1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Kaptanınız konuşuyor

1. shneZee

shneZee Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci.
    'Sevgisizlik ortamı olsaydı, bunca yıl burada olmazdım. Fenerbahçe'de mutluyum'

‘Aldığımız sonuçlardan memnunum. Ancak oynadığımız futbol, kalitemizin altında’

‘Kazım ve Önder konusuna burnumuzu sokamayız. Çünkü bu yönetimsel bir karardır’

‘Gökhan Ünal kaliteli ve farklı özelliklere sahip bir golcü. Katkı sağlayacaktır’

Antalya kampının ikinci gününde bir basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Kaptanı Alex de Souza, gidenlerden gelenlere, takım içindeki ortamdan oynadıkları futbola kadar pek çok konuda bilinmeyenleri açıkladı, kişisel görüşlerini dile getirdi. Vatandaşı Roberto Carlos’un, sözünü ettiği ‘sevgisizlik ortamı’ görüşüne katılmadığını belirten Brezilyalı yıldız, “Üçüncü kişi olarak olaya burnumu sokmak istemiyorum. Bunlar bireysel konulardır. Her oyuncunun kendi kontratı ve yaşadıkları vardır. Aynı düşüncelerde olsaydım, Fenerbahçe’de bulunduğum süre içinde iki kere sözleşme yenilemezdim. Burada olduğuma göre düşüncelerimizde farklılık olduğunu anlayabilirsiniz. Fenerbahçe’deki sevgi ortamından oldukça mutluyum ki, bu kadar senedir buradayım. Diğer oyuncu arkadaşlarımın düşüncelerine saygı duymakla birlikte onların düşünceleri hakkında yorum yapmayı doğru bulmuyorum” dedi. Kaptan’ın diğer konulardaki görüşleri de şöyle:

‘Yoklukları hissedilecek’

“Önder Turacı uzun yıllardır Fenerbahçe’de top koşturuyor. Oynadığı zamanlarda ve kulübede olduğunda her zaman için elinden gelenin en iyisini yapmış, benim gözümde başarılı bir oyuncu. Bilica ve Lugano’nun yokluğunda gayet iyi performans gösterdi. Kazım da, iki yıldır çalışmalarının meyvesini almaya başlamışken şu an aramızda yok. İkisi de kaliteli oyuncular. Biz oyuncu olarak, bazı şeyler var ki çok fazla yorum yapamayız ya da burnumuzu sokamayız. Yönetimsel bir karar. Yokluklarını hissedeceğiz, ama bu karara saygı duymamız gerekiyor. Ama geride kalan bizler kaliteli olduğumuzu bilip yolumuza devam edeceğiz.”

‘Kadroya takviye gerekli’
    Gökhan Ünal, farklı özelliklere sahip bir golcü. Onun çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. Takımımıza faydalı olacağından eminim. Aramızdan ayrılanlar oldu. Oyuncu sayımızın azaldığı ve yeni isimlere ihtiyaç duyduğumuz söylenebilir. Bu kadroya hocamız birkaç genç oyuncu getirdi. Genç oyuncular çalışacaklar, onların şans bulması oldukça önemli. Kadromuzdaki oyuncu sayısı azaldığı için kaliteli oyuncu takviyesi neden olmasın?”

‘Çok sert idman yapıyoruz’
    “Aldığımız sonuçlardan memnunum. Ama kalitemizi gözönüne alırsak, saha içindeki oynadığımız futboldan memnun değilim. Bireysel ve takım kalitemize baktığımızda, sonuçlarla birlikte daha da iyi futbol oynayabiliriz. Memnun olmadığım nokta bu. Daum sert idmanlar uygulatıyor. Tüm arkadaşlarımız kendini göstermek için elinden geleni yapıyor ve müthiş bir forma savaşı yaşanıyor. Bu rekabet hocamızın işine çok yarayacak.”

‘Lille henüz gündemde yok’
    “Kupa’da gruptan çıkmayı garantiledik. Antalyaspor maçı bu nedenle diğerleri kadar önem taşımıyor. Ama bizler bu maçı, daha iyiye gitmek için değerlendireceğiz. Şu anda Lille sınavını düşünmüyoruz. Eminim ki teknik heyetimiz rakibimiz hakkında çalışmalar yapıyordur. Hocalarımız bize Lille hakkında bilgi verince, bu maça kanalize olacağız ve yapmamız gerekenleri yapacağız.”