafam allak bullak oldu şimdi pvp de zevkli uniq kesmekte ben nasıl bir build açarsam hem pcp hem uniqte başarılı olurum benim kafamdakiler şunlar ya Warrior/Dagger ya Warlock/Cleric , Warrior/Cleric yada Wizard/Warlock peki siz nasıl bir öneride bulunursunuz biraz yardımcı olurmusunuz

Takımı
Galatasaray
Şimdi öncelik pvp diyorsan warrior-cleric tercih etmelisin o da europan seçeceksen,hem pvp hem unique charı silkroadda zor ama unique kesmek istiyorsan wizard-cleric açmalısın,iyi bir setle pvpde yapabilirsin fakat warrior kadar iyi olamazsın.Warriorda ise pvpde çok iyi sonuçlar alırsın fakat uniquelerde wizard kadar iyi olmazsın.Seçim sana kalmış hangi yönün ağır basıyorsa ona karar ver.Ama benim sana önerim fire-cold-heuksal nuker veya light.-cold-heuksal nuker hem unique hem de pvp de iyidir.

fire-cold-heuksal nuker veya light.-cold-heuksal nuker hem unique hem de pvp de iyidir. bunlar str mi oluyor peki çin charı olduğunu anladım ama söylenenelre göre çin charları hiç bir işe yaramıyormuş cidden bu oyun ne böyle çok karışık

onurcakko demiş ki:
fire-cold-heuksal nuker veya light.-cold-heuksal nuker hem unique hem de pvp de iyidir. bunlar str mi oluyor peki çin charı olduğunu anladım ama söylenenelre göre çin charları hiç bir işe yaramıyormuş cidden bu oyun ne böyle çok karışık
hem pvp yapıp hemde unique kesmek istiyorum diyorsanız
pacheon-fire-light full str bir karakter önerebilirim :muck:

Takımı
Galatasaray
onurcakko demiş ki:
Bahsettiklerim full int karakterlerdir.Chinese karakterler için söyledikleri doğru değil aslında şöyleki europan karakterler 15 saniyede bir pot kullanıyorsa bu chinese karakterlerde 1 saniyedir.Europan karakterler partysiz kasamazlar ama chinese karakterler solo olarak yani tek başınada kasabilirler.Uniquelerde yine aynı şekilde yüksek level uniquelerde europanlar partysiz aşırı zorlanırlar ama iyi itemli bir chinese char neredeyse yatmaz uniquelerde.Sonuç olarak europan party charıdır her zaman partye ihtiyaç duyar partysiz verim alamazsın.Chinese ise iyi itemlerle çok güzel işler çıkarabilir.

Anladım sağol UncensoreD çin charımı açsam acaba rahatda kasılıyormuş peki fire could heuksal mı yoksa light could heuksal mı iyi

Takımı
Galatasaray
onurcakko demiş ki:
Anladım sağol UncensoreD çin charımı açsam acaba rahatda kasılıyormuş peki fire could heuksal mı yoksa light could heuksal mı iyi
Fire-cold-heuksal full int (nuker) daha çok defansif ağırlıklı bir karakterdir ve ilk levellerde çok zorlanabilirsin.Bence light.-cold-heuksal full int yapman daha iyi olur hızlı kasma açısından,çin charı açma konusuna gelirsek kendi tercihin ben nuker severim iyi kullanılırsa çok güzel işler çıkarır ama kendin denemelisin europan partyle çok güçlüdür cleric olur bard olur + warrior olur sana buff basar çok rahat kasılırsın ama dediğim gibi party olmalı zaten ileriki levellerde hep partyde kalacaksın seçim senin aklını çelmek istemiyorum.Sana şu şekilde yazayım ona göre karar ver;

Çin charları;

-(Full int) Light.-Cold-Heuksal nuker,hızlı kasar damage konusunda iyidir her ne kadar wizard gibi olmasada uniquelerde fena değil,kendini partysizde kasabilir,ilk levellerde zor kasılır,ilerleyen levellerde ise oyuncunun kendi stiline göre şekillenir.

-(Full int) Fire-Cold-Heuksal nuker,kasma açısından ilerleyen levellerde rahattır,ilk seviyelerde yavaş olduğundan ve light. attack buff olmadığından zor kasılır,yine kendisini partysizde kasabilir,ilerleyen levellerde iyi itemlerle harika bir karakter olabilir,light.-cold yapılandırmalı nukere göre daha defansif ve uniquelerde daha avantajlı bir karakterdir.

-(Full Str) Fire-Light-Pacheon okçu,kasma açısından oldukça hızlıdır partysiz seri kasabilir iyi itemlerle harika işler çıkartır en hızlı kasan karakter diyebilirim fakat pvpde phy.(fiziksel) defansı düşük olduğu için çoğu zaman ölebilir kasma ve unique için iyi bir karakterdir.

-(Full Str) Fire-Cold-Pacheon okçu,kasma açısından fire-light. okçuya göre daha yavaştır uniquelerde yine etkilidir ve pvpde cold defansıyla light. yapılandırmasına göre daha dayanıklıdır.Fakat dediğim gibi light. karaktere göre daha yavaştır.

