1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

joymax denen firma

1. cheng_xiao

cheng_xiao Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    burda joymax denen ucube firma hakındaki görüşlerimi dile getiricem

öncelikle bot ve gold satışlarından behsediyim
    botta ve gold satışlarında joymaxın parmağının olmaması mümkün değil
    bukadar aç gözlü bir firmanın büyük gelir sağlayan bu kapılara izin vermesi imkansız. bu yüzden joymaxın buralardan pay aldığını hatta botu kendisinin yaptığını düşünüyorum. bunun en büyük kanıtı goldbotlar
    sizce gm bukadar salak olabilirmi. sağır sultan bile biliyor oyundaki goldbotları ama joymax haftada 2000 tane bot banlıyor serwer başına 58 bot düşüyor ama bi serwerda minimum 1000 tane goldbot var.
    1 ay önce falan silk çekmeyenleri banlıyolardı (bunu inkar edene pes artık ) açıklama yaptılar "silk çekmenin banlamayla alakası yoktur" diye. sonra silk çekmiş 5-6 tane char banladılar. amaaa sonra noldu banlanmış 10 charın 9u tekrar açıldı.

ikincisi ksro ve isro
    okadar dengesizlikki. ama bu dengesizlikten kastım onlarda 100 bizde 90 açık olması değil. onlarda silkle alınan itemlerin goldla satılması. ilk çıkan herşeyin oraya gelmesi ve en önemlisi harika eventler
    bizdeki gibi dodging vermiyor ordaki itemler 40 çeşit değişik şey var
    en son adam gibi event 2 sene önce yapıldı ondada gdf falan çıktı.
    isro ya ise sadece silk ile alakalı olan şeyler hemen geliyor

üçüncüsü oyundaki buglar
    oyunun kaderini etkileyen birsürü bug var ama hiçbiri düzeltilmiyor.
    hatta joymax bu konuda yalancı. prufication pilldeki bug u düzelttik diye açıklama yaptılar ama aynen duruyor. koskoca legend 2 diye fortress war yapıyorsun ama kale duvarının içinden geçilebiliyor

dördüncüsü oyunla alakasızlık
    adamların oyun umurunda değil. sadece alınan silke bakıyorlar eskiden gm girerdi oyuna tek tek bot avı yapardı milletle konuşurdu bazen
    ama şimdi gm salıdan salıya giriyor gibi (ki bence otomatik o yani gm falan girmiyor) en son gm ile bi charın çekilmiş resmi 2-3 sene önce
    hepsini geçtim silkroadonline.net sitesine gir joymaxa forumda falan ana avrat söv o yazı orda 2-3 gün durur ondan sonra belki silerler

beşincisi serwerlardaki yoğunluk
    bunun nedeni tabiki goldbotlar. goldbotların nedenide joymax
    oyuna ilgi düştümü (silk gelirleri) niyeyse serwerlar bi boşalıyor joymaxın aklına botlar geliyor ve her hafta 10.000-20.000 tane bot banlanıyor
    ama bişey oluyor birden bu bot banlama sayısı 2.000 e düşüyor
    halbuki botlar durduğu yerde duruyor

altıncısı
    goldbotların gold kastığı falan yok
    bir charın pot giderleri ve diğer giderleri düşülünce o botlar nekadar kasabilirki.belki kasar biraz ama bukadar çok gold alınıyor
    bu miktarı karşılamak mümkün değil
    tabi golduda joymax veriyor bence
    yani bunlar yan tezgahlar

2. MainMagic

MainMagic Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Game Master
    6. konu hakkaten çok doğru bir gözlem.O gold botlar gidip sabahtan akşama kadar taxi yapsa paraya para demez.Millet gold botu kapıyo taxiyi açıyo goldbotun alacağı parayı kendi alıyo.
    Ksro ile iSro arasındaki fark benimde canımı sıkmıyo değil, buglar konusu bence pek de önemli değil

3. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Bir çok madden doğru katılıyorum ama 6. madde yanlış çünkü yerden düşen mp ve hp ve virgorları ve elementlerıde topluyorlar kendılerınden düşük lvl moblarda kastıkları için düşen item sayısı da fazla oluyor o yuzden kasarken topladıgı para birikiyor birde wizardlarda okadar cok mp ve hp sarfı olmuyor... :thumbsup:

4. PolgaraWahrenheit

PolgaraWahrenheit Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üni
    1- Silkroad online , yani kısacası Joymax "Gelir sağlayan şirket" grubundadır. Sen bir [GM]'e aylık 7.5k$ maaş veriyorsan bunun sağlam bir gelirle karşılanması gerekir ve akıllı insan başkalarının parasını almayı iyi bilir. Tabii ki botlara ve goldbotlara bizzat izin veriyor. Şöyle düşün , pc'nde sro client'i orjinal açılmazsa joymax bunu zaten farkediyor. Yani 2 char açtığında , bot kullandığında , clientless açtığında illegal program kullanmış oluyorsun ve buna izin verilmesinin sebebi senin SILK alıyor olman.
    Bi restorana git hiçbirşey yeme içme ama oturup wc'sini kullan. Yer işgal ediyorsun suyunu elektriğini harcıyorsun ama hiçbirşey ödemiyorsun. 2-3 defa aynısını yaparsan içeri alınmazsın ^^

3- Bug dediğin şeyler öyle 2 satır yazıyla düzeltiliyor diye düşünmüyorum :)

4- GM'lerin charları invisible. Artık oyunda GM görsek ya %80'imiz Türkçe küfreder ya da etrafında boş boş 1 gün durur. Zaten illegal programları görebiliyorlar , teknoloji gelişiyor :wink1:

5- Adamlar satılan her golddan ve goldbottan komisyon alıyor yoksa çok mu zor agagahagsa diye açılan charları belirleyip o gün banlamak?

