1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Karakter yapılandırma Serisi(1)-- Heuksal-Bisheon-Fire

1. morgomir2327

morgomir2327 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaşlar. Herkes Sro oyununda pvp alanında en iyi karakteri yapılandırmayı düşleyip durur. Bunun için para, zaman ve ara sıra da arkdaşlarını bile harcar.
    Sro oyununu 70 levle sınırı olduğu ilk zamanlarından beri oynuyorum. Sizlere en iyi bildiğim China ırkları için karakter rehberleri tasarladım. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Öncelikle söylemeden geçemeyeceğim. Bu builde hakim olabilrseniz ve setiniz sağlam olduğu takdirde teke tek savaşlarda ölümsüzsünüzdür. El çabukluğu ve soğukkanlılık da haliyle büyük önem taşımaktadır. Örneğin karşınızdaki sağlam bir warriorun stun saldırıları sırasında elinizde glavie ile yakalanmanız sonunuz olabilir. Aynı şekilde iron skin açmışsa ve sizde bisheon force serisinden bir skill açıksa, bu heba edilmiş bir skill ve ölümünüze sebep olabilecek bir hatadır.

Kıyafetimiz ne olmalıdır?
    İki çeşit olabilir. Garment ya da protector. Ben protector öneririm. Py statlarınız tavan yapacaktır. Nukerlere karşı ne yapacağım diye düşünüyorsunuz belki. Snow sheildi bitene kadar oyalayabilmenin pek çok yolu var yapılandırmamızın. Life turnover açıp görünmez olan wizardlar ya da offering kullanacak kadar düşen kişiler için lafım yok. Garment giyseniz de kurtuluş olmayabilir.
    Setinize biraz para harcamanızı öneririm. Zaten masraflı bir yapılandırma. Çok sp gerektiren, çifte silah yapmanızı ve bir sheild basmanızı icap ettiren bir yapılandırma. Ama güçlü olmak için değmez mi?

Skiller

Bisheon.
    Smashing series; son gelen kitapları ile seri bir devam skilli olarak kullanılabilir. Verdiği bad statuslerle faydalıdır. Fazla yüksek damageleri yoktur.
    Chain Sword Attack Series; çok uzun sürelerde az damage vermesi, ancak feardan dulla kadar pek çok bad status vermesi açısından az ama öz kullanılmalıdır. Son zaman pvplerinde pek etkili olmadığını düşünüyorum. Çünkü bir sersemleme ve geri ittirme durumlarında iptal olacak ve sizi zor durumda bırakabilecektir.
    Shield Technique Series; Py attack sağlayan skill herkesçe açılır. 15 saniyelik bir ölümsüzlük kazandırır. Ancak block rate artıran skill de sağlam blocking sahibi bir sheild ile rakibinizin 2 vuruşundan birisinin blocka takılmasını sağlayabilirsiniz. Mag attack sahibi ve sizi çok kısa sürede öldürmesi gereken rakiplerinizi zor durumda bırakabilir. Yalnızca zor durumlarda kullanılmalıdır. Tekrar dolma süresi oldukça uzundur.
    Blade Force Series; Zevk işidir :twisted: Taksi yapmak gibi bir planınız varsa ya da artistike skillerden hoşlanıyorsanız kesinlikle açınız.
    Hidden Blade Series ve Killing Heaven Blade Series; Yatır batır skilleri. Kesinlikle açacak ve maxlayacaksınız. Kullanımı hayat kurtarır. Ancak çok seri olan blade serisi skilleri içersinde seriliği bozan tek skill diyebiliriz. Rakibinizin yere devrilme olasılığınızı bilmediğiniz için, yere devrilmediği zaman saplama skillne bastığınızda 3-10 sn karakteriniz duraklayacaktır. Aynen birazdan bilgiler vereceğim Ghost Spear Series gibi. Ancak öldürücü gücümüz bu iki skilldir. Başarılı bir yatır-batır skillinden sonra sağlam bir critical olarak düşen bir ghost spear skillli, pek çok rakibinizin sonu olacaktır.
    Sword Dance Series; Zevk işidir. :dance: Taksilerde idealdir.
    Bisheon Force Series; Kesinlikle maxlanmalıdır. Damage yoksunu blade charımızı oldukça güçlü bir hale getiriyor. Yalnız bir bedeli vardır. Nasıl bir bedel? Kalkanınızın py defansını belirli oranda düşürürken sadece py attack ekler size. KESİNLİKLE BİR NUKERE BU SKILLİ AÇMAYINIZ. Faydası yok, zararı çoktur. Baktınız ki pvp yaptığınız bir rakibiniz ölmek bilmiyor. Sizi öldürmesi de imkansız. Hele ki bir de mag build bir karakterse ne duruyorsunuz? Dikkatli kullanın. Skill basıldıktan sonra bir daha kullanmak için bekleme süresi vardır.
    Shield Protection Series(Passive); Hayati önem taşır. Kalkanın block özelliğni her 10 lvelde %1 artırır. Kesinlikle açılmalıdır.

