Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Kanlı Mayıs
http://www.youtube.com/watch?v=y8uZq9MamlY
Meydanda adım atıcak yer kalmamıştı gösteriler yapılıyor,Disk genel başkanı sözlerini bitirmek üzereydiki 1 el ateş sesi duyuldu ardıdnan 2. ateş sesi duyuldu ve panik başladı herkes koşuşturuyor ama nerden ateş açılıyor bilinmiyor..ve bu 2 ateş den sonra 4 yandan ateş ler açılıyordu Sular idaresinden Intel Continentel otelinden vs..

Herkes panikde kaçışıyor ve insanların ortasına bir reno girdi camlar açık ve millete ateş açılıyor ve sanki bunlar yetmiyormuş gibi Panzerler sahneye girdi.Panzerlerden biri göz göre göre Bir kadını ezdi sadece bir kadın değil bir sürü kişiyi sakız gibi çiğnedi..herkes kurtulmak için Kazancı yoluna doğru koşuyor,ama zaten kazancı yokuşu dar ve bilerek oraya kamyonet i koymuşlar yol kapanmış insanlar birbirini eziyor
Zaten çoğu kişi ezilerek öldü..Bu olaylar 15-20 dk yı geçmedi ve geriye 34 Ölü yüzlerce yaralı kalmıştı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Buna denilecek birşey yok Kontrgerilla'nın ve dış ülkelerin solculara olan taşkınlıkları bunlar birşey diyemiyorum

Welate demiş ki:
Bu topici açmakta ki amaçın nedir?
mhh .......... ....... adlı ünlü frikik verdi diye konu açsalar abazalar gibi atlar herkes
ama 1 Mayıs da neler olup bitmiş kimsenin haberi yok
Bende 1 Mayıs 1977 deki Kanlı mayıs ın belgeselini koydum ve özetinide yazdım herkes ne olduğunu bilsin diye :popcorn:

Artık seçimimi yapma zamanı gelmişti.Ya koşacaktım denize doğru vazgeçecektim her şeyden.Bensiz de devam edebilirdi hayat.Ben olmasam da dönerdi Dünya nasıl olsa.Zaten dememiş miydi şair: en fazla bir yıl sürer
yirminci asırlılarda
ölüm acısı.(Nazım Hikmet Ran)
Ama koşmak da vardı ters yöne doğru.Ölümün tam tersine,hayata,hayatıma Her şey bu kadar kolay mıydı?Bırakabilir miydim,vazgeçebilir miydim ilk darbede?Ben değil miydim tüm gücümle haykırarak:Arkadaşlar kanımızın son damlasına kadar savaşacağız,ölüme kadar, ölene kadar savaşacağız!diyen?Bu muydu benim kanımın son damlası.Kıçı kırık bir kurşun, üç beş kişinin altında ezilmek beni sözümden döndürmeye yeter miydi?Yooo,yok öyle yağma.60 doğumluydum ben.77 mayısından boktan bir demir parçasına da yaşamımı vermeye de hiç niyetim yoktu.Hele benim yaşımdaki,daha 17 sinde eren insanlar gözlerini kırpmadan darağacına giderken benim bunu yapmaya hakkım olamazdı.Yaşamalıydım. Kendim için değil,ailem için değil,halkım için yaşamalıydım.Kurtarılacak onca yaşam varken birde benimkini vermenin yeri miydi?
Seçimimi yaptım.Koşamaya değil uçmaya başladım yedi tepeye doğru.Bağrına bastı beni İstanbul.Sımsıcak göğsünde uyuttu beni saatlerce.Sultanahmetiyle,kızkulesiyle,Haliciyle, tophanesiyle,dolmabahçesiyle Ve bana yaşanacak baharları gösterdi.Elleri nasır tutan mutlu insanlarıyla,sokaklarında özgürce koşan çocuklarıyla ve benliğini bulmuş gençliğiyle. Mırıldandım kendi kendime:Yaşamak budur ve bunu başarmak için sevmelidir insan yaşamı.
Gözlerimi açtım.Kan dolmuştu gözkapaklarıma aldırmadım.Ayağa kalktım kan kustum, umurumda değildi.Etrafımda yüzlerce ölü,yaralı insan vardı.Yürüdüm,yürüdüm,yürüdüm, her attığım adımda ayaklarıma insanlar çarpıyordu.Belki birinin adı Jaleydi,bir diğeri Nergis,belki Mahir de vardı aralarında belki Ahmet belki Mehmet..En sonunda bir kaldırım köşesine oturdum. Ben yaşamayı seçmiştim ve ona doğru koşmayı becerebilmiştim.
Şimdi bana bir gözün nasıl kör oldu,niye kestiler kollarını dediklerinde hep aynı cevabı veriyorum:Yaşama sevincimden evladım,yaşama sevincimden.

@Welate
Yaşın itibari ile birşey demiyorum 8) Ama herkesin eskiden neler olup bitmiş görmesi lazım.

Unforgiven lll demiş ki:
@Welate
Yaşın itibari ile birşey demiyorum 8) Ama herkesin eskiden neler olup bitmiş görmesi lazım.
Yaşın kaçtı?Bu kadar önemli bir konuda c olmuş veya ç olmuş fark eder mi biraz sert çıktım kusura bakma.

ülkeyi sağ -sol die 2 ye bölüp kardeşleri birbirine sokmuşlar yazıklar olsunki ozamanın gençleri buna kanmış şuandada aynı oyun oynanıyo...

Dediğim gibi Kontrgerilla ' nın ve dış ülkelerin solculuğa tavırları ve 500 Bin kişi onlar için tehdit oluşturdugunu düşündükleri için bunu yaptıklarını düşünüyorum neden derseniz şimdi bunu izleyen ve oraya gitmeyenler diycekler ki bu 500 Bin kişi oraya gitmiş demek ki bunlar boşuna gitmiyor ve boşuna birşeyleri savunmuyor takk orda beyinleri şarj oluyor ve solculuğa yöneliyorlar Kontrgerillada belki böyle düşünüp tehdit olduklarını düşündüyseler direk olaya müdahale ettiler ancak buda devletin faili meçhul odalarına tozlu raflarına kaldırıldı ve bir kıymeti kalmadı artık :wink1:

Birde şunu söyliyim sağ-sol-din-ırk vs. gibi şeyler için polemiğe girmeyin herkes özgür sonuçta 8)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Welate demiş ki:
Bu topici açmakta ki amaçın nedir?

asla bir yönetim üyesini user'lara karşı rencide etmem ama kuzum senin bunu sorma amacın nedir ki :D

adamlar biraz siyaset yapmak istemişler o kadar da olsun çünki tarih bilgisi babında bir derstir bunlar baktın birşeylere saldırı var çakarsın kiliti ama böyle polemiklere girme kuzum yap uyarını biz ilgilenelim :detective:

yemişim ideolojiyi kendinizi sınıflandırmayın :P

*en pis Kontr Gerilla Extra'dır o da BF2 oyununda :P :twisted: :mrgreen:

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt