"İyi bir Beşliktaşlıydım"
Eski takımı Beşiktaş'ta forma giymenin kendisi için başka bir duygu olduğunu vurgulayan Koray Avcı, "Anlatılacak bir şey değil bu, yaşanılacak bir şey" diye konuştu.

Kasımpaşa’nın tecrübeli futbolcusu Koray Avcı, son haftalarda aldıkları başarılı sonuçlara rağmen henüz rahatlamadıklarını, ancak ligde kalarak rahatlayabileceklerini söyledi.
Koray, yaptığı açıklamada, kümede kalmaya çalışan bir ekip olduklarını ifade ederek, "Kümede kalmadan rahatlamıyorsunuz. Sivasspor maçını kazanırsak puan farkını açmış olacağız" dedi.;
Mevcut kadronun geç bir araya geldiğini belirten Koray, "Transferin son gününde birçok oyuncu geldi. Tecrübeli oyuncularla genç oyuncuların karışımından kurulu bir kadro olduk. İyi bir karışım. Sonuç olarak toparlandık. İyi oynuyoruz. Oynarken de keyif alıyoruz. Bu şekilde izleyenlere de zevk veriyoruz. Amacımız bu şekilde devam etmek. Sonuçta performans değişken bir şey. İyi olduğumuz dönemde toplayabildiğimiz kadar puan toplamayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
Fenerbahçe’yi yendiklerini hatırlatan tecrübeli oyuncu, "Böyle maçları kaybettiğinizde fazla tepki almıyorsunuz. Ama kazandığınızda bu ülkede kahraman oluyorsunuz. Bizim rakibimiz Fenerbahçe değil. Fenerbahçe maçından daha önemli Sivasspor karşılaşması var" dedi.
Kasımpaşalı futbolcu, Kasımpaşa’nın iyi ve sıcak bir semtin takımı olduğunu dile getirdi.

"YILMAZ VURAL SAHA DIŞINDA ÇOK İYİ BİRİ"

Teknik direktörleri Yılmaz Vural’ın maç içindeki tavırlarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Koray Avcı, şunları söyledi:
"Kendisini daha önceden tanıyorum. Kendisiyle bu 3. sezonum. Heyecanlı biri. Bazen maçlarda kendini fazla kaptırabilen biri. Zaman zaman kırıcı olabiliyor. Kendini işine fazlasıyla vermesinden kaynaklanıyor. Ama saha dışında iyi bir insan. Bizim için önemli olan da saha dışındaki tavrı. Saha içinde hepimiz birbirimizi kırabiliyoruz. Konuşmalarından genç arkadaşlar etkilenebiliyor. Etkilenmeleri de bütün düzeni bozabiliyor. Aslında yaptığı anormal bir şey değil. Ama maalesef Türk oyuncular fazla duygusal olduğu için etkilenebiliyorlar."

Yılmaz Vural’ın milli takım teknik direktörlüğü konusundaki sözlerinin hatırlatılması üzerine de Koray, "Kendisi ’Yapabilecek düzeydeyim’ diyebiliyorsa bence yapabilir. Bir insanın özgüven sahibi olması çok önemli bir şey. İnsanın kendini bu düzeyde görmesi de güzel. Bana göre yapanlardan bir eksiği yok. Bence daha da tecrübeli" dedi.

"BÜYÜK TAKIMDA BASKIYI KALDIRABİLEN BAŞARILI OLUYOR"

Geçmiş sezonlarda Beşiktaş’ta da forma giyen Koray, büyük takımlarda baskıyı kaldırabilen futbolcuların başarılı olabildiğini dile getirdi.
Büyük takımda oynamanın sorumluluğunun çok farklı olduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, "20 milyonluk bir kitle için oynuyorsunuz. Bu takımlarla yatıp kalkan çok insan var. Beşiktaş’taki günlerim çok güzeldi. Kasımpaşa’daki arkadaşlarıma da söylüyorum. Her futbolcunun yaşaması gereken bir tecrübe. Ama büyük kulüplerin baskısı ağır oluyor. Her futbolcu kaldıramayabilir. İstanbul hayatının olumsuz etkileri olduğu söyleniyor. Bence alakası yok. Baskıyı kaldırabilen futbolcu başarılı oluyor" dedi.
Büyük takımlara karşı oynarken eskiden takımların çekindiğini anlatan Koray, "Eskiden çekinerek İstanbul’a gelinirdi. Artık takımlar bu korkuyu aşmaya başladılar. Sonuçta onlar kadar mücadele ederseniz başarılı olursunuz" diye konuştu.

