Büyük takımlar aldığı kupalarla, küçük takımlar ise büyük takımları yenmesiyle övünür.

Hakemin kafası delindi, keita'nın yüzüne pet şişe atıldı ve bizim ekranlardan göremediğimiz daha onlarca rezalet.. 9 yıldır aynı muhabbet 10. yılda da değişen birşey yok.İşte fenerbahçe ancak böyle kazanır. :coffee:

İşte video;

http://www.facebook.com/video/video.php?v=103480719668356&ref=mf

Xplosive

Bilgiliyim
Geçiniz artık bu işleri ölmüş eşeğin davası mı olurmuş? Hem bakın bakalım keita'ya gelen şişe nereden gelmiş?
http://www.antu.com/GirisVideo.aspx

Lazer tutma olayına gelince ali samiyen'de yaptıklarınızın yanında hiç. Pet şişe yağmurunda maç izliyorduk unuttunuz mu? Fenerbahçe ancak böyle kazanır diye birşey yok. Lazer tutma, pet şişe atma (her ne kadar biz atmış olmasak da) maçın skoruna etki edecek olaylar değil.
Sonuç olarak artık maçı aldık ve olay bitti. Daha fazla kendinizi kasmanın alemi yok.

BlackMarshall demiş ki:
Büyük takımlar aldığı kupalarla, küçük takımlar ise büyük takımları yenmesiyle övünür.

Hakemin kafası delindi, keita'nın yüzüne pet şişe atıldı ve bizim ekranlardan göremediğimiz daha onlarca rezalet.. 9 yıldır aynı muhabbet 10. yılda da değişen birşey yok.İşte fenerbahçe ancak böyle kazanır. :coffee:

İşte video;

http://www.facebook.com/video/video.php?v=103480719668356&ref=mf
Şu saçmalıkların arasında adam gibi tek yorum. :muck:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Xplosive demiş ki:
Geçiniz artık bu işleri ölmüş eşeğin davası mı olurmuş? Hem bakın bakalım keita'ya gelen şişe nereden gelmiş?

Lazer tutma olayına gelince ali samiyen'de yaptıklarınızın yanında hiç. Pet şişe yağmurunda maç izliyorduk unuttunuz mu? Fenerbahçe ancak böyle kazanır diye birşey yok. Lazer tutma, pet şişe atma (her ne kadar biz atmış olmasak da) maçın skoruna etki edecek olaylar değil.
Sonuç olarak artık maçı aldık ve olay bitti. Daha fazla kendinizi kasmanın alemi yok.
Lazer tutmak maçı etkilemezmi? Kalecinin gözüne karşı takım atak yapılırkren lazer tutulsa? Kaleci göüzü açamayım önünü göremese? Karşı takım gol atsa?
Doğru bu etkenler maça etki etmez. haklısdın^^

Xplosive

Bilgiliyim
Wax Whine demiş ki:
Xplosive demiş ki:

Lazer tutmak maçı etkilemezmi? Kalecinin gözüne karşı takım atak yapılırkren lazer tutulsa? Kaleci göüzü açamayım önünü göremese? Karşı takım gol atsa?
Doğru bu etkenler maça etki etmez. haklısdın^^
Pet şişe yağmurundan daha az etkiler.

Xplosive

Bilgiliyim
Wax Whine demiş ki:
Xplosive demiş ki:
Pet şişe yağmurundan daha az etkiler.
Pet şişe olayını katmadım. Senin dediğine yorum yaptım ben.
Pet şişe olayı gibi katılması gereken bir sürü olay var lakin anlayamadığım neden her kadıköy galibiyetinden sonra bir galatasaraylı arkadaş efendice tebrik etmek yerine böyle bahaneler bulur? Lazer tutulmasaydı ama maçı kazanan yine biz olsaydık başka bahaneler bulunmayacak mı?
Derbide yenilen taraf psikolojisi böyle birşey.
Lazer ve skor olayına gelince hala skora çok büyük bir etki edeceğini düşünmüyorum.

Xplosive demiş ki:
Wax Whine demiş ki:
Pff unut dediklerimi.
Xplosive demiş ki:
Derbide yenilen taraf psikolojisi böyle birşey.
Beşiktaş'lıyım
Galatasarylı arkadaşlara söyledim zaten.
Bir şey demiyecektim ama söyleyeceğim. Ne kadar saçma sapan gs fb muhabbetlerinden hoşlanmasamda.

Önce diyorsun ali sami yende neler yapılıyor. Sonra bir beşiktaşlıyla konuşup çelişkili ifadelerle galatsaraylılar için genelleme yapıyorsun. Madem bütün galatsaraylılar tebrik etmeyi bilmiyor centilmenlikten anlamıyor -senin bu dediklerinden de anlamaz zaten- o zaman neden sessiz kalıp asil bir fenerbahçeli olmuyorsun.

Xplosive demiş ki:

Önümüzdeki ağları deldikte attık değil mi.
Birisi çıkıpda demiyor ki be kardeşim AĞLARLA ÖRTÜLÜYÜZ nereye şişe atıyor bizimkiler diye.