Fire.
    Fire Force; El yakma olarak bilinir. Aslı imbuedir. Kesinlikle açılıp maxlanmalıdır. Py attackınızı katlayacaktır.
    Fire Sheid; Joymaxi en çok eleştirdiğim skillerdendir. Bad statuslardan korunmanızı sağlar. Ancak 68 lvelda maxlandıktan sonra etkisi yüksek olan bad statuslara karşı hiç bir etkisi yoktur bence. Eudaki Holy Spell skilli uçtukça uçarken ch charlar buna talim ediyor. summer7:
    Flame Body; Py attack belli bir süre için artar. Kesinlikle açınız.
    Fire Protection; Mag defence belli süre için oldukça iyi miktarda artar. Kesinlikle açınız.
    Firewall Series; Eveet. Gelelim fasülyenin faydalarına :mrgreen: Normal durumda belirli büyüklerdeki magic vuruşlardan korunmanızı sağlar. Belli mananızı falan yer vs. vs. Ancak bizim için asıl önemli olan karaktermizin yerinden kıpırdamamasıdır. Yani ne geri ittirimeye ne de yere devrilmeye izin verecektir. Ayrıca bad status almamanızı sağlar. Force ve Warlock yapılandırmasını etkisiz hale getirecektir.
    Bir eu char ile pvp yaparken küfür yemenize sebep olabilir :detective: özellikle wizardlara. Görünmez olmuş ve life açmış sizin boş bir anınızı beklerken açacağınız bir firewall, onun ilk skillini iptal eder. ve atacağınız bir glavie ile pvpyi sonlandırma şanısnız olur.
    Şahsım adına özellikle warriorları deli ettiğimi söyleyebilirim :dance:
    Flame Wawe; Oyunu en az bilenimiz bile bunu bir str charın açmayacğını bilir. Nuke skilleridir. Ancak zevk sahibiyseniz, fazla spniz varsa ve dee ezik kesmek için biraz daha artistike bir yöntem düşünseydiniz, açın derdim :mrgreen:
    Fire Combustion; Sizi deli eden wizard ve rogulere karşı kullanabileceğiniz, anti-görünmezlik skilleridir. Açınız, açtırınız :mrgreen:
    Flame Devil Force; Her 10 levelde %1 py attack artırır. Kesinlikle açınız.

