1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

İŞte büyük kararsızlığım-mastery dağıtımı nasıl olmalı 90 gl

1. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar şuan 72 lwl bir glaviem var.cold 68 max light fire heuksal 71 lwl de max.ben 80 için fire heuksal 80 light 72 cold 68 düşünüyordum.Ama 90 gelince yurtta kalmamdan dolayı hiçbirşey yapamadım chara bu şekilde kaldı.Ama bu yaz yapacağım yapılandırmaya hala karar veremedim.
    Fire-heuksal-cold 90 light 30 düşünüyorum.Ama bu durumda bayağı bir hız kaybım olacak.phy defans sağlarken bayağı parry kaybedeceğim.Colddan vazgeçersem light 72 cold 48 olarak düşünüyorum.Daha başka fikirleriniz varsa bana söyleyin lütfen.Ama bana force aç demeyin forceyi 90 yapamam bu saatten sonra.Bunun dışında mantıklı bi yapılandırmanız varsa lütfen paylaşın çok çok karasız kaldım bu kolnuda. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
    :?!! :?!! :?!!

2. RoyalFlush

RoyalFlush Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    jeofizik mühendisi
    colddan kazanacağın phy defans ile zaten parry e gerek kalmayacaktır.90 lvlda ciddi bir phy defans sahibi olursun.mag ataklar içinde zaten skillin var.o yüzden sorun olacağını sanmıyorum.
    öte yandan hız kaybın evet olacaktır fakat bu pvp lerde fazla önemli değil sanırım jobwar vs. tarzı şeylerdede drug alırsın azcık masraflı olur ama idare edersin

3. Nebula

Nebula Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Str adam Fire açar derim her zamanda fire veririm.Cold u çek sen 30 a gerisini maxla.Lighting i es geçme bi str light yüksek tutmazsa kazınır durur.Hayırlı kasmalar bol itemler :wink1:

4. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    Artık str fire açar diye bişey yok, eğer karşındaki adam pill kullanmıyorsa ya da yanında cleric yoksa adamı evire çevire Cold imbue ile keserim. Özellikle EU lar donduklarında çok rahat kesilirler. Bunun yanında snow shieldin de faydası olacaktır. kaçarken aç snow shieldi,al eline kalkanı kaç :)

En çok korktuğum char da Cold imbue kullanan bowman charlar :) , kaçarın yok, uzaktan uzaktan ok atıcak, öyle ya da böyle yavaşlıcaksın.

5. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bana nedenleriyle açıklarsanız memnun olurum.a4 benim gibi düşünüyor.Ama sen neden öyle düşünmüyosun onu anlamadım shooter.Light açmazsam neden kazınırım mesela?Zaten farmı falan light açıkken yaparım.En son cold u 90 a çekerim.daha az masraflı olur herade drugtan.

6. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende cold bowlardan çok korkardım özellikle 5 li combo +cold imbueden.Ama reducesi tam olan bir adam fire shield ile bu bowun karşısına çıktı ve 5li combodan bırak frezee etkisini frostbite etkisini bile almadan çıkıyor.Bundan sonra ise cold hakkındaki düşüncelerim çok değişti.Ama birde glavier var ki hem cold hem fire imbue açmış.Özellikle eurolar karşısında çok duramıyorlar stun+freeze ile.özellikle de x bow bard olanların pek şansı olmuyor hemen donuyorlar.

7. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    tamam da sen sadece chinese karakterleri düşünerek yorum yazıyorsun. Düşün bakayım bi, Wizard,Rogue, Warrior un sana saldırdığını... Onlarda fire shield serisi mi var? Rogue'ta sadece Vein circle var. Diğerlerinde yok. Ha yan mastery olarak Cleric açarlar diceksin. Ben full farm Cleric le oynadım,pill + Holy spell fayda etmiyodu.Bunlara ilaveten İntegrity atıyodum bazen. oldie
    uzun lafın kısası, Cold imbue fazla küçümsenmemesi gerekir. Özellikle bow kasanlarda.
    Glavier kasan arkadaşların tercihine kalmış, cold ya da fire açmak. Ama hızlı koşma için de Lightining açmasınlar... Hızlı koşma ve parry ratio için Lightining açacağınıza zaten garment giyiyosunuz,garmentin parry ratio oranı diğer kıyafetlerden fazladır. Bununla dengelersiniz.
    Ayrıca, Heuksal 90, Cold 60 ,Fire 90 , Force 60 güzel bir build olur. Force mastery'den vital spot serisinden phy defans düşürtür öyle saldırırsınız. :wink1:

8. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet o yüzden eurolara karşı cold imbue açıcam.ayrıca force 60 ta kalıkrsa bence pek bir yararı olmaz çünkü onları 8 lwl yapan arkadaşlarım bile 1-2k oynama yaşadılar damagelerde.90 lwl yapabilecek durumda olsam yapardım ama önümde 3 ay gibi kısa bir süre ve atlanması gereken 18 lv var.Ama yorumların için sağol karar verdim cold fire huksal 90 yapıcam.Birde light 30 yerine phy defans veren buff için bicheon ya da atack rating için pachheon açmama ne dersin?Sence böyle bişeyin bana lightan daha fazla yararı dokunur mu?

