Liu

rank8
1- Ne düşünüyorsun?

2- Beni seviyor musun?

3- Şişman mıyım?

4- O (kadın) benden daha mı güzel?

5- Ben ölseydim ne yapardın?

Bu soruların kötü ve zor olmasının nedeni onlara doğru cevaplar verilmezse, her birinin büyük bir tartışma, kavga veya boşanmaya yol açma riski taşımasıdır. "Doğru" kelimesi burada pragmatik anlamda doğru demektir; ahlaki açıdan doğruluk göz önüne alınmamış, bu okuyucunun ahlak anlayışına bırakılmıştır.

Soru 1- Ne düşünüyorsun?

Bu sorunun doğru cevabı, tabii ki şöyle bir şeydir:

"Senin ne kadar sıcak, harika, ilgili, düşünceli, zeki, ve güzel bir eş olduğunu ve seninle karşılaştığım için ne kadar şanslı olduğumu düşünüyordum."

Bu cevap kitabi olduğundan, böyle söylerseniz tabii ki fazla işe yaramaz. Onu konuşma diline aktarmanız gerekir:

"Yaa, düşünüyorum da, ... sen çok sıcak ve sevimli birisin. ... Benimle ilgileniyorsun... Düşüncelisin... Çok zeki ve güzel bir eşsin... (Biraz boşluk) ... Aslında, seninle karşılaştığım için ben de çok şanslı bir herifim!"

Bu cevap o sırada aklınızdan geçenlerle uzaktan yakından ilgili olmayabilir. Yanlış cevaplar:

a- at yarısı.
b- futbol (kişiye göre değişir)
c- dükkandaki işleri.
d- benden daha güzel oldugunu.
e- son günlerde ne kadar şişmanladın.

Bu aptal soruya verilen en iyi cevap, Evli ve Çocuklu'daki Al Bundy'den gelmistir. Karısı Peg bu soruyu sorunca, "Senin bilmeni isteseydim," demis Al, "düşünmek yerine konusuyor olurdum."

Soru 2- Beni seviyor musun?

Bu sorunun doğru cevabı, "evet"tir. Daha etkili olmak isteyenler, "evet, hayatım" da diyebilir.

Yanlış cevaplar:

a- sanırım.
b- evet deseydim kendini daha mi iyi hissedecektin?
c- bu senin "aşk"tan ne anladığına bağlı.
d- fark eder mi?
e- kim, ben mi?

Soru 3- Şişman mıyım?

Bu sorunun doğru cevabı kendinden emin bir şekilde ve kesinlikle vurgulayarak, "hayır, tabii ki değilsin," deyip odadan hemen çıkmaktır.

Yanlış cevaplar:

a- sana şişman diyemem, ama ince de diyemem.
b- neye kıyasla?
c- hafifçe kilolu olmak sana yakışıyor.
d- daha şişmanları da gördüm.
e- soruyu tekrarlayabilir misin? ... üzerinde düşünüyordum da.

Soru 4- O, (muhtemelen başka bir kadın)benden daha mı güzel?

Bu sorudaki "o" eski bir kız arkadaş, yoldan geçen (ve ona bakarken neredeyse kaza yapacağınız) biri veya seyretmekte oldugunuz filmdeki bir aktris olabilir.

Her neyse, her durumda doğru cevap, "hayır, sen çok daha güzelsin," şeklindedir.

Yanlış cevaplar:

a- bir başka açıdan öyle.
b- güzelliğin nasıl kıyaslandığını bilmiyorum.
c- evet, ama senin kişiliğin çok daha iyi.
d- o sadece daha genç ve ince.
e- soruyu tekrarlayabilir misin? ... üzerinde düsünüyordum da.

Soru 5- Ben ölseydim ne yapardın?

Doğru cevap:

"Allah göstermesin! Senin zamansız ayrılığına dayanamam. Hayat benim için anlamını yitirir ve kendimi Boğaz Köprüsünden atmamak için bir neden bulamam."

(Dikkat: Ses tonu ve yüz ifadeleri olağanüstü önemlidir.)

Bu sorunun yanlış cevabı olmaz...

güsel sercan al bi kac biside benden sana xD

Kızlara en cok sölenecek sözler şöle aklıma gelenleri yazıyım

Bu pantolan seni zayıf göstermiş
seni seviyorum
Gözlerine bakmak bnm için dünyaya bedel
Buqun hersamankinden dha güselsin
fln fln xD

iCe_diVe

Bilgiliyim
Only4You_ demiş ki:

seni seviyorum
fln fln xD
oLm sen kitabını yazıcaksın bu işLerin :mrgreen:

Liu

rank8
XeSetrA demiş ki:
Only4You_ demiş ki:

seni seviyorum
fln fln xD
onun sivilcesi var o bişiy yapamaz şuan :lolmuch: :lolmuch:

iCe_diVe

Bilgiliyim
Alizee demiş ki:
XeSetrA demiş ki:
Only4You_ demiş ki:

seni seviyorum
fln fln xD
:mrgreen:

