Osmani
Osmani'nin amacı sadece yöresellik ve çeşitlilik açısından değil, malzeme kullanımı ve pişirme teknikleri açısından da benzersiz bir zenginliğe sahip olan geleneksel mutfağımızın tüm lezzetlerini sizlerin beğenisine sunmaktır.

Osmani'nin menüsünden gelenksel mutfağımızın birbirinden güzel ve eşsiz yemekleri bulunmaktadır.Ayrıca her sabah 08.00-11.00 arası özel börekler , sahanda yumurta , çorba çeşitleri , zengin kahvaltı tabağı ve limitsiz çay keyfiyle hizmetinizdedir.

Le Pain Quotidien
Dünyanın 9 ülkesinde, 63 mağazasıyla faaliyet gösteren, lezzetli organik ekmekleri, iştah açıcı sandviç çeşitleri, salataları, organik ürünleri ve sıcak ortamı ile tanınan ve sevilen Belçika’nın ünlü cafe zinciri Le Pain Quotidien artık Türkiye’de!

Geleneksel, sade ve keyifli ortamlar yaratmayı ilke edinen Le Pain Ouotidien’e bekliyoruz
.

Milagro
Daha Nady’s’in yasını tutamadan yerine açılan yeni restoranın açılışını da buradan kutlayalım. Açık bej ve beyaz tonlarında ahşap ağırlıklı dekorasyonuyla Milagro aslında tam bir yaz mekanı. Bebek piyasasını kollamak isteyenler öndeki açık kısmı, sakinlik arayanlar arkadaki denize sıfır, iki masalık ufak balkonu tercih edebilir. Kıyıda yüzen çöpler de olmasa sakin deniz ve demirlenmiş yatlar tatil kasabası ilüzyonu yaratıyor. Uzun bir koridor yapısında olan iç taraf ise aynalar, çiçekler ve tablolar ile renklendirilmiş. Arka duvarı boydan boya modern bir Son Yemek yorumunun resmedildiği tuval kaplıyor. Tuvaletlere inen merdivenlerin başladığı duvarda da şakamı ciddi mi olduğunu anlamakta güçlük çektiğimiz, ispirtolu kalemle yazılmış “İnsanlar tuvaletlerin alt katta olduğunu nereden bilecek?” yazısı dikkat çekiyor.

Menü Amerikan-İtalyan mutfaklarının bir karışımı. Şütte’nin özel üretmiş olduğu etlerle hazırlanan yemeklerde çok iddialılar, haksız da değiller. T-bone steak’in fiyatı da tadıyla orantılı olarak yüksek; 45 YTL Menüde dikkat çeken diğer yemekler kadayıf ve mozzarella ile sırlanmış tavuk ve bademli çilav ile yanı nda safranlı risotto ile servis edilen somon ızgara. Sunumlar şık, porsiyon büyüklükleri ideal; ne aç kalıyorsunuz ne de artıyor. Közlenmiş patlıcanlı, ezmeli, humuslu bruschette, leberkase, carpaccio gibi başlangıçlar da akıl çeliyor fakat sipariş verirken dikkatli olun; garsonlar ellerindeki elektronik cihazla siparişleri anında mutfağa ilettikleri için bir şeyi iptal ettirmeye çalışırken başka bir şey iptal olabiliyor ve siz leziz başlangıcı beklerken önünüze birden ana yemek konabiliyor.

Mia Mensa
Deniz kıyısında hoş bir yer . Hem yemek yiyip hem de güneşin batışını izleyebilirsiniz..Eşsiz Boğaz manzarası, lezzet ve keyif...

1994 yılında açılan Mia Mensa Bebek’te 4 yıl hizmet verdikten sonra 1998 yılı itibariyle İstanbul’un en iyi Boğaz manzarasına sahip bölgelerinden biri olan Kuruçeşme’de denize sıfır mekanında hizmete devam ediyor.

Mekan sahipleri Hasan Balkanoğlu ve Tufan Görgün tarafından işletilen Mia Mensa'nın Güney İtalya mutfağı ve deniz mahsullerinden oluşan a’la carte mönüsünü de Tufan Görgün hazırlıyor.12 yıldır değişmeyen mutfak ekibi yıllar geçmesine rağmen misafirlerine aynı kalitedeki lezzeti sunuyor. Minestrone Çorbası, Deniz Mahsullü Risotto, Proşuttolu Pizza, İstiridyeli Linguini, Dana İncik, Şarap Soslu Dil Balığı ve Tiramisu damak zevkinizi okşayacak lezzetlerden sadece bazıları. Güney İtalya mutfağının sağlıklı ve lezzetli yemeklerinin yanında özenle hazırlanmış şarap mönüsünden İtalyan, Türk, Şili, Fransız, Kaliforniya, Güney Afrika ve Arjantin şaraplarını tercih edebilirsiniz.