9. Xanthos

Xanthos Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zir.Müh.
    30 lvl açman hiç fayda etmez,boşa harcama 30 lvl derim. Dediğim gibi illa ki hepsini 90 yapmak zorunluluğun yok. Fire, heuksal 90 olsun. Diğerlerini ister 70,50 ister 60,60 istersen 56,64 paylaştır.

10. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende azcık ondan biraz da şundan olmasın diye fazla taraftar değilim açıkçası.Biraz daha hız için bayağı bir phy defans kaybedicem.Ben bildiğim yoldan şaşmayayım en iyisi (:

11. Quincey

Quincey Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise öğrencisi
    Yıllardır Pc başındayım.Silkroadda yeni haritlar y
    glavieyse fire aç yanına coldu aç derim yani bence 90 fire 80 cold 40 lighting 90 heuksal full str iyi olur diye düşünüyorum ben ölye yapıyorum şayet

12. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence çok matıksız oluyor öyle.Nedeni şu sen 10 mastery cold düşürüp light veriyosun tamam ama cold 90 dan 80 e düşüyor ve büyük bir phy defans kaybına karşılık %10 hızlanacaksın parry i saymıyorum.Eğer öyle bişey yapacaksan sana hemen geri dönmeni öneririm. oldie

13. Presence

Presence Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    light:90 fire:90heuksal:90cold:30

Nedenleri;

zaten fire ve mızrak skilleri 90 olması gerekir.fire psy atack ve mag defans verdinden önemlidir.(burasını herkez bilir)

lightın 90 olma sebebi mag atacktır bide unutulmaması gereken parry ratiodur parry ratio yu okadar küçümsemeyin çünkü kapatıcağınız cold kadar etkilidir.karşınızdaki kişinin(herkim olursa olsun canavar veya player)vuruşunu olabildiğince aza indirir mag atack iiçnse imbue içindir bunuda aman ya boşver dene kadar küçümsenmesi grek skill diil hatta hiç deildir

gelelim buza buzu için 30 lwl iidir cold imbue fazla bi etki yaratmaz nasıl yaratmaz eğer karşınızdaki
    kişinin aksesuarlarının bütün hepsinde yüzde yüz cold reduce u yoksa bide ayriyetten bunları düşürücü skiller basılı diilse işler onun harici çok fazla bi etkisi olmaz psy defans için zaten glive charların yeterince psy defansı oldunu düşünüorum vede sadece atack ve crtla ihtiyacı oldunu düşünüorum.

14. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    TAmamda hız ve parry kazanayım derken yeni cold buffundan mahrum kalıcam.Bence nukerlere karşı fan storm gibi bi skillim var garment giydiktenten sonra da parryden pek bişey kaybetmem.

15. Presence

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bak kardeşim mag atağı atlattık zaten o fan storm serisi senin için + bi kuvvet olucak sen psy i düşün mag i diil + nukerlerde tek fan storm yaramaz sadece 15 snde ne yapabilirsinki parry bütün atack lar için önemli coldu da etkiler DİORUMKİ PARRY OLDUĞU ZAMAN MAG. OLSUN PSY. OLSUN BÜTÜN GELEN ATACKLARIN EN AZI İŞLER SENDE bunu anlamıomusun yawww

16. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
    bende aynı sistem kasıyorum

huksal-fire-cold=90 light=30 olarak en iyisi
    çünkü glaviede defans çok önemlidir ve sadece bu şekilde telafisi olur.

