1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

**KARAKTERİNİZ TEHLİKEDE/MUTLAKA OKUYUN**

1. duzceli81

duzceli81   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Donanim haber formunda gordum

TÜM PBMC KULLANICILARI 10/05/2010Dan itibaren "Tamamı" sıradan soyulmaktadır, bilgisayarınızdan kaldırınız, güvenli bir bilgisayardan şifre değiştirip, PBMC kullandığınız bilgisayarınızı formatlayınız. (tahmini soyulan Sayısı: 1000 (Kaynak: Oyuncular ve Joymax)

NOT: Haftaya Sbot'a outo buff gelicektir, Sabırlı olun riske girmeyin.

Bilgisayarlarda Yeni dolaşmaya başlayan bir virüs nedeniyle Son günlerde ciddi sayıda soyulmalar yaşanmıştır.

Bunlardan en önemlisi piyasaya yeni girmiş olan "Party Buffer MC" programıdır. Şuanda bir çok türk satış sitesinde kesin bilgi nedeniyle satıştan kaldırdık.

Diğer nedeni ise Adobe Flash Player Dosyaları ile bilgisayarlarımıza giren bir virüsdür.
    Windows XP Kullanıcılarında Yamayı indirmek için;(Diğer işletim sistemleri için Windows Sitesini ziyaret ediniz.)

download:
    http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=93208e57-5f14-4fb2-bc0c-2c4f3c56274a&displaylang=en

Flash gösterimleri hemen her sitede bulunmaktadır,şuanda içinde bulunduğumu DH forumda bile bir çok öğeyi bu player ile görüntüleyebilmektesiniz. Bu açığı kullanan ard niyetli sitelerden herhangi bir antivirüs uyarısına maruz kalmaksızın bilgisayarınıza virüs bulaşmaktadır. Açığı kapatmanız şiddetle önerilir.

Joymax Firmasına kısa bir süre önce bir proje sunmuştuk, fakat beklemedeydi. Son günlerdeki aşırı soyulmalar nedeniyle projeyi ciddiye aldılar.
    Joymax Türkiye Sorumlusundan Aşağıda belirttiğimiz metin ile 500'ü aşkın talep gelmesi halinde bu proje için çalışacağının sözünü almış bulunuyoruz. Göndereceğiniz Metin [GM] Livain tarafından raporlanıp Joymax firmasına sunulacaktır. Bize Söyledikleri Siz bize baskı yapın ki bizde Koreye baskı yapabilelim yönündedir.

Projenin Özü "item kilitleme" üzerinedir. İtemlerimizi Kilitleyeceğiz ve pc'mizde keylogger ihtimalina karşı kilidi açmak için kullanılacak şifreyi biz yazmayacağız. Ekran karşımıza bizim klavye ile yazmadığımız 6 haneli bir şifreyi oyun otomatik getirecek, Şifreyi not almamızı isteyecek ve daha sonra Şifreyi not aldınız mı? sorusu gelicek. Evet dediğinizde iteminiz kilitlenmiş olacak ve chardan chara veya npc ye not aldığınız şifre olmaksınız aktarılamayacak.

Aşağıdaki metni http://www.silkroadonline.net den üye adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra;
    1- Sağ üst köşeden TÜRKİYE simgesine tıklayarak, siteyi türkçeye çeviriniz.
    2- Sol Menüdeki "DESTEK" Sekmesini Açıp "İLETİŞİM DESTEĞİ"ne giriniz.
    3- Alttaki "TYPE CONTENT" butonuna tıklayınız.
    4- Üst kısımda Türkçenin seçili olduğunu kontrol ettikten sonra;

quote:

Category: Account
    Server: (Seçiniz)
    Character: (Oyuncu isminizi yazınız)
    Title: Soyulduk
    Content:

