Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, Bursa deplasmanından sonra Eskişehirspor karşısında da başarılı oyunu ile çıkışını sürdürürken, Brezilyalı yıldızın özgüvenini tekrar kazanmasında Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın büyük rolü olduğu ortaya çıktı.

Sezon sonunda takımdan ayrılmasına neredeyse kesin gözü ile bakılan Alex'in, Kocaman ile yakaladığı uzlaşma ortamının başarısını artırdığı, yeni sözleşme isteyen Brezilyalı oyuncunun bunu başarmak için de var gücü ile çalıştığı belirtildi.

Teknik Direktör Kocaman ile sezon başında yaşadığı soğukluk nedeniyle performansı bir hayli düşen Alex'in yeniden çıkışa geçmesi camia da büyük sevinç yaratırken, Brezilyalı oyuncunun yakın çevresine performansındaki yükselişi şu sözlerle özetlediği öğrenildi:

"Hocamızla oturup konuştuk ve benden vazgeçmeyeceğini anladım. Bana ihtiyacı olduğunu söyledi. Takım içinde de biraz geç de olsa bir birliktelik havası yakalandı. Şimdi çok mutluyum. Bu şampiyonluğu çok istiyorum. Ayrılsam bile şampiyon bir takımın kaptanı olarak gitmek daha gurur verici olacaktır."

Yukarı Alt