1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Joymax'tan 2 Yeni Hamle!

1. jackall_099

jackall_099 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar.

Vietnam Silkroad forumlarında gezerken Silkroad'ın geleceğini ilgilendirdiğini düşündüğüm bir iki habere rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim.Bildiğiniz gibi Joymax son olarak Tayvan Rusya ve Tayland'daki firmalarının lisanslarını iptal ederek sunucularını kapatmıştı.Bunun üzerine Joymax iflasın eşiğinde dedikoduları giderek artmaya başlamıştı.Ama vereceğim haberler bunun aksini söylüyor.

Silkroad'ın Vietnam'daki yayın hakkını elinde bulunduran NPH VDC-Net2e adlı firma 2015 yılı Eylül ayında Vietnam'daki korsan Silkroad sunucularına dava açmaya başlamış.Bu haber şimdilik sadece Vietnam'dan geldi.Türkiye'ye de sıçrar mı bilinmez ama yinede Private Server sahiplerinin böyle bir şeye hazırlıklı olmasında yarar var.Aşağıdaki linkte mahkeme kararı olduğunu düşündüğüm iki de görsel yer alıyor.
    http://gamek.vn/game-online/nha-phat-hanh-dau-tien-tai-viet-nam-khoi-kien-server-lau-20150908173352165.chn

Joymax'ın böyle bir hamle yapması Silkroad'ı henüz gözden çıkarmadığı, oyunla ilgili hala yapacak bir şeyleri olduğu anlamına gelebilir. İkinci haberimizde bunu daha çok destekler nitelikte.

Yine aynı NPH VDC-Net2e firması Silkroad Online mobil versiyonunun Vietnam'daki dağıtım hakkını satın aldığını duyurmuş.Haberi aşağıdaki linkte.
    http://gamek.vn/mobile-social/phien-ban-mobile-cua-con-duong-to-lua-da-duoc-mua-ve-viet-nam-20150509010839842.chn

Başka bir sitede ise oyunun Kore'de 2015 yılı sonlarında indirmeye sunulacağını, Vietnam'da ise 2016 başlarında yayınlanacağını yazmışlar.
    http://game4v.com/game-mobile/net2e-xac-nhan-tin-con-duong-to-lua-mobile-ve-viet-nam-190781.g4v

Görünen o ki Joymax Silkroad'ı henüz gözden çıkarmamış ve yatırımlarını devam ettiriyor. İlerleyen süreçte mobil versiyonu Korece veya Vietnamca dışında İngilizce veya Türkçe olarak yayınlanırmı, yayınlansada masaüstü versiyonunun yerini tutarmı bilinmez ama bana kalırsa Silkroad'la ilgili göreceğimiz daha çok şey var

Son düzenleme: 6 Aralık 2015
    Chorus bunu beğendi.
  2. Rebellen

Rebellen Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Joymax' in tek çıkış yolu silkroad 2 yi günümüz grafikleriyle çıkarmak, öbür türlü batar gider böyle.

3. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Joymax Silkroad ruhunun yaşamasını istiyorsa Travian GMBH gibi kaynak kodlarını halka sunsun.

4. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    Senin de dediğin gibi davaları açan Joymax değil, lisans alan hevesli yeni bir firma. Joymax Kore'de bile kapattı serverları, tabii ki umrunda değil. Olsaydı 5 yıl içinde bir şey yaparlardı zaten.
    Oyunu kurtarmak istiyolarsa önce sunucuları Avrupaya taşısınlar, 200ping ile mmorpg mi oynanır.

5. Left Behind

Left Behind Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    4 yıl önce silkroad hayatımı bitirdim yinede her yeni haberde girip okuyorum. nasıl bi psikoloji yarattın bizde be joymax. ah joymax ah...

6. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Joymax tamamen batmadan bunu yapmaz , hala deli gibi para kazanıyor silkroad'tan. Ki batsa da yapacağını düşünmüyorum , işin içinde para yoksa onlarda yok.

+1