"İYİ BEŞİKTAŞLIYDIM"

Eski takımı Beşiktaş’ta forma giymenin kendisi için başka bir duygu olduğunu vurgulayan Koray Avcı, şunları kaydetti:
"Anlatılacak bir şey değil bu, yaşanılacak bir şey. Aynı zamanda iyi Beşiktaylıydım. Tribünlerde bulunduğum dönemler de oldu. O taraftarlar tarafından sevilmek benim için çok önemli. Muhakkak özlüyorum. Güzel günlerim geçti. Ama futbol benim işim. Şu anda Kasımpaşa’da oynuyorum. Yoğunluğum burayla alakalı."

"ERNST, TÜRKİYE’DE MEVKİSİNİN EN İYİSİ"

Koray, Beşiktaş’ın Alman oyuncusu Fabian Ernst’in Türkiye’de mevkisinin en iyisi olduğunu savundu.
Ernst’in oyunun her iki yönünü de iyi oynadığına dikkati çeken Kasımpaşalı futbolcu, "Yabancı oyuncularda bu kadar iyi niyetli mücadele eden az oluyor. Beşiktaş Ernst’i alarak çok akıllıca iş yaptı. Hem hücumu, hem savunmayı iyi oynayan nadir oyunculardan biri" diye konuştu.
Kulüplerin yıldız oyuncu adı altında yabancı oyuncu almalarını eleştiren tecrübeli futbolcu, şunları söyledi:
"Bu şekilde transfer yapanları suçlamak lazım. Özellikle büyük takımların her sezon bir iki transferi büyük oyuncu tarzında seçiliyor. Taraftar ilgisi ve kombine satışları dikkate alınarak yapılıyor. Sıradan ve anlamsız bir anlayış olarak görüyorum. ’Bu oyuncu bize kombine sattırır, taraftar ilgisi çeker’ sözlerini sürekli duydum. Adapte olabilecek, takımı bozmayacak ve takım için mücadele edecek futbolcular seçerseniz başarılı olursunuz. Başarı da doğal olarak seyirci getirir."

"BEŞİKTAŞ’IN ŞAMPİYONLUKTAN KOPTUĞUNU HİÇ DÜŞÜNMEDİM"

Koray, Beşiktaş’ın zirveden 12 puan geriye düştüğü dönemlerde dahi eski takımın şampiyonluk yarışında havlu attığını hiç düşünmediğini ifade etti.
Beşiktaş’ın geçen sezon da aynı süreci yaşadığını hatırlatan tecrübeli oyuncu, "Beşiktaş iyi niyetli mücadele eden oyunculardan kurulu bir ekip. Artık böyle gidecekler diye bir şey yok. Bir yerde sıkıntılı döneme girecekleri kesin. Bir iki maçtır iyi oynuyorlar. İstikrarlı olmaları lazım"
Koray Avcı, kendisi için önemli olanın futboldan keyif almak olduğunu, yaptığı işin ızdırap haline gelmesi halinde ise kariyerini noktalayacağını sözlerine ekledi.​

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
hmzsnmz demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
Adamın adı bestelerde kullanılıyordu.Şimdi unutuldu ^_^

Girişimiz olay çıkışımız kolay
Nasıl gol attı ama
90'da koray

:twisted: :twisted: :twisted:
3-4 Kadıköy hatırasından bir name daha :twisted:
:lol: Bro o maçı tekrar tekrar izlerim valla.Süper maç olmuştu.Yenilmemize rağmen takımın oyununu ruhunu görünce sevinmiştim.

Yukarı Alt