Bu arada ben de sana birşey sorabilirmiyim:Bu ismimin altında yazan avatar yok yazısını ve resmi nasıl değiştiricem söyler misin?Ben yeni üyeyim de bilmiorum... :D

B4LL3R 4 LIF3!!! :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
çabuk cvp verirsen sevinirim sırf sen değil diğer arkadaşların da cvplarını bekliorum...

B4LL3R 4 LIF3!!! ?!!!!!!!

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Yukie

baho1992 demiş ki:
ii güzel anlatmışın ama bi olayı kaçırmışsın lightinin kullanan birinden dayak yemek istemiorsan pill kullanırsın pill boşuna koymamışlar 2 yüzük kolye ve küperlerinde yüzde yüzlük frizee frosisbite basılı birini + fire daki fire shieldi açtımı onu hayatta dondurma ihtimalin çok düşük onun yerine 18 lwlik cold shieldi açarsın stryse karşındki vede absorbe edersin atağını he bide işin xbow kısmana gelirsem dielimki xbow ileri itti vede senin hızlı koşman sadece 30 lwle maxlı onun yanına gidene kadar seni 50 keere yatırır zaten hızlı aksmak istiosan hızlı koşma skillini açmak zorudasın eğer param çok diosan alırsın hızlıkoşma iksiri onla kasarsın ama günde nerdeyse 3 m gider pot paralarıyla 6 m veya daha fazla gider 2 handdede dediğim gibi clod shield le psy defans skillinin geçmesini beklersin sonra dalıp öldürürsün
1. pills "bad status" ' u geçirene kadar 2 pills harcaman gerekir o zamana kadar adam sana en az 1-2 tane geçirir. Sen açılınca zaten düşmanın amacına ulaşmış olur. O nedenle itemleri millet keyfinden blue basmıyor.
2.cold shield diye bişi yok. Snow shield diyosan glavie STR DİR. Bu nedenle mana az olması itibarı ile o skilin lvl 1 i bile bazen zor duruma düşürdüğü olur. (örn; adam sert vurur. senin mana yetersiz kalır. Adam o arada HP yi fuller. O nedenle tam 1 çözüm deildir)
3.xbow olarak geri ittiğinde SHIELD denilen bir alet edavat var. Glavieyi korumak için kullanılabilir. Sadece biraz el çabukluğu ister. Ayrıca bu shield siz yere düştüğünüzde, düşmana yaklaşırken....vb durumlarda defansı önemli bir biçimde yükselttiği için sizi en iyi biçimde korur. Şayet "ben yapamam, edemem" diyorsanız o zaman size bol şanslar. Ayrıca xbowun yanına hızlı gelen deil, en az kayıpla gelen adam iyidir.(glavie,blade olarak) xbowcu sürekli sizi geri itme ve yere düşürme skillerini zorlayacaktır (genel taktik). Ancak o skiller ortalama 4-5 sn de dolmaktadır. 50 kere yatırması için olduğun yerde durman gerekir ( o ne biçim pvp ise anlamadım) 1 xbow sen ona yaklaşana kadar en fazla 2 (bilemedin 3 !!!) yatırır veya geri iter. xbow un %99 u phy atacktan oluşur. Sen zaten garmentsin. Adam extreme crossbow(+%75 phy atc, -%50 hp, -%40 phy def) skilini %100 zaten kullanır. Garment ile o adama yaklaşman o kadarda sürmez ancak garment ile o adamın sana ne kadar vurduğunu (crit haricinde) tependeki kırmızı rakamlardan okuyabilirsin. Garmentin phy açığını (STR olduğunuza fazla güvenmeyin) cold kapatır.

Light ile 2 de 1 adamın yanına gidip gidip geleceğinize

SHIELD + COLD dan gelen phy defanslar + Garment(phy defans yüksek veya str basılı) = En iyi defans

Formülü ile phy defansı maksimumda tutun. Atacklar size sinek ısırığı gibi gelsin. Yanına gidin (illaki yanına gidersiniz) shield yerine glavieyi alın. Sonrada kısaca şöyle diyoruz. "SHOW TIME!

4. 2. maddede dediğim gibi oldukça sade ve sert vuran warrior senin manayı 0 (sıfır , simit, halka , daire) yapar. Sende o manayı doldurana kadar ya senin canına okur yada o kendi HP sini doldurmuş olur.

6.Kasmak için at gibi koşmaya gerek yok. Potlara 1 ton para vermeye gerel yok. Kalabalık yerde kasmayı seviyorsanız o sizin sorununuz. Ya pt kurun, yada daha tenha yere gidin!

7. Lightning glavienin magic atağı için idealdir. Magic atağım yüksek olsun diye düşünenlere Lightning skillerini öneriyorum (Piercing skilleri) Ancak bu atağa önem verenler içindir ki benim bahsettiğim defansif glaviedir. Ancak magic atak çok feci olduğunu düşünmeyin STR lerin %90 ı garment giyinmektedir. Gerisini anlatyama gek yoktur herhalde...

