StarkDrache

Bilgiliyim
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü yeni öğretim yılı öncesinde aldığı kararla öğrencileri ferahlattı. Öğrenciler kendileri isteyinceye kadar kravat takmayabilecek, gömlek yerine tişörtle okula gelebilecek.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, yeni öğretim yılı öncesinde yeni bir karara imza attı. İstanbul’da bu eğitim döneminden itibaren hiçbir öğrenci kravat takmadığı için disipline sevk edilmeyecek.

Kararını bir ankete dayandıran Ata Özer, öğrencilerin pek çoğunun lacivert ceket, gri pantolon, gömlek ve kravattan nefret ettiğini, kravat yüzünden disipline giden öğrencinin de okuldan soğuduğunu savundu.

Özer, kravat serbestisi kararını 39 ilçenin milli eğitim müdürüne bir toplantıyla duyurdu. Yeni uygulamada kravat takmamanın cezası olmayacak. Öğrenci hava soğuyana ve kendisi ihtiyaç duyana kadar gömlek-kravat yerine tişörtle okula gelebilecek. Kot pantolon yasağı ise yine sürecek.

Uzmanlar ise bu karara farklı açılardan yaklaşıyor. Pedagog Nazan Ürkmez, “Gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri için serbest, özgür ve bireysel farklılıklarını ortaya koyabilicekleri kıyafetlerle okula gelebilmelerini olumlu karşılıyorum. Ancak buradaki kriter çağdaşlık olmalı. Üniforma gibi tektip giyinmenin yerine bu kez de inanç ve ideolojilere dayalı tek tip kıyafetler, gençlerin kendilerini ifade etmeleri yönünde olumsuz etki yapar” diye konuştu.

Eğitim-Sen eski genel başkanı Alaaddin Dinçer’e göre ise kravat serbestisinin önünde mevzuat engeli bulunuyor. Dinçer “Böyle bir serbestliğin getirilmesi mevcut mevzuata, yönetmeliklere aykırı. Dolayısıyla gerçekleşme olanağı yok. Ben, burada esas olarak modernleşmenin, aydınlanmanın ve batılılaşmanın cumhuriyetle birlikte sembolü haline gelen kravata dair bir karşıtlık, örgütlenme niyetini taşındığını düşünüyorum” dedi.

NTV

StarkDrache

Bilgiliyim
Öğrenciler İstemiyeceğine Göre Kravatlar Piyasadan Kalkıcak :P

Ps: Aslında Kravat Takmak Zorunlulukken Takılmıyordu Farklılık Oluyordu Şimdi Takarlar Eminim :P

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Haber yalan aslı şu

Bazı okulların yaz dönemi uygulaması için kendi gösterdikleri kısa kollu gömlekler ve tişörtler var. öğrenciler artık bunları okulun talimatı olmadan giyebilecek. Yoksa normal gömlek giyersen kravat şart :!:

StarkDrache

Bilgiliyim
macrocheck demiş ki:
Haber yalan aslı şu

Bazı okulların yaz dönemi uygulaması için kendi gösterdikleri kısa kollu gömlekler ve tişörtler var. öğrenciler artık bunları okulun talimatı olmadan giyebilecek. Yoksa normal gömlek giyersen kravat şart :!:
Bizim Okulun Özel T-Shirt'leri Vardı. Ben Normal Gömleğimi Giyip Gidiyordum. Yani Yine Gideriz Öğrenciyiz Haklıyız Peh :mrgreen:

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
macrocheck demiş ki:
@Hancock
+1

ya kıravatı indir yarıya kadar daha hoş oluyo kıravatsız ne o kahvehane kırosu gibi XD
Vallahi ehh o ne öyle pehh :| :P

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
eneresan bir uygulama hem kravat takılacak de hemde boynundan çıkartan öğrenciye disiplin cezası vereme, bu durumda notla tehdit full olacaktır hayırlı olsun bakalım...

hayırlısı olsun ne dıyelım bence disiplin getırseler daha ıyı olur ya mesela öğrencı dövem yasagı kalksa bızım zamanımızda vardı psikolojımız bozulmadı aksıne sımdıkılerden daha ıyı durumdaydık ^^

StarkDrache

Bilgiliyim
Zardock demiş ki:
hayırlısı olsun ne dıyelım bence disiplin getırseler daha ıyı olur ya mesela öğrencı dövem yasagı kalksa bızım zamanımızda vardı psikolojımız bozulmadı aksıne sımdıkılerden daha ıyı durumdaydık ^^
Haksızda Değil Yani... Disiplin Denen Şey Artık Kocaman Bi SIFIR . :detective:

Okulda bazı lavuklar vardı harbi tarz yapıyorlardı çok gıcığıma gidiyordu kravatı hiç bağlamadan boynuna kolye gibi geçiriyordu az mı dalga geçmiyoduk laf diyende olmuyordu :twisted: :mrgreen:

Yukarı Alt