1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

"Juventus'un sorunu psikolojik"

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    "Juventus'un sorunu psikolojik"
    Serie A takımlarından Juventus'un yeni teknik direktörü Zaccheroni, "Artık yeni bir sayfa açma zamanıdır. Juventus'un sorunu psikolojik" dedi.

Alberto Zaccheroni, Torino'da siyah-beyazlı oyuncularla yaptığı antrenmanın ardından basına tanıtıldığı ilk toplantıda, Ciro Ferrara'dan devraldığı görevi hakkıyla yerine getireceğini belirterek, "Selefimin gayretlerini takdir ediyorum. Ama şu an itibariyle hiç kimse bekleneni tam olarak veremiyor. Sorunun esas itibariyle psikolojik olduğunu düşünüyorum. Tabii ki sakatlıklar da ayrı bir sorun. Ferrari, bu nedenle onbir oyuncuyu seçmekte sürekli zorlandı" diye konuştu.
    Zaccheroni, Juve'yi çalıştırdığı eski takımlarla karşılaştırmasının istendiğinde, "Daha önce güçlü bir takım olarak Milan'ı çalıştırmıştım. Bu Juve çalıştırmış olduğum o takımın düzeyine çok yakın bir ekip" diye yanıtladı.
    Siyah-beyazlı kulüple 2010 Haziran ayına kadar sözleşme imzalayan Zaccheroni, "Meydan okumaları severim. Takıma tecrübemi katacağım. Bu işin üstesinden geleceğimden eminim. Artık yeni bir sayfa açma zamanı. Ekip son derece önemlidir. Juve'den daha üstün kaç takım var merak ediyorum" diye konuştu.
    Şampiyonlar Ligi'nden elenen ve ligde 6. sırada yer alan Juventus'un, lig ve kupalardaki son 12 maçın 9'unu kaybetmesinden sonra Milano'da Inter'e 2-1 yenilerek İtalya Kupası'ndan da elenmesi, teknik direktör değişikliğini beraberinde getirmişti.
    En son 2007'de Torino'yu çalıştıran, 1999'da Milan'la şampiyonluk kazanan Zaccheroni, Udinese, Inter ve Lazio takımlarında da görev yaptı.​