KAYSERİ'de kimliği belirlenemeyen tabancalı 1 kişi, kaldırımda yürüyenlere gelişi güzel ateş açtı. Olay sırasında 1'i ağır 3 kişi yaralandı.
Olay, bugün Kentin en işlek yerlerinden Sivas Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Çay Bahçesi yakınlarında saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Siyah montlu 30'lu yaşlarda olduğu tahmin edilen bir kişi, belinden çıkarttığı tabancayla kalabalık olan caddede rastgele ateş açtı. Bu sırada kaldırımda yürüyen 22 yaşındaki Serkan Yalçın, 42 yaşındaki Leyla Koyuncu ve 33 yaşındaki Hüdaverdi Tamer, tabancadan çıkan kurşunlarla yaralandı. Kimliği belirlenmeyen saldırgan koşar adımlarla ara sokağa kaçtı. Leyla Koyuncu, sol ayağından, Hüdaverdi Tamer sol elinden, Serkan Yalçın ise, kalçasından ve sırtından vuruldu. Yaralılar, ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Durumu ağır olan Serkan Yalçın ise, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi. Yaralılardan Hüdaverdi Tamer, olay sırasında arkadaşıyla karldırımda yürüdüğünü belirterek, “Silah sesleri duydum. Sonra 1 kurşun elime isabet etti ve yaralandım. Ne olduğunu anlayamadım” dedi.

Yaralılardan Leyla Koyuncu'nun eşi Ali Koyuncu, Sivas Caddesi'nde yürüdükleri belirterek, “4 el silah sesi duydum. Hedef gözetmeksizin ateş açan kişiyi göremedim. Neden ateş açıldı onu da anlayamadım” diye konuştu.

Yukarı Alt