6- Goldbotlar senin düşündüğünden iyi kasıyor merak etme. Her pc'den 40 char açıldığını ve koca şirkette en azından 20-25 gold bot pc'si olduğunu düşünürsen , tanesi günde 3m kassa günlük kazanç 210m eder.

Joymax bu kazancıyla paşalar gibi geçiniyor , tabi oyuna da özen gösteriyor. Ben kesinlikle onları savunmuyorum ancak sen onlara para vermeyeyim yine de zevkini çıkarayım diyorsan ben de olsam karşı çıkarım.

Goldbotlar banlanıyor , banlanmasa herkes isyan eder zaten :) Ona da bi çözüm bulundu , goldbotlara silk alıyorlar takır takır kasıyorlar. Premiumlu petli golbot var artık sen düşün.

Uzun lafın kısası adamların amacı senin zevkin değil. Para kazanmak. Onu da en iyi şekilde yapıyorlar :thumbsup:

5. Band'Eros

Band'Eros Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herşeye katılıyoum fakat arkadaş doğru dio

15 snye de bi pot bastıkları için wizardlarda por fazla sorun olmuyo

6. Aresa

Aresa Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

mükemmel bir anlatım +1905

7. cheng_xiao

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben oyun parasız olsun demiyorumki :D
    yazımda nerden çıkardın bu sonucu
    ben diyorumki joymax bütün bunları illagal kabul ediyor. banlarım diyor. ama hiçbişery yapmıyor
    ama işte item malldan bot gold satsa bunları demem

oyundaki buglar basit değil
    sen bi warriorla falan pvp yap yada seninde kalenin duvarından geçsinler veya seninde charın bugda kalsın dc yesin anlarısn o zaman basit bugları :D

8. alixali96

alixali96 Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6. madddeye bir ekleme yapçam: gold botlar sadece kestikleri moblardan düşen parayı almıyorlar kendilerinden düşük lwl mobları kestikleri için dünyanın itemi düşüyo eee haliyle bu itemleride öpücükle değil parayla satıyolar

9. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Vede Char Soyuyorlar.Bunuda Eklemek Lazım Rev 6 nın Char Soydugunu Bılmeyen Yok ...

10. emc

emc Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hotan da biraz dolaşıp birde Degree 9 STR / INT Tabletler için gerekli olan Elementleri fiyatlarına bir baksanız.
    SOS Fiyatları ve Elixir Fiyatları artık eskisi gibi değil. Geçen sene bu zamanlarda degree 9 gelmenden önce 100k ya Elixir Weapon alabiliyorken şimdi 250k ya elixir weapon gördüğümde çok ucuz diye saldırıyorum.

> 3 Haftadır Joymax Ciddi Banlama yapmıyor göz boyamak için birkaç Reklam yapan charı banlıyor. Arada bakıyorum AgBot kullanmış birkaç Türk ve Mısırlı
    > Galiba Goldbotterlar azda olsa Botlarına silk yükleme yapıyorlar, Şimdiye kadar Pet ve Premiumlu Bot görmedim ama görsem şaşırmam goldbotlar Tek de girerler olur biter.

> Bu durumun devam etmesi Joymax'in sizce Faydasına olur mu ? Şimdilik olur. Joymax Oyuncuları kendi bağlamışken para akıyorken Küpü doldurmaya bakıyor.
    > Bir zaman gelecek bu oyununda modası geçecek oyuncuları azalacak hatta kim bilir belkide yok olacak.
    > Silk ile satılan itemler Gold karşılığı Stallar da satılmasını bende isterim ve Bence bu durum Gold satışlarını bir hayli artırır.
    > KSro da NPC lerin SOS item sattığında bahsediliyor, Böyle bir durum Goldbotların düşürdüğü Sox itemleri değersiz hale getirirdi. Bu durum JM'in NPC de satış fiyatınada bağlı.

11. TanerUNER

TanerUNER   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İşsiz
    s botla paralel olarak 8 tane nuker kasıyorum kendımden 4 lvl dusuk monster larda gap 9 da gıdıyorum gunde 30 ıla 50 m gold topluyorum love you sbot

12. SuperStarDeejay

SuperStarDeejay Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gireceksin silkroad ın sitesine vereceksin bug reportunu zaten belli bir süre içinde düzeLtiyorlar...!

13. cheng_xiao

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evt evt düzeltiyolar :mrgreen: