Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İSTANBUL'da DEPREM 5.3

Saros Körfezi'nde meydana gelen deprem korkuttu!.. Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 5.3 olarak açıkladı.

EGE Denizi'nde merkez üssü Saroz Körfezi olan Righter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çanakkale'nin yanı sıra İstanbul ve çevre illerde de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Saroz Körfezi olarak saptadığı 5.3 büyüklüğündeki deprem, saat 04.51'de meydana gedi. Deprem, başta Çanakkale olmak üzere İstanbul, Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ'da da hissedildi.

Çanakkale'de, sarsıntıyla birlikte yataklarından fırlayan bazı vatandaşlar, panik içerisinde dışarıya çıktı. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığı bildirilirken, bir süre sokakta bekleyen vatandaşlar, yeniden evlerine döndü.

Gece tam yattım uzandım dalmak üzereyim bir sallanmaya başladık dedim hafif bitecek 1sn sonra ters ve tok vuruşlarla hızlandı dolabımın kapakları pat pat çarpmaya başladıtam yataktan fırlayacaktım öleceksek öleceğiz panik yapmaya gerek yok dedim ve 3. sarsıntı ile yıkılmayı bekledim ki 3. sarsıntı gelmedi, ciddi diyorum sert bir depremdi.

Gece su içtim yattım sonra yatağın tık tık tık sesi geldi kesildi bu ne dedim bi baktım yatak gidip geliyor hayatımda ilk defa bu kadar sallandım :roll:

bu depremlerden dolayı bi gün babalara gelicez

siz yine İstanbul'daydınız ben Edirneliyim. depremin merkeziyle aramızda ~150km vardı. Cümleten çok geçmiş olsun. Depremin Şiddeti artmaya başlayınca . Allah'ım dedim sana geliyorum. geçtim kapının eşiğine bekledim öylece ama 3saniye kadar sonra kesildi.

O saatte uyuyodum hissetmedim.Gerçi Anadolu yakasındakiler pek hissetmemiş.

Ben Edirne / Keşandayım (Haritada gözüküyor xD ) daha sarsıntı başlar başlamaz kafayı kaldırdım dedim noluyo lan uyku sersemi anlamadım annem dedi deprem oluyo :D Ama cok korktum hacı camlar nasıl sallanıyor takır takır.

maltepe akrabalar oturuyor aradım hissetmediklerini söylediler bazı bölgelerde demekki böyle şiddetli sadece

B7B

rank8
Triptonic demiş ki:
maltepe akrabalar oturuyor aradım hissetmediklerini söylediler bazı bölgelerde demekki böyle şiddetli sadece
Odak noktasından uzaklaştıkca şiddeti azaldığı için olabilir mi? :mrgreen:

Bölgedeki Azgınlık oranına göre şiddet hissedilmiş sanırım :P

Kocaeli'deyim simdi öğrendim deprem olduğunu :))

Yukarı Alt