1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Joymax hacklenmeler

1. mahser2009

mahser2009 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar başka siteden buldum alıntıdır!!..

Öncelikle bunu kişisel gözlem ve bir tahminlerimle ile yapmış olduğum uygulamalar olduğunu söyleyeyim, ilk olarak sizlere joymaxtaki açıktan bahsedeyim;

Nedir bu forumlarda dillerden dillere düşmüş olan Joymax hack olayı?

Bir kişinin ıd ve mailini biliyoruz ve bu kişinin mailine register kodu gönderiyoruz. işte bu son şifre gönderdiğimiz ekrandaki bir hatadan dolayı karşı tarafın mailinin şifresini bilmesek bile mailine girmemize gerek kalmdan register kodu öğrenebiliyoruz. Buraya kadar kısmı ben başardım fakat benim aşamadığım yer bu kodu girdiğimizde yeni şifre penceresi alamıyor hatalar alıyordum ki bunu rev6 aşıp bu register kodu yazdığında mailden yönlenmemize gerek kalmadan yeni şifre penceresini almış. Şifreleri alabiliyor fakat gizli soru mail şifresi isim soyisim alamaz sadece şifremizi değiştirebilir.

Şifrelerimizi Niçin Alıyorlar ve niçin hesaplarımız blocklanıyor?

Şifrelerimiz ile hesaplarınızda sun itemleriniz ve goldlarınız başta olmak üzere çalıyorlar.

Böyle bir açık mademki var şifremizi o halde sadece rev6 değil herkes de alabilir mi?

Rev6 şifreleri alabiliyor ben kişisel bi sro oyuncusu olarak son aşamasına kadar gelebilmiştim demek ki yöntemi burada açıklasam bilgisayar bilgisi iyi olan kişlerden de başarabilenler olucak.

Şifremiz Niçin Joymax Tarafından Değiştittiriliyor?

Şifremiz art niyetli kişilerin eline geçtiğinden dolayı bu art niyetli kişilerin giriş yapamaması için şifremizi değiştirmemiz isteniyor.

Peki bu açık giderildi mi?

Dün şifremi değiştirdim fakat bugun yine blocklandım, demek ki şifrem 2. kez alınmış ve bu da demektir hala açık devam ediyor.

Peki joymaxın dediği gibi Rev6 sitesine girmem veya botla kasıyor olmam mı neden oluyor?

Hayır. Tamamen joymax sitesinden yabancı birisi için 2 saat süreyle kullanabileceğimiz register kodu alabilmemizden kaynaklanıyor.

Rev6 Bunu Joymaxa niçin yapıyor?

Hatırlar iseniz yaklaşık 2,5 ay önce rev6 nın yaptıkları(server durumu-player durumu-revbot) karşısında aciz kalan silkroad bir mesaj ile rev6'ya girmeyiniz sitelerinde exploit(bir nevi virüstür bu) var diyerek hem rev6'yı karalamış hemde item durumu göstermelerini bu şekilde geçiştirmişti. Rev6 işte bu söylemin intikamı için joymax'ı bu sıkıntıya seve seve sokuyor, ve bu adamlar gerçekten işin ehli adamlar joymax biter ise bunlar bitirecektir.

Peki ne yapmalıyız?

Anlaşılan o ki açık hala devam ediyor şifre değiştirsekte adamlar yine şifreleri öğrenebiliyorlar ve joymax çaresiz kalmış, rev6 nın tehditvari vermiş olduğu 48 saat süreye rağmen açığı kapatamadılar ve rev6 şu an hesapları hacklemeye başladı, biz napalım diyor iseniz joymaxın çözemediğini biz mi çözücez, o halde bir kez daha şifremiz rev6 nın eline geçtiğinde ve joymax bu nedenle hesabımızı blocklandığında yetersiz bir önlem olsa da bu block'u kaldırmayacağız.

Buda kendi Görüşüm

>> http://www.joymax.com/silkroad/<< da yazan haber

Hello. This is Silkroad Online.

In order to maintain a pleasant gaming and smooth patching experience, weekly server inspection of all servers has been completed.

Game Inspection Completed : Sep 1st, 2009 19:30 Silkroad Standard Time

[Patch]
    Game
    - Ali Baba and the Forty Thieves Event modification would be applied

Web
    - Silkroad Online Membership Subscription and E-mail Verification System would be updated
    - non active account would be terminated

>Türkçesi<

Merhaba. Bu Silkroad Online.

Amacıyla tamamlandı keyifli bir oyun ve pürüzsüz yama deneyimi, tüm sunucular haftalık sunucu denetim korumaktır.