Uzun süreden beri SilkroadOnline'ı severek oynamaktayız. Oyun içinde olan soyulmalardan dolayı bir çok arkadaşımız oyunu bırakma derecesine geldi. Son günlerdeki artan ve özellikle bugünkü bakımdan sonra DANDUKA, Kurtaran, MeGaLoMaN başta olmak üzere arkadaşlarımızın karakterleri Apollo_R tarafından bakımın hemen sonrası janganda soyulduğu, gerek kullanıcı sahipleri ve gerek unionumuzda bulunan arkadaşlarımız tarafından teyit edilip bu kişinin kurmuş olduğu stallarda soyulan karakterlerin itemlerinin olduğu görülmüştür. Bunlar Apollo serveri içindir, bir çok serverde bu olay yaşanmıştır.

Bizler oyuna önem veren karakterlerine yatırım yapan kişiler olarak bu tür olumsuz olayların önüne geçmek ve daha güvenli ve oynanabilir bir oyun için "item key / item şifreleme" özelliğinin getirilmesi bizler için çok önemlidir.

Ayrıca oyun içi avatar çeşitlerine "Yeniçeri Avatarları"nın da oyuna dahil edilmesini siz saygı değer Joymax yöneticilerinden önemle rica ediyoruz.

Serverim: xxxxxx
    Karakter İsmim: xxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _aNaToLia_ -- 11 Mayıs 2010; 21:00:34 >

TÜM PBMC KULLANICILARI 10/05/2010Dan itibaren "Tamamı" sıradan soyulmaktadır, bilgisayarınızdan kaldırınız, güvenli bir bilgisayardan şifre değiştirip, PBMC kullandığınız bilgisayarınızı formatlayınız. (tahmini soyulan Sayısı: 1000 (Kaynak: Oyuncular ve Joymax)

2. cLonny

cLonny Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    varmı başka soyulan ?^^

3. MissMurderTR

MissMurderTR Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben oasis serverındayım benim charımda geçen hafta salı günü bakımdan sonra soyuldu ve bana ait olan bütün itemler Oasis_RR die birinden çıktı ben bunu yapanın sizinkiyle aynı kişi olduğunu düşünüyorum

4. cLonny

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanmıyorum pbmc ile alakası oldugunu, stall & ip ilişkisiyle ilgili birşey bu bana kalırsa^^ 1 senedir kullanan adamları tanıyorum pbmc yi hala kasıyorlar sapa sağlam :D

5. duzceli81

duzceli81   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pose dedi gibi onceden hep soyuyorlardi bu yeni bilmem 2 si isbirlinde olabilr oyun bu hersey olur :S

6. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    yalan yok böyle birşey 3-5 kişi kendi hatasından soyuluyor oyuna bok atılıyor, ispatı var mı soru:

7. cLonny

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salı günleri oluyor bu iş. Saat 3-4 e kadarda serverlar boş oluyor. Gold botlar oyunda olmuyor. Bir çelişki yokmu bu iş'te?

8. EndoRewa

EndoRewa Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başlat > Çalıştır > Msconfig yazıp başlangıc sekmesine geliniz. Ordaki masa arkası çalışan programların listesi var. O Listede olhrwef ckvo amvo gibi programlar çalışır halde gözüküyorsa soyulmanız normal. Bunu nasılmı sileceksiniz. Reklam vermek gibi olucak belkide ama konu magdurlar olunca belirtmek zorundayım. Dracula Virüs Temizleyicisi 2010 indirip kurun. Pc nizi taratın. C ve D de % 99 Autorun.İnf virüsünü bulacaktır. Secili olanları silin diyip Pc nizi tekrar başlatın. Ayrıyetten FlashDisk , Kart Okuyucu , Cd , DvD gibi pc nizde kullanıyorsanız dikkat edin. her defasında pc nizi inceleyin. Tşk.