-(Full Str) Fire-Cold-Heuksal glavier,defansı ve canı oldukça yüksektir fire-cold ile defansif bir chardır yavaş kasılır en yavaş kasılan chinese karakterdir.Pvp de iyi itemleri olursa ölme ihtimali zayıftır.PvP charıdır ama kasma ve unique açısından vasattır.

Blade charı önermiyorum çok yavaştır ve ne kadar iyi itemin olursa olsun pvpde çok zorlanırsın (öldürmekte)

EUROPAN CHARLAR;

-(Full int) wizard-cleric;cleric olmasının avantajını iyi kullanabilirsen iyi bir chardır.Partyle hızlı kasar attacker karakterdir oyundaki en yüksek ve seri damage veren karakter özelliğini taşır.Uniquelerde kesme önceliği olan bir karakterdir ama taktik gerektirir ve nerde ne skill kullanacağını bilmen gerekir.PvP de iyi değildir party ile warrior buff ve diğer buffları alırsa kendi başına bir partyi kesebilir.Ancak kendi başına pvplerde verimsizidir

-(Full int) wizard-bard;tavsiye etmiyorum kendi başına giant bile kesemezsin.Sadece düşük level uniqueleri kesersin rahat diğerlerinde hep party ihtiyacı çekersin.(100 lvl ol tek başına lord yarkanı bul kesemezsin o derece kötü) ama sağlam party arkadaşların olursa hızlıdır.

-(Full str) Warrior-cleric;oyunun pvp charı diyebilirim.Cleric skillerini ve diğer warrior skillerini iyi kullanırsan çok harika pvp charı olur.Ancak yavaş kasar ve uniqulerde çok verim alamazsın(yavaş attack yaptığı için)

-(Full str) Rogue-cleric;yine iyi bir karakterdir partylerde kasılırsa oldukça hızlı kasar ve skillerini iyi kullanırsan pvpde iyi sonuçlar elde edersin.Aynı şekilde uniquelerde crossbow ile çok uzaktan vuruşlar yaptığından ve cleric olmasının avantajından uniquelerdede çok iyi verim alırsın.

Sonuç olarak hepsinin temel ihtiyacı iyi itemlerdir.Europanlar cleric olduğu sürece ve iyi party bulduğu sürece avantajlı bir sınıf gibi görünüyor.Çünki güçlendirme skilleri vardır.Seçim senin.

anlatım için teşekkürler Çin charlarında uniq için iyi görünüyor -(Full int) Fire-Cold-Heuksal buda pvp için -(Full Str) Fire-Cold-Heuksal iyi gözüküyor Avrupa charlarında uniq için-(Full int) wizard-cleric iyi gözüküyor . pvp için -(Full str) Warrior-cleric iyi gözüküyor . bunlardan biri kesin seçeceğim :wink1: Ama çin charı zevkli gibi geliyor

onurcakko demiş ki:
Yalan. Arkadaşımızın bulid'i doğru
PvP+Uniq için Cold+Light+Bicheon ya da Fire+Cold+Bicheon
ANCAK:
çin charımı açsam acaba rahatda kasılıyormuş
100 Levelden sonra açıkca farkı göreceksin =)
En zor kasan çinlilerdir unutma dostum.

Takımı
Galatasaray
Bulent_Amca demiş ki:
onurcakko demiş ki:
Yalan. Arkadaşımızın bulid'i doğru
PvP+Uniq için Cold+Light+Bicheon ya da Fire+Cold+Bicheon
ANCAK:
çin charımı açsam acaba rahatda kasılıyormuş
100 Levelden sonra açıkca farkı göreceksin =)
En zor kasan çinlilerdir unutma dostum.
Bicheonla amma güzel damage atarsın ya :) yinede kullanan kişinin kabiliyetine bağlı birşey.Örnek verecek olursam 101+ sın demon keseceksin bicheonla nasıl keseceksin? sırf nuke atarak alamazsın çok yavaş.Eğer heuksal olursa demonun arasında 80 Lv Soul Spear Emperor ve 58 soul spear Soul skilleri ve sekmeyen bir imbue ile hem seri hemde çok vurursun ve büyük ihtimal alırsın.Ayrıca pvplerde heuksal daha güçlü,eskiden bicheon karakterler iş yapardı şimdi ise europanın buffu holy spell yüzünden debufllarını yediremiyorsun knock downlarla kesmeye çalışır adam kalktığındada devamlı can basar kesemezsin.Bu heuksalda farklıdır,heuksal çok güçlü vurduğu için nuke ve glavie skill kombinasyonlarıyla ve iyide itemin varsa kesemeyeceği adam yok.Tabi bu benim görüşümdür.

Kasma mevzusu ayrı bir olaydır çinliler zor kasıyor da europanlar çokmu hızlı? sbot olmasa herkez perişan olurdu büyük ihtimal 8 char açan var o botla party kendisi kuruyor millet :) herkezin yaptığı gibi sende girersin bir partye olur biter ha istemiyorlarmı chinese char europan partyde yine sorun değil sende chinese party aç kasıl kasmak isteyen her türlü kasar.

Yukarı Alt