-İstanbul-

Galatasaray'ın yeni transferi Joao Alves De Assis Silva (Jo), sarı-kırmızılı ekibe gelmiş olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

İngiltere Premiere Lig ekiplerinden Manchaster City'den kiralanan Brezilyalı oyuncu, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, ''Burada olduğum için çok mutluyum. Çok önemli bir ekibe geldim. Sadece Türkiye değil, dünya çapında bir kulübe geldiğimin farkındayım'' dedi.

Sarı-kırmızılı taraftarların havalimanında kendisini karşılamasıyla ilgili olarak, ''Dürüst olmam gerekirse, futbol hayatımda böyle bir ilgi görmedim'' ifadesini kullanan Jo, transferi için, ''Çok çabuk gelişti ve düşünmeme gerek kalmadı. Galatasaray gibi bir ekipten teklif alınca, hemen gerçekleşti. Galatasaray'ın büyüklüğünü biliyordum. Elinde bulundurduğu kadrosunda önemli milli oyuncuları, İspanya'da çalışmış çok önemli kariyere sahip teknik direktörü var. Bu tip etkenler önemliydi benim için. Frank Rijkaard benim için çok önemli bir isim. Böyle önemli bir isimle çalışacağımdan dolayı memnunum'' diye konuştu.

-''ADAPTASYON ÖNEMLİ''-

CSKA Moskova'da geçirdiği başarılı dönemin ardından İngiltere'de istediğini bulamayan Jo, adaptasyon sürecinin önemine değindi.

Rus ekibinde önemli goller atıp başarılar elde ettiğini, ardından ise İngiltere gibi zorlu bir lige geçtiğini aktaran Brezilyalı oyuncu, ''Adaptasyon çok önemli. Everton formasıyla da bazı iyi maçlar çıkarttım ve şimdi Galatasaray'dayım. Umarım burada adaptasyon sürecini çabuk atlatırım. Bu konuda Elano ve diğer takım arkadaşlarım da bana yardımcı olacaklardır'' şeklinde konuştu.

-''ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIM''-

Joao Alves De Assis Silva, bir futbolcu olarak önemli özelliklerinin sorulması üzerine, kendisiyle ilgili yorum yapmasının zor olduğunu vurgularken, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ceza sahası içinde tehlikeli olan bir oyuncuyum. Benim de kendimden beklentim gol atmak ve bunun için buradayım. Galatasaray formasıyla başarılı olacağıma inanıyorum. Gollerimi atıp Galatasaray taraftarını mutlu etmek istiyorum. Beklentinin çok büyük olduğunu biliyorum. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu beklentiye cevap verebilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.''

hmzsnmz demiş ki:
E o kadar gelmiş bilmiyorum mu diyecekti :lol:

Ps: Gs'nin son transferleri hep kariyeri düşüşe geçen oyuncular lakin çoğu tutuyor işte eğer bu da tutarsa çok ses getirir
Türkiyede baya ses getirdi fb-bjk forumlarında daha çok konuşuldu valla 8)

hmzsnmz demiş ki:
E o kadar gelmiş bilmiyorum mu diyecekti :lol:

Ps: Gs'nin son transferleri hep kariyeri düşüşe geçen oyuncular lakin çoğu tutuyor işte eğer bu da tutarsa çok ses getirir
Yoruma gel ya,bayıldım. lol

Bu kadar transfer ve 2010'a bomba bir takım.

Benim bu seneki gözümdeki hedef şampiyonluk değil, EUFA..:wink1:

Yukarı Alt