1. Reklam


    1. joysro
      ledas
      ix2
      leon
      kingsofsro
      aelyria

<| Karahan Online Başlangıç Rehberi |>


  1. Pro

    Pro Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    2.629
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Şehir:
    Ankara/Okul
    [​IMG]

    İLK GİRİŞ

    Evet arkadaşlar Karahan onlinin resmi sitesinden önce Başlangıç rehberini sunuyorum:


    Kayıt ve Giriş
    Eğer Adresiniz yoksa Kayıta , varsa Kulanıcı adını ve şifreyi girip Girişe Tıklayın!
    [​IMG]
    Kayıt
    Kayıt Toplam 3 Adımdan oluşmakta... Bunlar:
    1-Yaş doğrulama, Bu Bölümde Doğum tarihinizi yazın ve sonra ki adıma Tıklayın.
    [​IMG]
    2-Hesap Yaratma, Kullanıcı Kimliği(Nick Name)'ı yazın, sonra Parola(Password), E-posta(E-mail) adresinizi daha sonra İsminiz Soyadınız,cinsiyetinizi ve son olarak Güvenlik Sorusunu yazın ve sonra ki adıma tıklayın.
    [​IMG]
    3-Hesap Doğrulama, Site size bilgilerin dogğru olup olmadıgını soruyor kontrol edip, Devam diyin... Ve son olarak en başta dedigim gibi Kullanıcı ismini ve parolayı yazıp girin...
    [​IMG]
    Yükleme ve Kurma

    1-Ana menüde Bulunan Ücretsiz indire Tıklayın.
    [​IMG]
    2-Tıkladıkdan sonra acılan sayfada bir kaç sitenin logosu cıkacak bunlardan birini seçin ve tıklayın... daha sonra deçtiginiz sitede download ikonuna Tıklayın ve indirmeye başlayın.
    Not: Resmi siteden verilen linkler haricinde asla oyunu indirmeyin, virus vb şeyler Bulaşabilir...
    [​IMG]
    [​IMG]
    3-Oyun indikden sonra Setup dosyasını açın ve Sürekli olarak ileri diyin :mrgreen: Oyun yüklendikden sonra Masaüstünde ki İcon'a tıklayın ve gerekli updatelerin yapılmasını bekleyin update bittikden sonra Oyuna başla ya tıklayınız.. oyun açılacaktır...
    [​IMG]
    Oyuna Giriş

    Oyuna Girmek

    Şuan 3 server bulunmakta. Bu serverlardan isteğinizi seçin ve Tıklayın
    [​IMG]
    Karşınıza Kullanıcı Kimliği adlı Giriş çıkacak burada ki boşluklara bilgileri girin ve Tamam'a Basın.
    [​IMG]

    Karakterler

    KAVİMLER
    Pars kavimi

    Hakkında
    Azametli Yılan Kavmiyle kıyaslandığında onların tam tersi gibidirler. Bedensel özellikleri ve güçleri çok daha üstündür. Hünerleri diğer iki kavimden de daha yüksektir. Boyutlarıyla ölçüldüğünde nispeten güçsün olan devasa silahlar taşırlar. Ama düşük saldırıları hızları sizi yanıltmasın; güçlü yapıları sayesinde çok fazla hasar verirler, bu özelliklerini unutmak
    çok sayıda savaşçının ölümüne neden olmuştur.
    Temsilcisi
    Kara Kalpli Pala Konug. 23 yaşındadır, Pars Kavmi’nin en onurlu
    üyelerinden biri olan babası Cin Usta Ejder Kavmi’nin Baş Ustası Yel-Han
    tarafından yanlışlıkla öldürülmüştür. Rua-Han onu evlat edinip
    eğitimini üstlense de konug Ejder Kavmine olan nefretini asla
    yenememiştir. Sonunda içindeki en iyi olma hırsı onu pala
    sanatındaki en iyi Ustalardan biri yapmıştır.