...

Xplosive

Bilgiliyim
Tartışmaya gelince her derbiden sonra bu şekil bahaneler bulunması deli etmeye başladı beni. Keita'ya gelen şişe gelmese veya leo nun yüzüne lazer tutulmasa sonuç değişir miydi biri söyleyebilir mi? Keita futbol ahlakının fersah fersah uzağında yaptığı hereketler ile eleştirilmezken fenerbahçe taraftarının lazer tutması mı gündem? Hiçbir şekilde tartışmaya devam etmek istemiyorum ne düşünüyorsanız devam edebilirsiniz.

Xplosive demiş ki:
.
Tartışmaya gelince her derbiden sonra bu şekil bahaneler bulunması deli etmeye başladı beni. Keita'ya gelen şişe gelmese veya leo nun yüzüne lazer tutulmasa sonuç değişir miydi biri söyleyebilir mi? Keita futbol ahlakının fersah fersah uzağında yaptığı hereketler ile eleştirilmezken fenerbahçe taraftarının lazer tutması mı gündem? Hiçbir şekilde tartışmaya devam etmek istemiyorum ne düşünüyorsanız devam edebilirsiniz.
Bunları bahene diye geçiştirip atamazsın.Sinir oluyorsan böyle şeylere yorup yapıp geçersinn.He bide sen sinir oluyorsun diye bu topici panele taşımanın anlamı yok.Güzelce yorum yapalım arkadaşım.

Deli olmak demek burada bazı kişilerin yorumlarını beğenmemenden kaynaklanıyordur.
Yani yorum yapanlarada sen şimdi aklınca DELİ oluyorsundur.
Ki şunuda söyleyeyim amacımız seni veya bir başkasını deli etmek değil sadece zafer sarhoşluğundan uyanıp gerçekleri görmenizi sağlamaktır.Ama siz hala zafer sarhoşluğundan kurtulamadığınız gibi bizim söylediklerimizi sindirememiş bir vaziyette kendinizi haklı görür gibi yorumlarda bulunuyorsunuz.

Sürekli bana soruyorlar.Neden yenemiyoruz diye ? Futbolun içinde olmayanlara açıklama yapmak gerçekten zor.Onlar sadece skora bakıyorlar.Fakat o skorun altında neler gizli neler ? Başlık yanlış anlaşılmasın ben Türkiye'deki yönetim sistemini eleştiriyorum.Evine gelene yemek veren ve bu alanda bir ilke imza atan Galatasaray Spor Kulübü'nü değil..

Oyunu yazmak isterdim.Fakat sahada top oynanmadı.Evimizde oynadığımız Ermenistan maçında olduğu gibi futbol dışı faktörler futbolun önüne geçti.Neydi bunlar ? Isınma sırasında 2 takım oyuncularının kavgası , Fenerbahçe tribünlerinden atılan bir cisim sonucu hakemin kafasının yarılması , maça geç başlanması , Emre Belözoğlu'nun Galatasaray tribünlerine yaptığı manalı yumruk işareti , Abdul'ün yumruğu , çıkan kırmızı kart , Carlos'un gördüğü sarı kart , Keita'ya atılan şişe , Fenerbahçe tribünlerinin bazı pankartlarında yaptığı saygısızlık , Fenerbahçe tribünlerinin maytapları Galatasaray tribünlerine doğru göndermeleri , Arda Turan'ın rakibinin elini sıkmaması maç içerisinde rakibiyle sürekli çatışması...

Bir Galatasaray taraftarı olarak her gittiğimiz Kadıköy deplasmanında seyircinin gollerden sonra canavarlaştığına , maç sonrası sanki şampiyonluk gelmiş gibi abartılan sevinçlere alıştım...Renkdaşlarım da alışmıştır.

Maç sonrası Fenerbahçe'li oyuncuların açıklamalarını dinlemedim fakat geçen sezon '' Bu tür olaylar sadece Ali Sami Yen'de oluyor '' diye birçoğunun açıklaması olmuştu.Umarım bir gazeteci de bu sözleri hatırlatmıştır.Pek sanmıyorum ama...

Fenerbahçe taraftarının söylediği şey şu :

- Kadıköy'den çıkış yok.Çünkü burası bizim evimiz...

Galatasaray taraftarının söylediği şey şu :

- Fenerbahçe'yle Kadıköy'de maç yapmak Real Madrid'le Santiago Bernabeu'da maç yapmaktan daha zor.Çünkü psikolojik baskı altına girip alabileceğimiz bir maçı bile veriyoruz...

Yine futbol dışı faktörler kendini göstermeye başladı.2-3 sezon önce '' Sulu Derbi '' diye nitelendirilen ve her olay hatırlatıldığında 2007'deki maçı gösteren insanlara burdan cevap veriyorum...