Heuksal.
    Annihilating Serisi; Zevk işi. Fazla sp varsa açın. Son eklenen kitapları göze hitap ediyor.
    Fanning Spear Serisi; Bu da iki çeşittir. 1.-3.-5. skiller mag attack artırırken diğerleri blocking rate artırır. Blade için ikisini de açın demiştim ancak bunun için aynı şeyi söyleyemeyeğim. Glavie ile block yapma şansınız gerçekten çok az. Ha rakipleriniz hile yaptığnızı bile düşünebilir. Ama evet, devil spirit+disicipline tab bastığınız bir glavie ile şansınız var. Ama sp israfı bence.
    Heuksal Spear Serisi; Kuvvetli bir skill sayılır. Dull status de cabası. Ağır glavie skilleriyle seri şekilde kullanılabilir.
    Soul Departs Spear Series; Heuksal skilleriniz kralıdır. En güçlü vuruşları vurabilirsiniz. Ancak yeni gelen ve skilli üçe bölen skilleri pek beğenmiyorum. Zaten çok yavaştık. Bizi iyice kaplumbağaya çeviriyor. Stun vazgeçimezimizdir. Rakiplerimize karşı ölümcül silahımızdır. Special pill bile geçirmemektedir. Maxlanıp kullanılmalıdır.
    Ghost Spear Attack Serisi; Blade-Heuksal combinasyonu için kopma noktası bir skilldir. Damage asla bölünmediğin ve tek seferde vurulduğu için rakibe en ölümcül darbeyi indireceğimiz skilldir. Divison yemiş bir warriora 51k gibi bir critical inebiliyor. Ne kaldı ki geriye :detective: Dikkatli kullanılmalıdr. Skill kullanıldığında karakteriniz 3-5 sn civarı duraklayacaktır. ve knock-back yani geri teptirme özellğine sahiptir. %40 oranında olmalı. Bir ch bow rakibe karşı kullanılması oldukça tehlikelidir.
    Chain Spear Serisi Attack Serisi; Zevk işi. Ben çok severim. Biraz görsellikten ne çıkar ki :sfff:
    Flying Dragon Spear Serisi; Mükemmel bir skill. Daha önce pvp skilli değildi. Botting yaparken mob çekmek için kullanılırdı. Çok ağır olduğu ve damageler vasat olduğu için kullanılmazdı. Ancak 98 lvelde çift fırlatma geldiği gün tüm işler değişti. Artık çok sert vuruşlar indirebiliyoruz. Bu skillin tekrar dolma süresi uzuncadır. Boşa gitmemesi için firewall açık olduğundan emin olun. Criticalleri rakibinizin canını öyle yakacaktır ki.
    Cheolsam Force Serisi; Karakterin hpsini kalıcı olarak artırır. Öyle ki 110 lvel bir glavier, fb set ve s grade bir devil ile 65k hpye ulaşabilir. 120 için henüz kestiremiyorum :mrgreen: Açınız, açtırınız.

Tüm bunlar bazı pratik bilgilerdi. Ama unutmayın ki karakterinizle bir bütün olmanız gerekmekte. El çabukluğu ve soğukkanlılık. Beni bu karakteri kullanırken yenen fazla rakibim yok. vigor ve special piller de hayat kurtarır. Vigorları kesinlikle botlara bastırmayın. Kendiniz kontrol edin. Mesela bir warrior daredevil skillini tam vurduğu esnada basın. Critical vursa bile ölmeyebilirsiniz ancak, sonra vuracağı yatır skilli sonunuz olabilir. Wizardlar delirecektir. Ch bowlar ile yüzyıllar süren pvpler sonucu, No firewall ve No Knock-back gibi diyaloglarla pvpleri sonuçlandıracaksınız :coffee:
    Ancak en çok korkmanız gereken yapılandırma da roguelerdir. Sağlam bir rakipse sonunuz olabilir. Sizi yere devirip dagger extreme ile comboları sıralayacaktır. Vigorla falan ayağa kalktınız diyelim. Elimizde tabii ki blade olmalı. Prickten yani saplama skilinden korunmak için 15 snyelik sheild py korumamızı açmalıyız. Zamanlama çok önemli. Yerden kalktığımzda zaten az hpmiz olacak. Onu kaçırırsak bu sonumuz olur.

Aklıma gelenler böyle. Bolca pvp yapın. Küfürleşmeden yapın ama. Önce bunu istiyorum. :mrgreen:

Ha bu arada. Bilmeyenler için, karakterin tüm statları STRye verilecektir :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2. RiodeJaneiro

RiodeJaneiro Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    glavie açmak yerine liytinge verilmiş bir bladerin daha etkili olacağını düşünüyorum

3. BthnCvk

BthnCvk Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bicheon-Heuksal-Fire Dual Buildi Pwplerde Fazla Başarılı Deqil...Onun Yerine Bicheon-Fire-Cold Ve Heuksal-Fire-Cold Daha Etkili Olabilir.