    01. İnce Kılıç
    İnce Kılıç sanatı Beyaz Pars Aşireti’nden Kara Kalpli Konug tarafından öğretilir. Ölen Cin Usta’nın oğlu olup Rua-Han tarafından evlat edinilip eğitilen Konug Güney Ejder Kavmi’nden Kurt-Han’I yenerek kavimler arasında oldukça önemli bir yere yükselmiştir. İnce Kılıç sanatında eğitim alan savaşçılar Beyaz Pars Dövüşçüleri olarak da bilinir.
    02. Uzun Mızrak
    Uzun Mızrak sanatı Rua-Han’ın en büyük oğlu Has Balta Yaru tarafından öğretilmektedir. Cin Usta’nın ölümünden sonra Baş Usta konumuna geçmiştir. Kaba görünümüne karşın kavimdeki en yetenekli savaşçıları seçip eğiten duyarlı ve anlayışlı bir öğretmendir. Rua-Han’ın tartışılmaz veliahdı olarak gösterilmiştir. Uzun Mızrak sanatında ustalaşanlara Anka Savaşçıları denmektedir.
    03. Kama
    Kama sanatını öğreten usta Kötü Ruh Kama-Han’dır. Yaşlı, sinsi ve acımasız bir adamdır. Vahşi bir görünüme de sahip olan Kama-Han başarıya ulaşmak için kendi adamlarının yaşamlarını kurban etmek de dahil olmak üzere her yolu deneyecektir. Sadece düşmanlarını korkutmakla kalmaz, zırhındaki kafatasları en güçlü müttefiklerini bile ürkütür. Baş Usta konumundaki genç efendilerden ölesiye nefret etmekle birlikte Rua-Han’a meydan okumaya da cesaret edememektedir. Gizliden gizliye onları eleştirirken öğrencilerinin seferlere katılmasını engellemek için çeşitli bahaneler bulmaktadır. Kama’da ustalaşan dövüşçülere Ejder Kaplumbağası Savaşçıları denir.

    Yılan kavimi
    Hakkında
    Diğer budunlara oranla bedensel hünerleri düşük de olsa bunu üstüm silah tasarımlarıyla kapatan bir topluluktur. Azametli Yılan Kavmi’nin diğerlerine daha üstün olan ani saldırıları düşmanlarını hızla bertaraf etmek için düşünülmüştür. Yılan Kavmi’nin kendilerine özel bir silahı vardır. Kopuz. Görünüşte zararsız olan bu aletin uzan mesafelerden ses dalgalarını kullanarak düşmanları öldürebilmesinden dolayı sıklıkla suikastler için kullanılır. Yakın dövüşte Yılanlar hançeri tercih ederler.
    Temsilcisi
    Çift Bıçaklı Yıldırım Enki. 20 yaşındayken anne ve babası Efsane Şehri’ndeki savaşta öldüler. Set-Han henüz bebekken onun hayatını kurtardı ve onu Azametli Yılan Kavmi’ne geri getirdi. Yaşı gelir gelmez eğitimine başladı. Enki Ejder ve Pars Kavimlerinden nefret etmekte çünkü onları anne ve babasının ölmünden sorumlu tutmaktadır. Bu tatmin olmamış nefretinden nasibini alarak onun çift bıçaklarının ucunda hayatlarını kaybedenler Enki Usta’nın Azametli Yılan Kavmi’nin Baş Suikastçısı olmasını da sağladılar.

    01. Pala
    Ölümcül Pala Batu-Han’ın eğitim verdiği gizemli bir mekandır. Pala Sanatını öğreten Usta Batu-Han silahsızken sıradan görünümlü biridir ama çok hızlıdır ve onu hafife almanın bedeli ağırdır. Yılan kavmine katıldığından beri adım adım yükselerek sonunda Pala sanatının Büyük Üstadı olmuştur. Set-Han tarafından son derece saygı gören Batu-Han’ın önderliğinde Kılıç Aşireti Yılan kavmindeki en nüfuzlu birlik olmuştur. Pala Sanatında eğitim alanlar Zehir Savaşçılar olarak bilinmektedir.