Oyun İnceleme Tamamlandı: 1 Eylül 2009 19:30 Silkroad Standard Time

[Patch]
    Oyun
    - Ali Baba ve Kırk Haramiler Olay değişiklik uygulanacak

Web
    - Silkroad Online Üyelik Abonelik ve E-posta Doğrulama Sistemi güncelleme olacak
    - Etkin olmayan hesap feshedilmiş olur

ve 2. olansa

Hello. This is Silkroad Online.

Currently we have experienced temporary patch related matter while inspection.

Inspection period will be extended to

Game Inspection Period : Sept 1st, 2009 13:00~19:30 Silkroad Standard Time (6 hours 30 min duration)

We will fix this problem as soon as possible.

We apologize for any inconvenience caused.

2.cinin türkçesi :)

Merhaba. Bu Silkroad Online.

Şu anda geçici yama ise denetim meselesi ile ilgili yaşadım.

Muayene süresi tanınacak

Oyun İnceleme Dönemi: 1 Eylül 2009 13:00 ~ 19:30 Silkroad Standard Time (6 saat 30 dk süre)

Biz kısa sürede bu sorunu çözecektir.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz neden oldu.

yukardan çıkardığım sonuç:

>Silkroad a üyelik sözleşmesinde karakter satışının yasak olduğu maddesi vardır!!

joymax da daha çok para kazanmak amacıyla karater satışlarına engel olmak için yeni bir sistem getirdi sanırsam..

o sistemde de hesaplanmadık bişiler oldu, bu hataları düzeltmeye çalıştılar , o yüzden server geç açıldı zaten ,görünen o ki düzeltemediler!!

Çoğu arkadaşlarımızın KARAKTERLERİ SOYULDU!!
    Tabiki soyanlar ya karakterlerin eski sahipleri yada sizin şifrelerinizi bilen biri..

herneyse uzadı baya :)

eminim joymax buna bi çözüm bulacaktır.
    zaten bulmazsa kendi zararına olcak şimdiden oyunu bırakan baya kişi oldu..

zaten herkes gm global den sesini duyurmaya çalışıo..

eğer düzeltemezlerse %99 ihtimalle rollback atarlar..
    Server database si en son hatasız olarak ne zaman yedek alındıysa o zamana resden önce yedek aldılarsa res atılmadan önceki ana yada resden 1 hafta önceki res anına.. umarım kimse zarar görmeden hallolur..

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana !!

2 gündür yatmıyorum kurduğum cümleler karışık olduysa kusura bakmayın artık:)!!

2. AliceCullen

AliceCullen Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Rüzgarın Savurduğu,Denizin Boğduğu,İnsanların Üzdü
    O GayMaxın bi halt yapacagı yok :D Bosuna GayMax Demıyorlar :mrgreen:

3. NiGHTMaRe

NiGHTMaRe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    isronun artık sonu geldi denilebilir.tek char kasanlar için iyi ama charını satmış veya satacak kişiler için kötü oldu.şimdi tüm herkes ya yeni bi oyun sevdasına kapılıp gidecekler yada pserverler büyük ilgi görcek.buda önümüzdeki birkaç ay içinde birsürü pserver çıkmasını yarayacak.uzun lafın kısası
    silkroad oynanmaz hale geldi... :!!&%&!

4. mahser2009

mahser2009 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    elbetteki isro player kaybedecek ama bu sonu geldiği anlamına gelmez..

eğer yukarda yazılan gibi rev6 nın yaptığı gerçekten doğruysa bu isronun sonuna getirebilir ama düzelttikleri taktirde çoğu kişi gene dönecektir..

tabikide oyunu bırakan olacak dünyanın en çok oynanan ve en çok para kazanan oyunu knight online oyunu bile çöküşe geçti bana göre nerdeyse çöktü gm lerin ilğisizligi k2 nin para hırsından oldu tabikide bunlar!!

herşey gibi oyunların da elbet sonu olacak!!!

şimdiye kadarki en iyi efectli oyun silkroad onlinedır!!
    şimdiye kadar en zevk veren oyun grafikleri silkroaddan baya kötü olsada Knight onlinedır!!

Knight ı oynanmaz kılan en önemli etken koxptu
    Silkroad ı da oynanmaz kılan en önemli etken bottur!!

çünkü bu gibi şeyler oyundan zevk almayı azaltır..
    silkroad da bot oyunun bi parçası olmuştur ama bot bi bi nevi hiledir!!

joymax biraz daha yenilik getirseler,
    gold botları kaldırsalar, eminimki oyuna yeni playerlar gelecektir!!

zaten çoğu kişi oyunu ya sıkıldığından ya oyuna giremediğinden(presizler ) bıraktı..