Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Arda Turan için yaptığı 15 milyon Euro'luk teklifi geri çeviren Galatasaray'ın patronu Adnan Polat, "Onun kariyer planlamasını ben yapıyorum. Sadece Avrupa'nın dev kulüplerinden birine gitmesine izin veririm" diyerek genç yıldıza ne kadar değer verdiğini ortaya koymuştu.

Teklif sonrası strateji işe yaradı

Bu teklifin ardından Arda'ya hem 10 numarayı hem de kaptanlık pazubandını veren Polat'ın stratejisi işe yaradı, yıldız oyuncu futboluna seviye atlatarak performansını sürekli olarak yükseltti.

Gerek Galatasaray formasıyla gerekse de A Milli Takım'da harikalar yaratan Arda'nın yıllık kazancını 2 milyon Euro'ya yükselten Başkan, genç yetenek için dudak uçuklatacak cinsten bir bonservis bedeli belirledi.

Polat'ın kafasındaki rakam 'şimdilik' 40 milyon Euro. Ancak 22 yaşındaki futbolcunun UEFA Avrupa Ligi'nde ve Türkiye'nin vize alması halinde 2010 Dünya Kupası'nda ortaya koyacağı performansa göre bu bedeli 50 milyon Euro'ya yükseltmeyi planlıyor.

Devlerin scoutları yola çıktı bile

Başkan'ın sözünü ettiği Avrupa devlerinin Arda'yı yeniden yakın takibe aldığı da gelen haberler arasında. İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa liglerinde zirveye oynayan kulüpler tarafından gönderilen temsilcilerin, genç yıldızın maçlarını sürekli olarak izlediği ve bununla ilgili transfer raporu hazırladığı belirlendi.

Arda henüz birkaç gün önce yaptığı açıklamada Avrupa'da oynamak istediğini, kendi ayarında futbolcuların Arsenal ve Real Madrid gibi takımlarda forma giydiğini belirtip, "Pasaportum farklı olsaydı şimdi ben de bambaşka bir yerde olurdum" diye konuşmuştu.

kendi ayarında futbolcuların Arsenal ve Real Madrid gibi takımlarda forma giydiğini belirtip
:lol:

Tabi neyi eksik bizim Arda'mızın :D.C.Ronaldo kimdir Maldonado'nun kayınbiraderi mi ?

Arda 50 milyon euro edebilecek kapasitede bir futbolcu.
mille takımda o olmasa estonyayı yenebileceğimizi mi sanıyordunuz ?
euro 2008de de bizi kurtaran oydu+nihat.

Yukarı Alt