EliteTurk

Aileden
İtalya'da mini eteğe yasak geldi

İtalya'da Napoli kentine bağlı ilçelerden Castellammare di Stabia'da, mini etek ve dekolte giysiyle dolaşmak yasaklandı.

Yerel yönetimin yaptığı düzenleme, sayfiye beldesi olan Castellammare di Stabia'da mini etekle düşük belli kotla ya da dekolte giysilerle dolaşanlara, 25 ila 250 Euro arasında para cezası kesilmesini öngörüyor.

Nüfusu 70 bin civarında olan ilçenin Özgürlükçü Halk Partisi'ne mensup Belediye Başkanı Luigi Bobbio, 40 maddelik yeni yasal düzenlemenin gerekçesini, "kentte herkesin medenice birarada yaşamasını özendirmek için kamu nizamını yeniden tesis etme" olarak özetledi.

Belediye meclisindeki merkez sol muhalefet ise yaklaşık 15 kadının oturma eyleminin ardından yaptıkları açıklamada, yeni düzenlemenin iptali için valiliğin devreye girmesini istedi.

Belediye meclisinde güvenlik işlerinden sorumlu Emekli General Luigi Mamone tarafından kaleme alınan yasal düzenleme, ilçe sakinlerinin kılık kıyafetlerine kısıtlama getirmesinin yanı sıra sokakta küfürlü konuşmayı, dine ve mukaddesata sövmeyi de yasakladı.

Parklar, meydanlar ve sokaklarda top oynamak, plaj haricindeki mekanlarda mayo ve bikiniyle dolaşmak, plaj tesisleri dışındaki yerlerde soyunmak ve denize girmek, çocuklara alkollü içki dağıtmak da yerel yönetimin yasaklar listesinde yer aldı.

Belediye Başkanı Bobbio, yeni düzenlemenin kente huzur getireceğini savunarak, "Burası, Palma di Majorca değil. Biz turizme açılmaya çalışan bir beldeyiz. Kimileri, sıcaklar basar basmaz, sokaklarda çıplak dolaşmayı adeta adet haline getirmişti. Buna dur deme zamanı gelmişti" dedi.

Buna karşılık muhalefetteki Demokrat Parti'ye mensup Belediye Meclis Üyesi Angela Cortese, yeni düzenlemeyi, "kadınlık onurunu incitici" olarak niteledi, "Bu düzenleme, kadınların özgürlüklerini ve kendi kaderlerini belirleme haklarını da ihlal niteliği taşımaktadır" diye konuştu.

İlçenin Katolik din adamlarından Papaz Paolo Cecere ise Belediye Başkanı Bobbio'yu desteklediğini belirterek, "Düzenlemenin gayet yerinde olduğunu düşünüyorum. Bu sayede cinsel tacizin de azalacağına inanıyorum" dedi.

Belediye meclisinde kabul edilen düzenleme, kuralları ihlal edenlere zabıta tarafından para cezası kesilmesini öngörüyor.

Türkiye'de yasaklansa ne olurdu ?

sanırım çoluğunun çocuğunun önünde böyle mini etek giyilmesini isteyenler var.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Brasil'de çıplak geziyorlar tanga'ya yasak getirmeleri lazım orada da pff avrupa örtünüyor mu yoksa :P

extraloob demiş ki:
Brasil'de çıplak geziyorlar tanga'ya yasak getirmeleri lazım orada da pff avrupa örtünüyor mu yoksa :P
Bence giyinmeye hiç gerek yok, eskiden kıyafet mi vardı.
bkz. İlk İnsan :mrgreen:

Takımı
Galatasaray
TheCombo demiş ki:
Metover demiş ki:
extraloob demiş ki:
Bence giyinmeye hiç gerek yok, eskiden kıyafet mi vardı.
bkz. İlk İnsan :mrgreen:
hacım sağ elle antremana başlıcan galiba :lol:
:twisted: :mrgreen: Gökhan bence solak :mrgreen:

İşte mini-etek bu, veya olsa olsa 5-10cm uzunu. Diz üstünden 2cm kısa etek giyinip sokaklarda gezince "ben mini etekle geziyorum" diyor bizim kadınımız. [horny21

İşte mini-etek bu, veya olsa olsa 5-10cm uzunu. Diz üstünden 2cm kısa etek giyinip sokaklarda gezince "ben mini etekle geziyorum" diyor bizim kadınımız. [horny21[/quote]

Mini Eteği Destekliyorsun Galiba Sen Herhalde Annen İle Ablanında Böyle Dolşamasına Bişi Demezsin Hiç Kendi Açınızdan Düşünmüyorsunuz Sizin Ablanız anneniz Mini Etek Giyerse Acaba Ozaman Ne Dersiniz soru: Gerçekten Merak Ediyorum :think:

Yukarı Alt