İstanbul Halkalı'da patlama:4 ölü

İstanbul Halkalı'da askeri lojman yakınlarında jandarma personelini taşıyan sivil otobüsün yakınlarında patlamada oldu.

Askeri lojmanları TEM otoyoluna bağlayan yolda, tenha bir bölgede meydana gelen patlamanın şiddetiyle otobüsün camları tamamen kırıldı, alt kısımda yoğun hasar göze çarpıyor.

İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER...

VALİ MUTLU: BU BİR TERÖR OLAYIDIR

"OLAY YERİNDEN BİR KİŞİ KAÇTI"

DÜNYA SALDIRIYI FLAŞ HABER OLARAK DUYURDU

Patlama 4 kişi yaşamını yitirdi. Şehit olan askeri personelin jandarma uzman çavuş Çağlar Bölükbaşı, Uğur Ekiz ve Jandarma Kıdemli Üstçavuş Bekir Çelik olduğu öğrenildi. Bu arada hayatını kaybeden 17 yaşındaki Buse Sarıyağ'ın da bir askeri personelin kızı olduğu belirtildi.

Olayda 2'si ağır 15 kişi de yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Ağır yaralıların ameliyata alındığı ama durumlarının ciddi olduğu açıklandı.

Patlamanın yol kenarına bırakılan bombalı bir paket yüzünden olduğu, bombanın parça etkili ve uzaktan kumandalı olduğu belirlendi. Bombanın refüjün kenarına bırakıldığı ve muhtemelen cep telefonuyla patlatıldığı düşünülüyor.

Uzman ekipler hem arazide hem de otobüsün içinde araştırmalarını devam ettiriyor.

Sabah iki otobüsün Halkalı'daki askeri lojmanlardan çıktığı, TEM otoyoluna girilecek noktada bir patlama olduğu ve arkadaki otobüste büyük hasar meydana geldiği gözleniyor. Otobüsün özellikle orta ve arka kısmında büyük hasar görünüyor.

Saatler ilerledikçe bölgede askeri ekiplerin giderek arttığı görünüyor. Bölgedeki emniyet şeridi giderek büyütülüyor.

Patlama sırasında otobüsün hemen ardında ilerleyen otomobilin sürücüsü, "Yolda ilerliyorduk. Arkamdaki otobüsün askeri araç olduğunu fark edince yol verdim. Beni yaklaşık 50 metre geçmişti ki büyük bir patlama meydana geldi. Yaralılar vardı. Çok büyük bir panik havası yaşandı" diye konuştu.

Öte yandan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz incelemelerde bulunmak üzere olay yerine geldi.

OLAYI ÜSTLENEN YOK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, olayın ardından açıklamalarda bulundu. İşte Mutlu'nun açıklamalarından satır başları:

- Olay terör saldırısıdır. Ama olayı üstlenen yok.

- Bomba uzaktan kumandalı, parça tesirli
.​

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yuh ya İstanbul'da mayınlı tuzak öyle mi yok arkadaş ne din kalmış ne yaşam lanet okumaktan başka birşey yok bu dünyada bu nasıl bir hayattır ya bu nasıl köpekliktir ki şehrin göbeğinde mayın kuruyorlar ben agh ben olacağım yapacaklarımı biliyorum işte varoş ile zengini bak bakalım alemi cihan olsa yan yana getirir miyim.

extraloob demiş ki:
yuh ya İstanbul'da mayınlı tuzak öyle mi yok arkadaş ne din kalmış ne yaşam lanet okumaktan başka birşey yok bu dünyada bu nasıl bir hayattır ya bu nasıl köpekliktir ki şehrin göbeğinde mayın kuruyorlar ben agh ben olacağım yapacaklarımı biliyorum işte varoş ile zengini bak bakalım alemi cihan olsa yan yana getirir miyim.
haklısın okan abi

Yukarı Alt