1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Japonya'da pistler "yeşil"lenecek!


 1. extasi

  extasi Öğretiyorum rank8

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  960
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Pc
  Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun hafta sonu yapılacak olan Japonya Grand Prix'sinde yarışacak araçlar, Uluslararası Motor Sporları Federasyonu'nun (FIA) yürüttüğü çevre projesi kapsamında, piste yeşil tekerleklerle çıkacak.

  [​IMG]

  Bridgestone'un icra kurulu başkanı Shoshi Arakawa, konuya ilişkin düzenlediği basın toplantısında, sezonun 16. yarışı olan Japonya Grand Prix'sinde, FIA'nın ''taşıtların çevreye verdiği zararı azaltmak'' amacıyla yürüttüğü kampanya çerçevesinde, yeşil tekerleklerle piste çıkılacağını söyledi.

  Arakawa, ''Bu tekerleklerin, kamuoyunun dikkatini çekmesini ümit ediyoruz'' dedi.

  Honda takım patronu Ross Brawn da Formula 1'in, gelecekte çevreye daha duyarlı lastiklerle yarışacağını belirtirken, gelecekte trafikte seyreden araçlarda da kullanılabilecek hibrid teknolojisinin geliştirilmesi konusunda çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

  Haziran ayında başlatılan, ''Çevreci araçlar yaratın (Make Cars Green)'' kampanyası, taşıtların çevreye verdiği zararın azaltılmasını amaçlayan yeni teknolojilerin tanıtımı ve yenilenebilir enerjiye destek veren lastik tasarımları gibi çeşitli konuları içeriyor.