    02. Çift Bıçak
    Çift Bıçak sanatı Usta Enki tarafından öğretilmektedir. Bu gözü dönmüş katil aynı zamanda dövüş sanatlarında da eğitim vermektedir. Ailesinin Pars ve Ejder kavimleriyle yapılan savaşta ölümü üzerine her iki budundan da nefret eden Üstad dövüş sanatları eğitimini Yağı-Han’dan almıştır.

    03. Kopuz
    Karum Evi’ndeki bazı insanlar müzik sever ve düşmanlarıyla sesle savaşırlar. Set-Han’ın kızı Kuğu Hanım dövüş sanatları öğretmenidir. Soğuk ama güzeldir, son derece marifetli olup ses dalgalarıyla yapılan saldırılarda ustadır. Fısıldayan Yel Kavmi’nin eski Ustası olarak önceki Baş Kopuz Ustası’nın ölümünden sonra babasının emirlerini dinleyerek Azametli Yılan Kavmi’ne katıldı ve Baş Usta oldu. Şimdi Kuğu Hanım tüm kavimleri birleştirmeyi amaçlayan Hayalet Müziği Aşireti’nin lideridir.

    Ejder kavimi
    Hakkında
    Diğerlerine kıyasla daha ortalamadırlar. Çok uç derecede güçlü bir yanları olmayan dengeli ve oturmuş karakterlerdir. Kılıç, pala ve savaş eldiveninde uzmanlaşırlar. Kılıç ve pala daha yakın mesafe silahlarıyken savaş eldiveni Ejder Budunu üyelerinin iç güçlerini kullanrak uzun mesafelere saldırılar yapmasına olanak verir. Temsilcisi – Kılıç Ustası Kurt-Han. Duygusuz ve kurnaz olan bu adam 22 yaşında Ejder Hakanı Oda-Han’ın Baş Eğitmeni konumuna gelmiştir. Oda-Han’ın da hocası olan Usta Yel-Han’ın son öğrencisidir.
    Temsilcisi
    Kurt-Han ve Oda-Han’ın kızı Manolya’yı evlendirmek için anlaşılmıştı. Ne var ki Manolya 15 yaşında töreye isyan ederek Pars Kavminden İnce Kılıç Ustası Konug’la ilişkiye girdi. Babası bunu öğrendiğinde öfkelenmiş ve ona kabilesinde kalıp Kurt-Han’la evlenmeye zorlamıştı.

    01. Ağırkılıç
    Kılıç kullanma sanatı 「Muteşem Kılıç Evi」’nde Üstad Kurt-Han’dan öğrenilir. Yakışıklı çehresinde kayıtsız bir ifade, sessiz ama ölümcül saldırı sanatını öğrencilerine aktaran bir usta… Manolya’yla yapacağı evliliğin reddi bir zamanlar nazik olan Kurt-Han’ın yakışıklı yüzündeki yıllara çok şey eklemiştir. Ne zaman Oda-Han onu ziyaret etse Kurt-Han’ın gözleri uzaklara Azametli Yılan Kavmi’nin topraklarının olduğu yöne dalıp gider.

    02. HafifKılıç
    HafifKılıç yolun 「Muteşem Kılıç Evi」’nde Tılsımlı HafifKılıç Şu Usta’dan öğrenilir.. İnsanlar onunla ilk karşılaştıklarında tek gördükleri şişman orta yaşlı bir kasaptır. Muhteşem Ejderha Okulu’nun üç Büyük Efendisi’nden biri ve HafifKılıç Muhafızların liderini görmekte zorlanırlar. Çoğunun görmekte zorlandığı şey aslında bu hantal adamın içindeki çeviklik ve kocaman HafifKılıç kullanmasına yarayan ustalığıdır.

    03. Güç Topu(Savaş Eldiveni)
    umruk dövüşü sanatı 「Muteşem Kılıç Evi」’nde Üstad Yel-Han’dan öğrenilir. Yel-Han’ın dövüş düsturu rüzgar gibi yumruk atmak ve gölge gibi hareket etmektir. Ciddi yüzünün ardındaki gerçek gücünü hiç kimse bilmezdi. Büyük Efendilerin en yaşlısı olarak Oda-Han’a olan bağlılığı asla sorgulanamazdı. Muhteşem Ejder Kavmi’nin onurunu her zaman korurdu.

