1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

>>>Job levellari ne ise yarar???<<<

1. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Job levellari sizin bir ise basladiginiz ve o isi devam ettirdiginiz zaman elinize gecen level dir. Job leveli ele gecirmek icin gerekenler:

-> öncelikle bir meslege baslamaniz gerekmektedir. Bunu trader, hunter ve thief guildlerinden yapabilirsiniz (yani NPC lerinden)

-> o isi yapmaya devam edmeniz gerekmektedir yani:
    1.tradersaniz trade cekeceksiniz ve thief öldüreceksiniz
    2.huntersaniz tradelerde partilere girip thif öldürüp traderlarin sag salim esyalari satmasini saglayacaksiniz
    3.thiefseniz trader ve hunter lari öldüreceksiniz, esyalarini calip bandit return scrolle geri kacip esyalari satacaksiniz.

Meslekler her zaman kazancli olmayabilirler. Mesela bir sekilde lvl 20 bir trader i soydunuz (hemde 1* cekerken) lvl 80 siniz ve 75 öküzü actiniz *bandit return kullandiniz. Karli bir is yapmadiniz!!! bu yüzden lvl inizda meslek yapan kisilere dalmanizi tavsiye ederim (zaten öbür türlüsünü ancak oynamayi bilmayan ve egosunu düsük levellardan cikaran ezikler yapar!!!)

Her meslek yaptiginizda belli bir miktar görev exp alirsiniz. Iste bu görev exp belli bir miktarin üstüne cikinca lvl atlamis olursunuz. Görev lvl inizi ve ne kadar exp oldugunu görmek icin "C" tusuna basin. En altta Job Allias diye mesleginizin yazdigi yerin yaninda lvl ve exp yaziyordur.

Meslek lvllari ne ise yarar?

Trader saniz tasidiginiz esya degeri artar (yani birnevi daha fazla esya tasirsiniz)
    güzel yani: Basarili bir trade sonucu kazanciniz dahada artar.
    kötü yani: Soyuldugunuzda kaybiniz daha fazladir.

Thief ler ve Hunter lar in lvl atlamadaki kazanclari aynidir:

Eger Thiefseniz Hunterlara daha fazla damage vurursunuz!!! (Önemli Not: Trader lara daha fazla damage vurmazsiniz sadece Hunterlara daha fazla!!!)

Eger Huntersaniz Thieflere Daha fazla damage vurursunuz (Buna server in cikardigi Yaratik Thieflerde dahil!!!)

Meslek leveli atlamanin iyi yani traderlar icin meslek aninda, Thief ve Hunter lar icin ise daha fazla Thief Hunter savaslarinda belli oluyor.

2. murteza

murteza Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Péacer ^^
    Güzel anlatım :?!!!

3. merto.s

merto.s Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dj / Producer
    Güzel Bi Konu Teşekkür Ederim Black Devil Suitleri Neden Kaldırdılar Acaba? :evil: Çokk Süperdi :mrgreen:

4. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya server a agırlıktan baska birsey degildi bence ama fena gözükmüyorlardı hani :lol:

Bu arada yukarıda yazmayı unuttugum birsey daha:

Job Level ınız arttıkca Job Level ı sizinkinden düşük olan ve Job yapan kişilerin Meslek takma adını değilde gerçek adını görürsünüz (bu sitesinde yazan bir bilgi idi (ilk çıkacağı zaman yazmışlardı) , denenmedi ama çalıştıgını sadece 2 ve daha altı levellardaki meslek yapan kişiler için geçerli olduğunu biliyorum)

5. Ozy__

Ozy__ Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    puahaha komedi ya.Huntersam thieflere daha fazla vururmuşum zuhauhauha :D

6. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inanmak istemeyen inanmaz. Eğer öyle değil böyle diyorsan o zaman kendi bildiğini yaz!!!
    denedinmide saçmadiyorsun? ben denedim ve öyle olduğunuda ispat ettim. Kimse kusura bakmasın ama sırf sen ve senin gibi birşey bildiğini zanneden ama birşey bilmeyen tipler yüzünden oyunu bıraktım. Forum tartışma yeridir, salama yeri değil. Bilginin olmadığı veya denemediğin şeyi başkalarını yanılma amacıyla yazmazsan sevinirim...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım

7. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarinizi bekliyorum.

