Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Sniker demiş ki:
Flawless demiş ki:
MassiveAttack demiş ki:
En azından Kuran açıp zaman ve mekandan bağımsız olduğunu öğrenselerdi.

Yaratıcıyı basite indirgemenin mantıksızlığını anlayabilmiş değilim.

Her şeyin Adem ile Havva'dan geldiğini söylemek basite indirgemektir
Sence hiçbir araform göstermeksizin başka bir canlıdan evrimleştiğimizi söylemek daha mı kompleks?
Milyonlarca yılda oluştuğunu belirtmekten daha gzüel bir kompleks gösterebilir misin?

MassiveAttack demiş ki:
Sana göre..

Hz. İbrahim büyük yemeğine Allah 'ı davet eder. Bunu o kadar çok ister ve hergün dua ederki Cebrail ona Allah 'ın sözlerini getirir.
" Ben benim onuruma verdikleri yemeğe, kapıdan gönderdikleri dilencinin kalbinde geldim "
İşte asıl bunlar boş iş.Körü körüne Kutsal Kitap'ta yazıyor diye inandığınız bilgiler.Hiç bir bilimselliği yok

Her şeyin Adem ile Havva'dan geldiğini söylemek basite indirgemektir[/quote]
Sence hiçbir araform göstermeksizin başka bir canlıdan evrimleştiğimizi söylemek daha mı kompleks?[/quote]

MassiveAttack demiş ki:
Sana göre..

Hz. İbrahim büyük yemeğine Allah 'ı davet eder. Bunu o kadar çok ister ve hergün dua ederki Cebrail ona Allah 'ın sözlerini getirir.
" Ben benim onuruma verdikleri yemeğe, kapıdan gönderdikleri dilencinin kalbinde geldim "
İşte asıl bunlar boş iş.Körü körüne Kutsal Kitap'ta yazıyor diye inandığınız bilgiler.Hiç bir bilimselliği yok[/quote]

Öncelikle yazdığım şeylere boş iş vb. yakıştırmalar yapacak samimiyetimiz yok senle. Daha saygılı olmanı beklerim. İnanmıyorsan fikirlerini serbest bırakma. Burası misyon kampı değil.
Körü körüne inanmak tabiride çok tezat çünkü gördüğüm kadarıyla sende bilimselleğe körü körüne inanıyorsun.
Ben radikal bir insan değilim ve diğerleri neye inanıyorsan inansın saygı duyarım.
Yukarda yazdıklarımı zerre kadar anlamamışsın.

Allah zaman ve mekandan bağımsızdır.
Bizler bir zaman var hissine kapılırız. Einstein 'in 4 boyutu ya da gözümüzün gördüğü 3 boyutlu görsellik, hücrelerimizin ışığı yorumlayıp beynimize iletmesi sayesinde çevremizdekileri kavrarız.

"-kapıdan gönderdikleri dilencinin kalbinde geldim"
Var veya yok olması benim ve benim gibilerin umrunda olmaz çünkü kalbimizdedir. Nerde olduğu, nasıl bişey olduğu bizi ilgilendirmez ve sorgulamayız. Sadece varlığı ve verdiği huzur ve insanlardan bulamayacağın geri kalan herşey için vardır.
Maneviyattan bahsediyorum eğer anlamadıysan örnekleyim : Aşk ameliyatı olup içinden sökemezsin. Çocuğuna karşı sevgini nefrete çeviremezsin.

Bu konu neden buraya geldiyse oda garip bir durum. Kimsede konunun aslını anlamamış. Adamın Tanrı ya mesaj bırakmak fikri çok orjinal. Kiliseye ya da camiye gidip huzur bulacağına ben direk seni telefonla bağlıyorum anlat derdini, bırak mesajını demiş. Esprili güzel bir haber.

Gelelim sana: Bu forumda 2 senedir birileri din ve devlet işleri yüzünden fikir ayrılığına düşüyor ve çoğu aramızdan ayrılıyor. Ben burdaki insanların farklı olma çabalarını anlıyorum fakat renginin mavi olması ya da başka bir dine mensup olman burada hararetle bunu savunman anlamına gelmez. Kimsenin huzurunu bozacak veya saygısızlığa varacak cümleler kuramazsın, burası siyasi bir arena değildir imzanda sosyalizm simgeleri kullanamazsın.
Herkes sana anlayış gösterecek diye bir kaide yok ve forumun geneli çocuk hatta belki sende öylesin. Kimsenin kafasını karıştırmayacaksınız.

Bunlara kafa yoracağınıza dersinizi çalışın, 100 lvl geliyor charınızı, farmınızı yapın.

Konu kapanmıştır. İyi forumlar.

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt