eksi sözlük yazarları tarafından insanı imrendirecek şekilde bahsedilmiş polislerdir.
malum entrylerden biri;

"sunca zaman isvec deneyimi ile kendileriyle sonunda iliskiye girme firsati buldugum.

dün kungsparkende sabah yürüşürü yapıp gezinirken bir banka oturdum. sarhoş bir zenci geldi bana bir şeyler söyledi s*klemedim. bu kendi kendine konusmaya basladi ben ise kulagimda kulakliklar sallamiyorum. derken gitti ileride çöplükten bir şeyler aldi üzerime atti.

kendisini ingilizce-isvecce uyardim uzaklas yoksa polisi arayacagim. ara burda bekliyorum dedi. adamın kafa iyi ugrasmayim dedim geri yerime oturdum. eksi sözlük dbe'lerini okuyordum aniden kafama pat diye bir pet sise geldi. baktim pic ordan gülüyor küfür ediyor.

simdi *ktm belani diyerek kalktim yerimden koşarak yakaladım bunu bir temiz dövdüm, yetmedi az da yerde tekmeledim. gelen gecen bakiyor bu arada. tuttum ayagindan yerde sürükleyerek agac altina cektim polisi aradim. elimden kurtulmaya calisiyor bu arada dedim kipirdarsan bilegini kirarim. insanlar katliam görmüş gibi bakiyor tabi bu arada.

polis parkin bir ucundan arabayla, digerinden de yaya olarak girip geldiler yanimiza. tanismak icin kismet bugüneymis diyerek;

p1: polisi siz mi aradiniz?
busi: evet bu adam bana saldirdi etkisiz hale getirmek zorunda kaldim.
p2: (telsizle ambulans ister) size ne yapti bu adam?
busi: (yukarda anlattigim gibi anlattim ve picligine ekledim) kendisini kovaladim ama üzerinde kesici delici bir alet oldugunu bilmedigim icin tamamen etkisiz hale getirmem gerekti. biraz ileri gitmisim sanirim.
sarhos: (hala polise bagiriyor beni dövdü taciz etti v.s. v.s. v.s.)
p1: ilk kim etkide bulundu sen mi sen mi?
busi: o!
sarhos: ama beni nasil dövdü v.s. v.s. v.s.
p2: (sarhosuun yaralarina bakilir pansuman yapilip ambulans gider, polis sarhosu polis aracina atar)
p1: son zamanlarda bunlardan cok türedi. aslinda sehrimiz oldukca güvenlidir.
busi: evet biliyorum. (?)
p2: kayit icin kimliginizi alabilir miyim... ...kimlik icin fotografini ceken memura sevgilerimi ilet :)
busi: hahah her kimlikle isim oldugunda ben aniyorum kendisini.
p1: oh god! istersen resminin yeniden cekilmesini talep edebilirsin biliyorsun degil mi? :)
busi: o kadar kötü değil sanirim idare ediyorum. eee simdi ne olacak? dava falan?
p1: size ilk saldiran oldugu icin kendisi suclu ama sizde biraz fazla ileri gitmissiniz. skor berabere görünüyor. isterseniz avukatiniz araciligi ile ya da kendiniz dava acilmasini talep edebilirsiniz. kartim bu, herhangi bir sorunuz olursa bana ulasabilirsiniz.
p2: yasadiginiz kötü deneyim icin üzgünüz. eger kendinizi iyi hissetmiyorsaniz sizi evinize birakabilir, ya da bir psikolog ile konusmanizi saglayabiliriz.
busi: yok ben giderim eve sorun degil.
p1: bu tür deneyimlerin ayni zamanda cevredeki cocuklar icin de kötü örnek olusturabilecegini unutmayin. bu tür tartisma - kavga gibi durumlarda mutlaka etrafiniza bakin.
busi: tabi haklisiniz.

polisler gider ve aklimda tek bir soru isareti kalmistir, adamlar gecici kimligime baktilar ama nereli oldugumu falan hic sorma geregi bile duymadilar. sadece kimligimdeki ismimi not aldilar o kadar. kimligimde de uyrugum yazmiyordu. burada insanlarin devlete neden güvendiklerini az cok anlayabildim sanirim."

evet oturup halimize ağlayabiliriz.

Takımı
Besiktas
Türk olduğunu bilseydi farklı muamele yapardı diye düşünüyorum :think:

Yukarı Alt