Cold glavie olman çok iyi olur. Çünkü cold pvp ve kasarken sana büyük avantaj sağlar. Fire olursan str cilerden bol bol dayak yemek gibi bir sıkıntın olur (özellikle eu warriorlardan)

Cold un amacı enemy freeze veya frostbite olduğunda seri halde yapıştırırsan çok faydasını görürsün. O aralarda HP hızlıca dolacağı için ölme riskin azalır. Glaviede şu tip avantajların olursa kolay öleceğini sanmıyorum.
    <<<<Stun + Dull + Frostbite + Freeze>>>>
    Bu durumlar zaten sen 2-3 atağında 1 düşmana bulaşır. Tabi bu durumlar düşmanı çileden çıkarır. Eğer fire olursan dull ve stun oldukça düşük bir ihtimal oluşur ve oluşana kadar zaten sen yerde yatıyor olabilirsin. Eu çarlar zaten mükemmel olmasının sebebi onlarda bu tip avantajların çok olmasıdır. Ama CH olduğun için ve Glavie olduğun için enemy e yaklaşmak gerekir. Yaklaşana kadar HP azalabilir (nuker,xbow,bow,warlock,cleric...vb) olabilir ama gidip adamın yanında ölmek çok daha saçma olur... O nedenle Glaviede defans 1 numara ÖNCELİKTİR

Elbise olarak garment giy. Colddan sana bolca phy defans gelir. Giydiğin garment protector kadar phy defansını sağlar. Bu şekilde 2 taraflı olarak (mag-phy) defansını oldukça güzel sağlamış olursun. Fire yide mümkün mertebe yüksek tut. Çünkü glavienin atağı fireden gelir. Mag defans zaten STR cilerin kullanması gereken skillerdir.

Parry olayına katılmıyorum. Çünkü lightning kullanan enemyler parry düşürürler. Zaten o kadar sp ye sadece (light=90 iken tüm skillerden toplam) en fazla 67 parry geliyor. light imbu kullanan biri daha lvl 65 imbusu kullanırken bile 150 parry düşürüyor. LVL 89 light imbu ise 198 düşürüyor. O zaman buna göre parry den gelen ikili defans umudu burda son buluyor. Kısacası lightning kullanan adamlardan %83,1 dayak yersin)

Zaten Garment giyince sana yeterli miktarda parry gelir. Yetmezse blue basar yine oluşturursun. Ama bu şekilde Parry var diye light açarsan hüsranda kalırsın...

Yinede tercih çar sahibinindir. Ben kendi açıklamamı yaptım

17. Presence

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    ii güzel anlatmışın ama bi olayı kaçırmışsın lightinin kullanan birinden dayak yemek istemiorsan pill kullanırsın pill boşuna koymamışlar 2 yüzük kolye ve küperlerinde yüzde yüzlük frizee frosisbite basılı birini + fire daki fire shieldi açtımı onu hayatta dondurma ihtimalin çok düşük onun yerine 18 lwlik cold shieldi açarsın stryse karşındki vede absorbe edersin atağını he bide işin xbow kısmana gelirsem dielimki xbow ileri itti vede senin hızlı koşman sadece 30 lwle maxlı onun yanına gidene kadar seni 50 keere yatırır zaten hızlı aksmak istiosan hızlı koşma skillini açmak zorudasın eğer param çok diosan alırsın hızlıkoşma iksiri onla kasarsın ama günde nerdeyse 3 m gider pot paralarıyla 6 m veya daha fazla gider 2 handdede dediğim gibi clod shield le psy defans skillinin geçmesini beklersin sonra dalıp öldürürsün

18. Dust

Dust Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    biyolog
    güzel şeyler yazmışsınız bende fikrimi sölim 90 heuksal 90fire 90 light 30 bowun skili :)

paryy ratio bence çok önemli bişe defans olarak cold dan daha iyi çünkü hem nukerlere hemde str lere karşı bi savunma oluyo 30 cold hiç bi işime yaramıyo :) 9+9 phy defans olmasada olur:)

ama atack raiting arttırma glavie için önemli diye düşünüyorum glavie herzaman yüksek damege vermeli bunun içinde az da olsa bowun pasifi ve kuş skilleri atağımızı arttıracak. buna ne dersiniz bilmiyorum??

19. Presence

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    aslında söledin çok mantıklı geldi hesapladım 33 atac rating gelio coldda 16 psy defans onun yerine onu açsak daha ii olur belki denerim onuda

20. Gondor

Gondor Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student..
    Ben bu oyunda çok deneyimliyim bi zmnlar bende karar veremiordum 15-20 tane çar denedim ama sonunda doğru yolu buldum.80lvl çarım var nuker cold 68lv light 72lv fire 80lv heuksal 47lv en güzel çar bu oluo.Bana güven ama sen bilirsin zevkler ve renkler tartışılmaz kendi kararını kendin ver.Benim dediğimi yapıp beğenmessen sonra bana kızmada :D .Kendi kararını kendin ver ama tavsiyem bu :)

B4LL3R 4 LIF3!!! :D