1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

İsmini koyamadığım sorun?

1. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar direk konuya giriyorum

1-benim bilgisayarım elektrikler kesildiğinde-bilgisayarın fişini çıkarttıktan sonra açılmıyor yani olay şöyle kasadan ses geliyor fan çalışıyor fakat ses var görüntü yok misali bunu geçmek için 1-2 defa kasanın power tuşuna basılı tutuyorum

2-bilgisayarım açılırken (çoğu zaman) takılıp kalıyor yani ilk başta açılıyor hoşgeldiniz penceresi çıktıktan sonra programlar açılmaya başlarken takılıyor? :o
    bir arkadaş ram ler uyuşmuyodur yazmıştı 533mhz lik 512mb ram i çıkarıp 1gb lığı yanlız bıraktım ama gene işe yaramadı :o

2. AllStAr

AllStAr Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Amele :D
    Bnm eski bilgisayardada aynı şey oluyodu işlemci tozlanmıştı onu temizledim format attım geçti... :thumbsup:

3. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli olarak bilgisayarımın bakımını yapıyorum fakat format atmayalı baya oldu :roll:

4. AllStAr

AllStAr Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Amele :D
    Sen yinede bi işlemcinin üstündeki tozlar al.Format atmanda iyi olur umarım düzeltebilirsin :beer:

5. MassiveAttack

MassiveAttack Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1-benim bilgisayarım elektrikler kesildiğinde-bilgisayarın fişini çıkarttıktan sonra açılmıyor yani olay şöyle kasadan ses geliyor fan çalışıyor fakat ses var görüntü yok misali bunu geçmek için 1-2 defa kasanın power tuşuna basılı tutuyorum.

- Elektrik kesintisi donanıma ciddi zararlar verebilir sana UPS kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca bu gibi durumlarda statik elektrik meydana gelir, fişi çekip power tuşununa bir kaç defa basmalı ve bir müddet beklemelisin. Statik senin üzerine geçecektir.

2-bilgisayarım açılırken (çoğu zaman) takılıp kalıyor yani ilk başta açılıyor hoşgeldiniz penceresi çıktıktan sonra programlar açılmaya başlarken takılıyor? :o
    bir arkadaş ram ler uyuşmuyodur yazmıştı 533mhz lik 512mb ram i çıkarıp 1gb lığı yanlız bıraktım ama gene işe yaramadı :o

- Bilgisayarın yavaş açılmasının başlıca sebebi ilk açılıştaki programların fazla oluşudur. Diğer sebep bakım yapılmamasıdır. Ayrıca rootkit veya trojende olabilir makina yavaşlar.
    Defrag programları ile ayda bir, ccleaner gibi cookie temizleyici programlarla 3 günde bir temizlik ve sıkıştırma, dizinleme yapılmalıdır. Prefect ve temp klasörlerini de temiz tutmanı öneririm.
    Virüs programının bulamadığı zararlılar içinse forumdaki HijackThis konusuna log gönderebilirsin, birlikte inceleriz.

6. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1-teşekkürler :thumbsup:

2-ccleaner a benzeyen bir programla hergün taramaktayım defrag programlarıylada aklıma geldikçe temizlik yaparım virüs olabileceği kanısındayım antivirüs programıyla 5 günde bir taratıyorum bişey çıkmıyor açılıştaki hamachi-camfrog u kaldırmayı deniycem teşekkürler :muck:

7. mcoktay16

mcoktay16 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.cevabı Anakartın olabilecek bir ihtimale karşı kendini kapatıyor elektirk giderken voltaj düşüklüğü yaşıyorsun.Anakartın Gigabyte muhtemelen

8. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet Gigabyte GCM anakart

peki çözümü :roll:

9. mcoktay16

mcoktay16 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0