9. duzceli81

duzceli81   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    guzel bende o saydiklarindan yok allaha sukur :D

10. DeadlyHunt

DeadlyHunt   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uluslarası Ticaret
    Hikaye bunlar :lol: Hep demişimdir bilgisayarında virüs yoksa ve herkesi soyan adam seni soyuyorsa dump'tandır git sor o soyulanların hepsinin silkroad klasöründe dump vardır :wink1:

11. KissBerry

KissBerry Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bottürkden gold aldım ertesi gün yani dün gece chara girdimde soyulmuş vaziyetteydi daral: belkide bu bottanda olabilir

12. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Dünde malazgirt serverında çok sayıda char soyuldu ozellikle _HAN_ diye bi elaman son itemleri gitti çok global atıldı itemler janganda satılıyordu kim tarafından bilin bakalım malaz_R demekki bu işi yapan eleman aynı kişi. Stal charının yanında çok global atıldı ama gm tepki vermedi.

13. KissBerry

KissBerry Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benide Only_Oly soydu daral:staldan goldu almam için o çekti potu

14. FataLi

FataLi Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o soyulan kişilerin tamamının işletim sistemi xp olduğuna eminim eğer xp kullanıyorsanız hele bide güncellemiyorsanız xp de bulunan açıklar sayasenide her serverda bulunan (örnek: Gaia_R Pluto_R RedSea_R benzer karakterler charınızı soyar ) bu charların hepsi tek kişiye aittir kişi korede yaşamaktadır ama kim oldugu bilinmemektedir bana bu bilgiyi nerden aldın die soracak olursasnız benimde cok charımı soydu ve bilişim suçlarına şikayet ettim onlar araştırdılar kişinin kore ip li bir pc den bağlandığı ama kore ile bilişim sucları ortaklığı olmadıgı için kore cumhuriyetinin bu bilgiyi vermediğini yapabilecek bişey olmadığını pc kullanırken dikkat etmemiz gerekn hususları anlattılar bize sadece

15. SONBAHAR

SONBAHAR Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizde soyulduk ama prmc ile del artık nerden bilmiyorum 5 char birden soyuldu ve hepside gaia_R tarafından soyulduk bizi tek dil gavurları bile soyuyor adam lar artık korkudan her gece pw değiştiriyorum valla:D
    benım pc de 5 char var bi ara 2 tanesinin pw sini değişmemiştim vallahi sabah girdim soyulmuslar ama pw değiştirdiğim char soyulmadı ve ben pw yi aynı pc de değiştirmeme rağmen soyulmadım anlıcagınız adam oyundan pw calıyor sitelerdeki pw ye ulaşamıyor

16. PrinceOfValhalla

PrinceOfValhalla Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Su an PMBC botta 1 tane virüs görmektedir. Onun da bi zararı olacagını hic sanmıyorum. Gold aldıgınız sitelere dikkat edin ve kullandıgınız başka programlara. Cünkü bu bot paralı bi bot. altın yumurtalayan tavugu kesmek aptallıktır. Bu Oasis_RR denilen kişiye gelince. Ben Gaia Serverındaym. bizim serverdada var ismi Gaia_R uzun zamandır. PMBC olmadan once de vardı. Benm düşündügüm bu adamlar sadece isim degiştirdi...

17. Whisk

Whisk Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    DANDUKA'mı ? Tüh ya onun sahibi çok iyi biriydi..

18. Wyndra

Wyndra Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Adam her servera dadanmıs bizim serverdada var aege_RR die bi eleman aylardır serverın altından giriyo ustunden cıkıo soymadık adam bırakmadı nerdeyse hele bizim arkadası en az 4-5 kere soydu adam en sonunda oyunu bıraktı...

19. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Bu soyulma olaylarının tek çözümü var böyle bir metin gönderilcek bunu düzeltip gönderelim
    1. Yöntem sms ile uyarı sistemi bu kore serverında var
    2. Bir dijital anahatar buda bankaların kullandığı gibi her basışınızda farklı bir giriş numarası veriyor size.

20. BritneySpears

BritneySpears Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Silkroad'ın içindeki Dump Dosyasına Bakın Bakıym :)