    Karakter Yaratımı

    Karakter uygula seçegine tıklıyoruz. Orada karakterimizin özelliklerini belirliyoruz... ve Tamam seçeneğine tıklıyoruz.
    Sonuç Olarak karakterimiz orataya cıkıyor. Başlata tıklayıp oyuna giriyoruz.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Stat'lar
    [​IMG]

    Beceriler
    Beceriler Her Kaviminde Bulunan 3 Npc den sağlanır ve her beceri değişik beceri puanları ister, Beceri puanları her lvl atladıgımızda verilir, isterseniz yeni beceriler öğrene bilirsiniz isterseniz bildiğiniz becerileri geliştire bilirsiniz...

    Ejder kavimi Becerileri
    Diğerlerine kıyasla daha ortalamadırlar. Çok uç derecede güçlü bir yanları olmayan dengeli ve oturmuş karakterlerdir.Toplamda 3 Beceri ustunde Yoğunlaşmılardır bunlar:

    Ağırkılıç
    [​IMG]
    Güçtopu
    [​IMG]
    HafifKılıç
    [​IMG]

    Yılan kavimi Becerileri
    Diğer budunlara oranla bedensel hünerleri düşük de olsa bunu üstüm silah tasarımlarıyla kapatan bir topluluktur. Azametli Yılan Kavmi’nin diğerlerine daha üstün olan ani saldırıları düşmanlarını hızla bertaraf etmek için düşünülmüştür.Toplamda 3 Beceri ustunde Yoğunlaşmılardır bunlar:

    Çiftbıcak
    [​IMG]
    Kopuz
    [​IMG]
    Pala
    [​IMG]

    Pars kavimi Becerileri
    Azametli Yılan Kavmiyle kıyaslandığında onların tam tersi gibidirler. Bedensel özellikleri ve güçleri çok daha üstündür. Hünerleri diğer iki kavimden de daha yüksektir. Boyutlarıyla ölçüldüğünde nispeten güçsün olan devasa silahlar taşırlar. Ama düşük saldırıları hızları sizi yanıltmasın; güçlü yapıları sayesinde çok fazla hasar verirler, bu özelliklerini unutmak
    çok sayıda savaşçının ölümüne neden olmuştur.Toplamda 3 Beceri ustunde Yoğunlaşmılardır bunlar:

    Kama
    [​IMG]

    İnce Kılıç
    [​IMG]

    Uzunmızrak
    [​IMG]

    PVM

    Canavarlara 2 kere tıklayıp saldıra bilirisniz isterseniz ve ruhunuz yeterince varsa isterseniz becerilerinizide kullanabilirsiniz...
    [​IMG]

    Oyun Kontrolü
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    Diğer Önemli bilgiler
    [​IMG]
    1-)Mobs [0-50 LvL]
    2-)Pet
    3-)Yükseltme - Geliştirme - Birleştirme Rehberi
    4-)Mobların Lvlerini Öğrenmek
    5-)Azametli Yılan Kılavuzu
    6-)Stat
    7-)Skill
    8-)Han Parası Nasıl Yüklenir Oyunda Nasıl Kullanılır ?
    9-)Han Parası Nasıl satın Alınır?
    10-)Pazar Yerinde bulunan itemlerin özellikleri
    11-)Hangi Eşya Hangi Yaratıktan Çıkar?(0-118)
    12-)Hata Göstermeden Oyundan Atma Sorunu Çözüm Yolları
    13-)Service pack 2 ve 3 hatası ve çözümü
    14-)[Error::mGXD.Init(3)] ve [Error::ApplicationInit()] hatası
    15-)Karakol Savaşları
    16-)<| Karahan Online Başlangıç Rehberi |>
    17-)S.S.S
    18-)Şans
    19-) Yeni Patch de Oyundan Atma Sorunu Çözüldü !!! - 25.06.2009
    [​IMG]

    *
     
  2. ImmorTaLGoD

    ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

    Kayıt:
    12 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    8.394
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mükkemmel bir rehber olmuş , teşekkürler.
     