8. The_DifferenT

The_DifferenT Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fucker LoL
    viVa hunter ^^
    bilmiyenler için guzel olmuş benim için bildik açıklamalar :P

9. Ozy__

Ozy__ Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birader sen kinder yumartadanmı çıktın süpriz gibisin,ayrıca beni tanımadan atıp tutma
    Sen gel pacific serverına ben sana bilgi nedir ne değildir göstereyim.....

Huntersam thieflere daha fazla vururmuşum,Alemsin vallahi :D

10. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya tamam tartışma yer bura. Pasific e girsem char acıcamda oyuna girilmiyor. O zaman bilgini de gösterirsin cahilliğinide yeterki oyuna gireyim. Kardeş sen bu oyunu tanımadan ben level gap a ulaşmıştım. ( o zamanlar 40 tı) Denendi diyorum sana dediğim gibi eğer daha iyi bir bilgin varsa payaş bizimle en azından bir bilgimiz olsun. enim cahilliğimi ört diyorum ama eğer bilgin yoksa sırf msaj kasmış olmak içinde forumdaki diğer kişileri yanıltma.

11. Ozy__

Ozy__ Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.si ben bu oyuna troy serverı açıldığından beri oynarım hemen hemen ilk açılan serverlardandır.
    2.si silkroad açıldığında 60 gap vardı.Sonra 70 ardından 80 oldu.Tabi senin atışın kuvvetli olduğu için yine cewap olarak bişeler atıcaksın, zaten''Hunter lvlın yüksekse thieflere daha fazla vurursun'' diyen bi adamdan ne beklenirki xD

DipNOT:Muhattabım değilsin ama sırf kendini bişe zannetiğin için cevap veriyorum

12. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi aferim (troy ilk açılan server dediğine göre)...
    i-sro dan önce k-sro vardı haberimiz yok tabi...
    muhattabın değilse tüh kendimi kahrediyorum abi lütfen muhattabın olayım elini ayağını öpeyim (anlamanı düşünmüyorum, ironi -.- )
    mademki troy da başladın pasific e ne çağırıorsun beni?
    troy ilk açılan serverlardan nasıl oluyor anlamış değilim. oyunu i-sro yaptıklarında 3 server vardı (AEGE XIAN ve bir tane daha ama troy bu ücünden sonra açıldı)

13. Ozy__

Ozy__ Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana bak salak velet şimdi azımdan uygunsuz cümleler çıkacak.yukarıda ne yazmışım dikkatli oku.İlk açılan serverlardandır ilk açılan server demedim...Troyda başladım şu anda Pacificdeyim bunu anlamak bu kadarmı zor.

İşi gücü bıraktık böle veletlerle uğraşıyorus

14. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaına göre konuş. aynı benim yaptığım gibi. Kaç yaşımda olduğumu bilmeden velet demen sence ne derece doğru? Ben senin yaşını bilmediğim için sana senin hakkında anonim konuştum şimdiye kadar. Görünüşe göre senle aşşağı yukarı aynı yaştayız.
    İşi gücü bırak diyen yok sana. İşini gücünü bırakmış olan sensin...

Bak sana tekrar söylüyorum: burası bir forum. Ben denedim diyorum. Forumun amacı herkes bildiğini yazar ve bu tartışılır. Okuyan kişi istediğine inanır. Ben bildiğimi yazdım sende bildiğini yaz herşey tatlı bir biçimde kapansın. Karşıdakini rencide edici şekilde mesajlar atman diğer kullanıcıların sana inanmasını değil seni rencide edici bir kulanıcı olarak göremelerini sağlar.

15. RoyalFlush

RoyalFlush Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    jeofizik mühendisi

devam et devam.bu şekilde nereye varacağını herkes bilir.bu şekilde kime inanacağınıda herkes bilir.

biraz daha saygı.sadece ikiniz yoksunuz bu forumda.

şiddetle kınıyorum ithamlarını!

16. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    karşındakine hakaret etmen hiç hoş değil bence bir daha yapma ^^