8.
baho1992 demiş ki:
2 yüzük kolye ve küperlerinde yüzde yüzlük frizee frosisbite basılı birini + fire daki fire shieldi açtımı onu hayatta dondurma ihtimalin çok düşük
Onuda her 100 kişiden 10 kişi zar zor yaptığı için kalan 90 kişiye çok kolay bir şekilde dünyanın kaç bucak olduğunu öğretirsin. Ayrıca ona gerekli olan malzemeyi bile karşılayamayan insanlar var. (Tenezzül etmeyenlerde var onlarıda unutmayalım)

9.
baho1992 demiş ki:
2 handdede dediğim gibi clod shield le psy defans skillinin geçmesini beklersin sonra dalıp öldürürsün
Cold shield defans için mantıksızdır. Çünkü Glavie nin mana (MP) zaten oldukça düşüktür ayrıca warriorun skillerinin geçmesini beklersen Nasrettin Hoca'nın "Ölme eşşeğim ölme..." gibisinden bir konuya geliyor.... 15sn de adam zaten seni yerden yere vurur.

Başka açıklama isteyen :?: Veyahut benim düşünceme saygı duymayan :?:

cold shield den akstım colddaki wall serisidi snow shield pek işe ayramaz zaten

1. eğer bu oyunu zevkle oynamak istiosan itemlerine özen göstermelisin eğer sen o 100 den 90 nınının içine girmek istemiosan frezee frosbit reduce bunalrın hepsini basmak zorundasın eğer sen buildi ezik charlara göre yaparsan hiç bi yükselim bekleme çünkü hep sen ezilirsin eğer ii bir build yapmak istiosan bütün herşeyi düşünmelisin

2.buna katılıorum zaten bende bundan bahsetçektim yüksek block ratio lu bir kalkanla yerdeyken çok rahat block koyarsın (benim npc malı 10 br lik kalkanımla yerdeyken bladerlara rahat 1 kere block koyuyodum)
eğer xbow extreme açıp yere düşürüp ileri ittirdiyse coldu açsanda bişiye yaramaz burda gereken hasarı en aza indirmek deil hiç damage yemeden yanına gitmek onuda şöle yapabiliriz dielim yere düşürdü ileri ittirdi ayağı kalkınca colddaki 18 lwl skilli crystall wallu açarız vurduğu hasar görmeyiz light taki ghost walk-phantom yada ghost walk- shadow la yanına gelir vurmaya başlarıs extreme olduğu için soul spear soul ve ghos spear storm cloud u kullanarak seri biçimde öldürürüz

3.gliverların en sıkıntı seçtiği olay çok ks yemeleridir buda neden canavarın yanına akdar gidip vurduğu içindir oysaki int ve bow charları uzaktan atış atarlar yani ks yeme oranınız çok yüksek olur
zaten istesenizde hiç bir serwerda öle tenha bi yer yoktur her yerde kasan player vardır olamsa bile zmanla canavarı bol bulucaklarından yanınızda biti verirler özellikle intçiler çünkü size ks yapıp kutu ve sun düşürmek için :wink1:

4.strlerin %90 nı garment giysede hiç bişi farketmez sanırım senin bahsettiğin garment giyenlerin mag atackalrı düşürdüğü... düşürmesinin hiç bi önemi yoktur sizde mag atackları düşüreceğiniz için sizin mag damage iniz diğerlerine göre daha fazla olucaktır zaten eular için buda idaaldir....

5.bak eğer warriorun seni öldürmesini yerden yere vurmasını istemiosanda akıllı daranırsın tekniğini konuşturursun herşey teknikte muronun deyişiyle ''savaş stratejileri'' nde biter zaten char kullanmasını bilmeyen biriysen istedin yap gene yatarsın

Shooter demiş ki:
Str adam Fire açar derim her zamanda fire veririm.Cold u çek sen 30 a gerisini maxla.Lighting i es geçme bi str light yüksek tutmazsa kazınır durur.Hayırlı kasmalar bol itemler :wink1:
zuhaha dıorum ne 30 u yaw pekı karsısına str char cıkınca napıcak kacacakmı nasıl ındırecek ? ıntlerle kapısır ındırır ama str str ıle kapısırken ıs charların kalıtesıne baglı

fuem1907 demiş ki:
Shooter demiş ki:
Str adam Fire açar derim her zamanda fire veririm.Cold u çek sen 30 a gerisini maxla.Lighting i es geçme bi str light yüksek tutmazsa kazınır durur.Hayırlı kasmalar bol itemler :wink1:
zuhaha dıorum ne 30 u yaw pekı karsısına str char cıkınca napıcak kacacakmı nasıl ındırecek ? ıntlerle kapısır ındırır ama str str ıle kapısırken ıs charların kalıtesıne baglı
onabakarsan fuse strlerde var onalrın defansıda azdır ama full strlerden çok fazla vurur yani ikiside aynı kapıya çıkar sen meraklanma hiç bişicik olmaz colddan kaybettini parry ratioyla kasanır sen istersen yap cold

kısa ve oz yazayım:D
full int sword icin
bicheon 90
cold 90
light 90
fire 30
(elyakması light)