Alizee demiş ki:
XeSetrA demiş ki:
Only4You_ demiş ki:

seni seviyorum
fln fln xD
hatırlatma aaglıcam mucX Wink

Liu

rank8
tek solukta okudum gerçekten olabilir ama bana bir türk filmi esintisi yaşattı Cool

iCe_diVe

Bilgiliyim
BaD_BoY demiş ki:
Bir hatunla size ilk tanışmamı anlatayım. hmm
Olay Antalya Anadolu Lokantasında gerçekleşiyor falezlerden yeni geldik arkadaşlarla karnımız aç garsona sipariş verdik.Baktım tam karşımda öyle bir hatun varki küçük dilinizi yutarsınız tabi biz tecrübeliyiz. :lol: Uzaktan hafif hafif kesiyorum.Sonra saate baktım off çok geç olmuş dedim ve restorantın önüne çıktım.Etrafı seyrediyorum kızı etkilediğimi düşünüyordum ama baktımki ardımdan gelmedi masasına gittim cesaretimi toplayıp ve aynen şunları dedim anneniz sanatla uğraşan birimiydi? Kız şunu dedi hayır ev hanımı.Peki bukadar güzel olabilirmi bir insan dediğimde bu herzaman olur kız kendini birşey sanır ve utangaç tavırlar sergiler.Direk masasına çöktüm olaya hızlı girdik sanırım gitmem gerek dedi.Nereye dedim işlerim var dedi sonra sizi birdaha görebilecekmiyim dedim kız döndü ve telefonunuz varmı dedi tabi heyecanla telefonu arıyorum oysa masanın üstünde kalmış gittim aldım kaydettim numarasını sonra çok şirinsin ama sanırım ayrı dünyalardayız dedi ben de eğer gözlerinin önündeki sis perdesini biraz aralayabilseydin dünyanın güzelliklerini çok daha iyi görürdün dedim.Kız yüzüme baktı ve ne kadar aceleci bir ruhun var diye sordu.Benim cevabım açık ve net güzellikler geçicidir hayat ise kısa ve sıkıcı insanın ömründe yakalayabileceği fırsatlar vardır sen belki bunlardan birisin dedim kızın adını dahi sormadı**ız oturdu yanıma tekrar sen dedi okuyormusun hayır dedim.Ozaman ne işle meşgulsün dediğinde üniversiteye hazırlanıyorum dedim güzel ama benim yaşım 21 dedi 1-2 yaşın önemi yok kanımca dedim aşkında yaşı yok buna senin inandıracağım dedim kız yüzüme gülerek masadan kalktı ve arkasını döndü gitti ben öyle kalakaldım.Aradan 1 gün geçti telefon ettim ve kızın bana dediği şu aynı yerdeyim gelirsen görüşürüz dedi ben tabi heyecanla atladım dolmuşa 1 saat sonra aynı yere gittim baktım yanında bir erkek yaklaştım kolay gelsin dedim merhaba dediler kim diye sordum kuzenim dedi.İyi dedim ama çocuk hiç hoşuma gitmedi sonra adını orada sordum ve adının Esma olduğunu öğrendim.Kıza şöyle dedim seninle teke tek buluşacagımızı düşünmüştüm dedim.Oda bana az sonra gidecek İbrahim dedi iyi dedim bana ismimi soru Halil dedim.Dediki daha ismini bile bilmediğim biri ile 2. buluşmam ve ne kadar sıcak kanlı birisi diye söylendi.Bende hayat bu kadere inanman gerek dedim sonra yanımızdaki eleman gidince yürüyelimmi dedim?Olur dedi.Şuan bile aklımda hiç konuşmadan rahat bir 2 km yürüdük. :mrgreen: Sonra kız durdu ve yüzüme baktı.Sen kimsin dedi banka oturduk ve bende şunları söyledim belki hayatında görebileceğin nadir insanlardanım belkide gelip geçici bir hevesle senin peşinden koşan bir serseri sence hangisi olmalıyım?Çok tatlısın dedi.Sende öyle dedim.Sonra kızın bankta yanına sokuldum tabi gözüm o konuşurken bile dudaklara kayıyordu direk uzandım ama kız ağzımdan tutup şunu dedi kalkalımmı? Hiç konuşmadım banktan kalkarak biraz ileri yürüdüm ve kız arkamdan gelmiş biliyormusun ben sözlüyüm dedi. :lolmuch: Ama seni tanıdıktan sonra inan etkilemedim değil seninle alakası yok bunu kendime yediremem dedi ama senden hoşlanmadığım anlamına gelmesin dedi.Aradan bir hafta geçti saat gece 1.5 işteyim o aralar gece mesaisi kızın dediği laf bana korkuyorum yalnızım gelirmisin? Shocked Ben oha falan oldum patrona gitim olmaz dedi işini bitir oyle git dedi tabi kızın yanına gitcem demedim sonra işten bir firar nerdesin dedim Antalya doğu garajında evleri varmış gittim evlerine bilenler vardır belki doğu garajında turgut reis dersanesi var ona yakın evleri.Kız içeri aldı beni ve direk olaya geçti ben şaşkınlığı üzerimden atamadan kendimi yatakta buldum gerisi meçhul işte hayatımdan bir kesit bunları heryerde anlatmam ama bir anımı anlatayım dedim. detective Bu olay 4.5 ay önce yaşanmıştır.
doğu garajının orada bizim akrabaLar var geçen yaz ordaydık :mrgreen:
ama senin oLay baya heyecan verici :santa:

Liu

rank8
BaD_BoY demiş ki:
O zaman ne sendeki bu Alize hastalığı yerli mallı kullansana. detective
hacım ben onu Türk vatandaşı olarak kabul ediyorum :lolmuch: :lolmuch:
P.s: Ya nick i değiştirsemmi diye düşünüyorumda Okan (_Drak) bu güzel dedi Rolling Eyes

Yukarı Alt