Müziğin ve yemeğin eşsiz uyumu… DJ İlker Tandoğan’nın performansında Akdeniz müziğinin en iyi örnekleriyle ruhunuza da lezzetler sunuyor.

Mia Mensa’nın barında akşamüstü şarap peynir eşliğinde keyifli sohbetler yapabileceğiniz gibi yemek sonrası da müziğin artan ritmi ile gecenize farklı tatlar katabilirsiniz. Mia Mensa, dekorasyonundaki modern şıklık ve rahatlık soğuk kış aylarında şömine ile birleşirken yaz aylarında ise bahçede Boğaz esintisiyle keyifleniyor.

Özel organizasyonlarınız, davetleriniz ve toplantı yemeklerinize de ev sahipliği yapan Mia Mensa, kış sezonunda 90 yaz sezonunda ise 200 kişiyi ağırlayabiliyor. Hizmet saatleri 12:00 ile 02:00 arası.

Anjelique
Farklı tatları birarada bulabileceğiniz Anjelique'in en önemli özelliği, muhteşem boğaz manzarasını doyasıya yaşama imkanı sunması…

Anjelique, büyüleyici manzarası ve sade dekorasyonu ile hem eğlenmek hem de iş çıkışı stres atmak isteyenleri bekliyor. Boğaz’ın yaşayan mekanı Anjelique, İstanbul Doors Restaurant Group’un üyesi.

Anjelique’in kendine has mönüsünün yanısıra İstanbul Doors Restaurant Group’un bir diğer üyesi olan ve kapanan Wan-na’nın Uzakdoğu lezzetleri de ayrı bir mönü olarak Anjelique’de sunuluyor.

Dekorasyonda mavi - beyaz renkler hakim.

Dileyenlere denizden ulaşım imkanı veren ve valet parking hizmeti de bulunan Anjelique, karayolunu tercih eden konuklarının rahatı için ulaşımın taksi ile yapılmasını öneriyor.

Ben de biraz nostaljik takılayım Rolling Eyes

Tarihi Vefa BozacısıAdres: Katip Çelebi Cad. No:104/1, Vefa.
-Resim Silinmiş.-Resim Silinmiş.
Çok iyi hatırlarım ufakken ne zaman yolumuz İstanbul a düşse babamla kesin uğradığımız mekandı Vefa bozacısı , babamın işleri dolayısıyla bu hep kış aylarında olurdu tam boza mevsimi yani , İlk boza mı Vefa da içmiştim hatta ilk başta içmek istememiştim ama Atatürk ün bardağını gördükten sonra içeyim ne olur ki Atatürk bile içiyormuş diye düşünmüştüm (bunu abartı filan için değil tüm samimiyetimle yazıyorum) (şımarık veledin tekiydim herhalde) . Hala en büyük zevklerimden biridir Vefa da boza içmek İstanbul da yolumu düşürmeye çalıştığım ender mekanlardan biridir , pek öyle ana cadde üzerinde sayılmaz Vefa bozacısı , öyle trend filan olmaya da çalışan bir yer değildir adı üzerinde zaten Tarihi bir mekan , kış aylarında hafiften hüzünlenmek , mistik bir mekan gezmek , mis kokulu tarçından koklayıp Hacı efendinin bozasının tadına bakmak isteyen herkese öneririm .
-Resim Silinmiş.

yaw yazmaya başladım mı kendimi alamıyorum :mrgreen: neyse ben hikayeme döneyim ,
vakit ve güzel görseller bulursam sadece 2 kere gitmeme rağmen Pier Loti yi de buraya eklemek isterim ; güzel konu güzel paylaşım .

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
ahaha yaw bu meqanlar hawa cıva meqanlar

Taksim > Karavan / Doga / DouRock / Joker / RockStar

işte meqanın kralı bunlar

Sakin Bir Yer için Babali Nargile'ye Bekleriz :lol: ben buralardayım :)

Yukarı Alt