1 - Fenerbahçe taraftarı kamyon çarpışa döndükleri Denizli'deki maçın intikamını Mondragon'un kafasına torpil atarak , takımı şampiyon yapan hocanın kafasına yabancı cisim atarak almak istemişlerdir...Bir düşünün Mondragon bilerek veya gerçekten devam edemediği için yerden kalkmasaydı , Gerets alnı yarılınca soyunma odasına gitseydi o zaman İsviçre maçlarından sonra zedelenen imajımızı nasıl toparlayacaktık ? Gerçekten yazık.2'si de yabancı.Biri Kolombiya'lı diğeri Belçika vatandaşı...Maçtaki Galatasaray taraftarları bunun üzerine koltukları sökerek ellerine ne geçtiyse Fenerbahçe taraftarlarına atmışlardı.Daha önceden planları kuranlar bunu da hesap etmiş ve Fenerbahçe taraftarlarının üstü bir ağ ile örtülmüştü.Böylece koltuklar evsahibi takımın taraftarlarına ulaşmamış ve ağların üzerinde kalmıştı.

Maçtan sonra Galatasaray'ın resmi internet sitesi bu olaylara dikkat çekerek giriş sayfasına Eric Gerets'in resmini koymuş ve '' Alnındaki kan alnımızın akıdır '' yazısını yazarak centilmenliğini bir kez daha göstermiştir...Galatasaray taraftar siteleri Fenerbahçe aleyhinde yazılar yazmışlar ve birçok video paylaşım sitesine Ali Sami Yen'deki maça intikamımızı alıcaz şeklinde videolar koymuşlardır.Bu videoların hemen hemen hepsinde geçen cümle şuydu.''Kadıköy'de yapılanların intikamını alıcaz''

Burdan yola çıkarak '' Sulu Derbi '' diye nitelenen maç aslında Kadıköy'de yapılanların bir kopyasıdır.Kadıköy'de oyuncularımıza atılan çakmaklar torpiller v.s.'yi söyleyen nedense yok...

Şimdi bu maçı konuşmamız gerekirse '' Her yerde bu tür olaylar oluyor '' demek yanlış olur.Kadıköy'de yaşanan olaylar sonrasında Fenerbahçe'ye çok ağır bir ceza beklemiyorum.Hatta aramızda iyice karamsarlarımız varsa onlar hiç ceza beklemezler.

Kafası yarılan bir hakem çok geçmeden nasıl maç yönetir şaşılacak iş.Değiştirelim soruyu nasıl sağlıklı maç yönetir ?

Federasyon eğer Fenerbahçe'ye yien ceza vermezse şampiyonluk yolundaki rakibi Galatasaray'ın yani yönetiminin bu işin peşini bırakmayacağını düşünüyorum.Geçen sene olduğu gibi böyle giderse federasyona yine tavır koymalılar...

Hatırlayın.Neuchatel Xamax maçı.Maçı 5-0 alıyoruz ama herşey yolunda giderken yardımcı hakemin kafasına tribünlerden bir çakmak atılıyor ve hakem kanlar içinde yerde kalıyor.Ne oldu o maçtan sonra ? Maçın sonucu iptal edilmedi mi ? Ardından avukatlar şunlar bunlar güç bela tur atlamadık mı ? Heeeyyy !!! Sırf o çakmak yüzünden tur gidiyordu diyorum...Hem de 5-0'lık net skordan sonra.Ama kendine yorumcu diyen '' Sanlı Sarıalioğlu '' CINE5'deki Telefutbol programında çıkıp gülerek tamam 3-0'a bağlayalım maçı Galatasaray kazansın diye gülüyor diğerleri de ona eşlik ediyor...

Hakeme gelelim.Hakem seyircinin baskısı altında kaldı.Yine.Geçen sene Ümit'in kamburlama indirilmesini görmeyenler seri faul yapan Fenerbahçe oyuncularını da görmedi.Carlos'un Abdul'ü cumburlop indirmesini yumruğa kadar seyretti.Leo'nun kırmızı kart görmesi gerekirken hakem sarı gösterdi.Alex'in penaltısı kesinlikle penaltı değil.Bir futbolcu koşarken öyle düşmez.Evde deneyin görün.Adamın üst vücudu yana dönüp düşüyor.Bu hakemlerle bu yönetimle Galatasaray değil 10 , 30 yıl geçse de Kadıköy'den galip çıkamaz.Ne zamanki bu kafalar değişir bizde umut besleriz.Orhan'lı Cihan'lı kadromuzla Alex'li Fener' tarafsız sahada 5 attığımızı göz önüne getirir Kadıköy'de de bunları yeneriz deriz.Twente gibi bir kıytırık takım gelip burda Fener'e 2 tane sallıyorsa eğer bir Avrupa maçı olursa ve o Avrupa maçı da Fenerbahçe - Galatasaray olursa hem Avrupalılığından hem de taraftarların bir taşkınlık yapmamalarından dolayı Galatasaray maçı rahat kazanır...
Sevdiğim bir arkadaşımdan alıntı yaptım.
Oku bakalım neler yazıyor ,bilmediğiniz çok şey var. Birilerini sözlerinizle kandırabilirsiniz ama ben ve benim gibi düşünenleri asla.

Yukarı Alt