  3. Pro

    Pro Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    2.629
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Şehir:
    Ankara/Okul
    Görevimiz...
     
  4. Chorus

    Chorus   Admin rank8

    Kayıt:
    6 Şubat 2007
    Mesajlar:
    341.784
    Beğenilen Mesajlar:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Şehir:
    Taksim/IST.
    ellerine sağlık çok harika bir çalışma olmuş.


    Ps : topic tarafımdan global yapılmıştır 8)
     
  5. XER0

    XER0   rank8

    Kayıt:
    19 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    10.644
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    grafikleri güzele benziyor :beer:
     
  6. Agilla

    Agilla Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    18 Haziran 2008
    Mesajlar:
    2.809
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şehir:
    30-Day Trial
    bunu indirene kadar yıllar geçer yokmu tek link hızlı bi ftp falan
     
  7. Pro

    Pro Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    2.629
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Şehir:
    Ankara/Okul
  8. Platiny

    Platiny Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    4 Mart 2009
    Mesajlar:
    1.316
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Martingen Straße
    Şehir:
    S.Agustin/Madrid
    güzel başlık olmuş.ellerine sağlık-teşekkürler
     
  9. Chorus

    Chorus   Admin rank8

    Kayıt:
    6 Şubat 2007
    Mesajlar:
    341.784
    Beğenilen Mesajlar:
    241
    Ödül Puanları:
    63
    Şehir:
    Taksim/IST.
  10. Pro

    Pro Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    2.629
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Şehir:
    Ankara/Okul
    Ne demek Gorevimiz...
     
  11. aPolyannA

    aPolyannA Tanınıyorum rank8

    Kayıt:
    12 Kasım 2007
    Mesajlar:
    310
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pro Gamer
    Şehir:
    Güneşin battığı yerde
    Çok güzel konu olmuş ellerine sağlık :muck:
     
  12. Winterspring

    Winterspring Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    7 Ekim 2008
    Mesajlar:
    1.217
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel rehber , ellerine sağlık fakat
    Kod:
    [EXL][/EXL]
    'e fazladan bir
    Kod:
    [Center][/Center]
    koymuşsun onu düzeltirsen iyi olur.

    Edit : Düzeltilmiş.
     
  13. Misproject

    Misproject Buralıyım rank8

    Kayıt:
    17 Ekim 2007
    Mesajlar:
    3.947
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şehir:
    Antalya Beach Park
     
  14. TwiLighT

    TwiLighT Buralıyım rank8

    Kayıt:
    24 Ekim 2008
    Mesajlar:
    4.004
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Harika bir çalışma olmuş. eline sağlık :muck:
     
  15. Prisoners

    Prisoners Old School olduser rank8

    Kayıt:
    21 Ekim 2008
    Mesajlar:
    6.768
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
    Şehir:
    Bakırköy // İstanbul
    Ellerine sağlık. Süper topic olmuş
     
  16. Pro

    Pro Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    2.629
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Şehir:
    Ankara/Okul
    Thnkx Görevimiz :muck:
     
  17. SatanicTurtle

    SatanicTurtle Öğretiyorum rank8

    Kayıt:
    18 Nisan 2009
    Mesajlar:
    755
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şehir:
    Mad House
     
  18. Winterspring

    Winterspring Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    7 Ekim 2008
    Mesajlar:
    1.217
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karahan Online
    [​IMG]
    TwelveSky 2/Karahandan çok daha önce çıktı/
    [​IMG]

    Nedir bu acaba?Yapımcılar falan aynıda benim mi haberim yok :?:

    Rehber hoş fakat oyun :sfff:
     
  19. Pro

    Pro Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    24 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    2.629
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Şehir:
    Ankara/Okul
    Evet, Karahan Online 12sky2 Sadece Türkçeye çevrilmiş Hali :D
     
  20. Winterspring

    Winterspring Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    7 Ekim 2008
    Mesajlar:
    1.217
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

    Yeni öğreniyorum gerçekten , girdim ts2'ye baktım oyunlar aynı.Skill bar falan afalladım.