Düşünceleriniz iiçin çok teşekkürler.Bende kararımı verdim light ı 30 a çekicem cold 90 yapıcam.Baho ayrıca adamın dibinde bitmek için yüze 100 lük koşma iksirini alıcam kasmak içinde
yani %120 hızlı koşmuş olucak garmentle de.Bu yüzden pek bi problem yaşamam hız konusunda.
PArry için gereken açıklamalar yapılmış. Zaten. Cold imbue yue gelince.Eularda cold imbue çok işe yarıyor.Çünkü onların fire sheildm gibi bi avantajları yok.Ama chinese iyi itemli charları frostbiteye getirmek bile çok zor.Bu yüzden dual imbue olmaya karar verdim.

koşma iksiri al önemi yyokta sermayenin yarını nerdeyse onun için harcarsın zten bilmem diğer serwerları ama bizim serwerda öle çok adam olduğu ben coldu kullanmam eğer memnun kalmassanda değiştirmek senin elinde çok az bir farmla gene çekersin ama şunu söliim eğer eu clericse clericte ismi holy yle başlayan chinelerdeki gbi fire shieldin aynısı oln skill var

baho1992 demiş ki:
koşma iksiri al önemi yyokta sermayenin yarını nerdeyse onun için harcarsın zten bilmem diğer serwerları ama bizim serwerda öle çok adam olduğu ben coldu kullanmam eğer memnun kalmassanda değiştirmek senin elinde çok az bir farmla gene çekersin ama şunu söliim eğer eu clericse clericte ismi holy yle başlayan chinelerdeki gbi fire shieldin aynısı oln skill var
evet ama holy çok fazla işe yaramıyormuş onda a.t.p öyle demişti

Yukie

Sniker demiş ki:
baho1992 demiş ki:
evet ama holy çok fazla işe yaramıyormuş onda a.t.p öyle demişti
evet

holy fire shield kadar etkili olmadığı için eu lar "cold imbue" den acayip nefret ederler :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Yukie

Sniker demiş ki:
Düşünceleriniz iiçin çok teşekkürler.Bende kararımı verdim light ı 30 a çekicem cold 90 yapıcam.Baho ayrıca adamın dibinde bitmek için yüze 100 lük koşma iksirini alıcam kasmak içinde
yani %120 hızlı koşmuş olucak garmentle de.Bu yüzden pek bi problem yaşamam hız konusunda.
PArry için gereken açıklamalar yapılmış. Zaten. Cold imbue yue gelince.Eularda cold imbue çok işe yarıyor.Çünkü onların fire sheildm gibi bi avantajları yok.Ama chinese iyi itemli charları frostbiteye getirmek bile çok zor.Bu yüzden dual imbue olmaya karar verdim.
aklın yolu 1 dir birader :D

Sniker demiş ki:
baho1992 demiş ki:
yaw ben hayatta eula pwp yapmam çok zevksiz geçio hemen bitio 1 dakka bile sürmüo :D
evet itemlerin kötüyse yeri yalaman 15 sn yi geçmior :D
genelde bu dedim wizard ve rogue lar için warriorların gene chine gibi zevkli geçioda xbowda eğer xbow knock back veya down yapmassa (extereme açıkken) çok rahat kesersin 2 skillde bayılır eğer extereme açmassa hayatta hiç bir charı yatıramas xbow wizarddaeğer fear atmassa ve oda earth skillyle knock back yapmassa oda 1 dakkaya kalmas yerde :D

Evet ama bu saldıralara dayanman için sende en az +4 set olması lazım bence.
İlk atışta almazlarsa işleri bitikdir zaten

h.g canım....
fıre,cold,heuksal 90
geri kalan 30 da lıght ta verdinmi olay tamamdır...garment set ten vazgeçme...85+7 silahıda eline aldın mı olay tamamdır :mrgreen:
Sniker demiş ki:

BOSPHORUS demiş ki:
h.g canım....
fıre,cold,heuksal 90
geri kalan 30 da lıght ta verdinmi olay tamamdır...garment set ten vazgeçme...85+7 silahıda eline aldın mı olay tamamdır :mrgreen:
Sniker demiş ki:
Ooo İLker abi H.b
O lightı 71 e çekene kadar neler çektiğini biliyorum :mrgreen: şimdi ben geri çekicem ACaba aklından neler geçiyor :twisted:
Zaten bende öyle yapmayı planlıyodum.Senin de onayını aldım bi daha dönmem geri :beer:

Yukarı Alt