4. kaos77

kaos77 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende uzun zamandır oynarım bunu. şahsi fikrim iyi pvp ciler ful strler nüker yada stafcilari kayle almıyorum tek yada 2 hamlede ya sen ya o ölür, sıkı kapışmalar str lerde oluyor str çarlarda ph vurduğu için bizim setimiz ph defansı yüksek yani armor elbise giymemiz olacaktır, başka serverleri bilmem bizim serverde armor novalar 70-130m arası fb +5 ler ise 200-250m rare itemler 400-500m garment yada pro set düzecegine daha ucuza armor set düz hem daha etkili derim ben, ful str çardamı armor giyermiş diyebilirsiniz ben giydirdim denedim çünkü her seti denedim, ayrıca nerdeyse her yapılandırmayıda denedim yap boza çevirdim çarı cold-fire, cold-ligt, cold-force, ligd-cold, ligt-fire, fire-force denedim sadece ligt-force denemedim. en sonun da 3/2 str int çara armor item cold-force yapdım 2900ph 3200mag defans oldu, 7200-8800ph atak ve 5100-6200 mag atak yapdım 109 lvlde, diğer çarlarımda var str int hybird euları saymıyom, tecrübelerime göre çin çar kesinlikle ful str olması lazım boşverin garmenti ya armor yada pro giyeceksin hangi build olursa olsun ligti acmıyacaksın yalnız dikkat edilmesi gerekn konu kasarken mag atak yapan canvarlarda kasmıyacaksın yatarsın. benim önerim pvp için ful str blade sheld cold fire armor yada pro item, biliyorum hemen atlıyacaklar staf ve nükerden tek yersin diye, hayır 2 de bile alamıyolar 3. atak yapmak zorunda kalıyor tabı o ara sen onu çokdan devirmiş oluyorsun 1 kere yatır batır yeterli oluyor. tek zorlanacağı build varrior-clerik, varrior-varlok, dagger-clerik, dagger-varlok. bunlarda ligt armor yada robe giymişse gene alırsın ama heavy armor giymişse biraz zor. bizim serverde öyle bir manyak var adamda para gold sorun değil ful str blade sheld fire force pro item itemler legend +bilmemkaç ayrıca 120 lvl meslek item fb setide var onu devirmek için en az 6 kişi gerekiyor kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyoı adam bizle, ne bilim tecrübelerimi aktardım pvp ci çar yapmak isteyenler için faydalı olur belki,

5. +Dejavu+

+Dejavu+ Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bune ya emeğe saygı diyimde bişey demesinler, okumaya tereddüt bile etmedim çok berbat türkçe ve ingilizce ile türkçenin resmen tecavüz edildiği cümleler . " Nüker " Yav nasıl bi okuma anlayışı var sizde arkadaş Hadi "ü" yü u diye yazıyonuz kıtlık var onu geçtim u yu gene ü diye okuyacağına direk ü yü ü , u yu u diye okusana arkadaş ne berbat bi türkçe ve ingilizce anlatımı bizde bişey var sandık konu başlığı bile anaokul terk.

Can yücel mode off#

6. stromb

stromb Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    parry rate düşük oldugunda bu yapı daki bir char cok crit yiyor 90 light 20 cold fire heuksal daha mantık lı gibi gözüküyor

7. Qrsat_01

Qrsat_01 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel paylaşım tşkler.... :dance:

8. morgomir2327

morgomir2327 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Crit yesin, karşılık olarak block özelliğimiz var. hpmiz fazla. her türlü kurtuluruz.

Arkadaşım burada edebi metin hazırlamıyoruz. Eğer öyle birşey olsa idi senin yazdığın bu kısacık yorumda bile 150 tane yazım hatası bulabilirim. Son sınıf edebiyat öğrencisiyim. Yorum yazmak için yorum yazma lütfen.

Siz herhalde gerçekten bu buildi kullanan birisiyle karşılaşmadınız. Teke tek pvplerde eu charına karşı durabilecek tek ch charıdır. Arkadaşım eu charlar ile karşılaştırmayınız. Eu charların buff zenginliği, recovery division+heal cycle skillerini eksiksiz kullanabilen bir warriora hangi ch yapılandırması duracak? Önerdiğiniz blade yapılandırması oyalamadan öte geçemiyor. Rakip warriorların hpsi kımıldamıyor. Ch bowlar için diyebileceğim birşey yok. Pvp sırasında knock-back için yiyeceğiniz küfürler dışında çok sağlamdır. Ancak herkes bow oynamak istemez.

Evet büyük risk arzeden bir build arkadaşlar. Ama iyi bir biçimde kullanıldığında önüne geçebilecek bir char yoktur.