1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

İphone 4

1. NewJersey

NewJersey   paparazzi rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırsam forumdan birinin babası yurt dışından İphone 4 getirmişti.
    Bizim dükkanada bir müşteri gelmiş elinde İphone 4 varmış.
    Babam biraz incelemiş beğenmiş.
    Bende sürekli telefon istiyordum. Nasıl bir telefon falan diye sordu.
    Alsana dedim :D Avusturya daki amcama sormuş orda 1.200 TL falanmış ...
    Burda ise 1900 - 2000 TL arası. Yazın gelirken amcama getirttirmek istiyorum.
    Forumda 1 - 2 kişide İphone olduğunu düşünüyorum.Sizlere sorularım var.

1. Turkcell hattı mı çalıştırır mı ?
    2. Ordan buraya gelirken vergi vb. tarzı para ödeniyor mu ?
    3. Menüsü Türkçe oluyor mu ?
    4. Şarjzı çok çabuk bitiyormuş galiba :S Ne kadar gidiyor ?​

2. Phantoso

Phantoso Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Donanım Teknisyeni
    Pasaport gerekli kayıt yaptırmak için.ve bu pasaportlu kişi 2 ay içinde giriş cıkış yapmış olmalıdır.
    Her türlü hat takabilirsiniz.
    Menüsü ingilizce'dir
    Şarf sıkıntısı yoktur kullanılmamış cihaz ise şarj ömrü 4-5 gündür kullanıma göre değişir.Kullanıma göre ömrü normal olarak kısalır.
    Gümrükte ise her hangi bir para ödemiyorsunuz cihaz tek getirildiğinden dolayı.

3. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Gümrükten kayıt ettirirsen her hattı açtırırsın.

menüsü ingilizce ama sen türkçe ios kurabilirsin burada.

4. Andy Larkin

Andy Larkin Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1)Sim kilidi yoksa (sim lock) Turkcell hattını çalıştırır, sadece bir Turkcell bayisine gidip sim kartını micro sim kart ile değiştirmen gerekiyor, iPhone 4 sadece micro sim kart destekliyor.
    2)Vergi falan ödenmiyor, 3 taneye kadar telefon ülkemize yasal olarak sokulabiliyor, yani havalimanında fark edilse bile herhangi bir cezai yaptırım uygulanmıyor.
    3)O kısmı tam olarak bilmiyorum, jailbreak yaptıktan sonra Türkçe'ye çevirebilirsin diye düşünüyorum.
    4)Günümüz akıllı telefonlarının hepsinde neredeyse şarj problemi var, şarjı uzun süre dayanan telefon pek yok. iPhone şarj konusunda Android'li modellerden bir adım önde, Symbian da iOS'lu modellerden yani iPhone'lardan önde. Symbian'lı telefon almayacaksan eğer şarj konusunda en iyi alternatif senin için iPhone gibi duruyor. Senin kullanımına ve isteklerine de bağlı. Artık yoğun kullanımda bir günü çıkarsın yeter gözüyle bakılıyor akıllı telefonlara, sen de yoğun kullanacaksan telefonu, her akşam şarja takmaya alışacaksın :)
    Ekleme: Telefonu kayıt ettirmen gerektiğini biliyorsundur sanırım, 1 ay içinde yurtdışından ülkemize giriş yapmış ve son 2 yıl içinde üzerine telefon kaydı yapılmamış bir pasaporta telefonun kaydını yaptırman gerekiyor ülkemizde telefonun sim kart ile iletişime geçebilmesi için. Birinci maddede de belirttiğim gibi telefonun sim kilitsiz olmasına dikkat etmeni öneririm.

5. Nz9

Nz9 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende aynı senin gibi yurt dışından almaya niyetlendim ama emin ol forumda yazınlanlar yanı yukarıdakı yorumlar kadar oyle " pasaporta kayıt ettır bışe olmaz hacı " olmuyor. Gerçekten çok ugraştırıyor. Bir ara "Gevey" ile kullanırım dıyerek kendımı kandırayım dedım ki iphone kullanıcı yı ıtunes ıle kısıtlayan bı telefon e birde ustune guncellemede sorun cıkınca telefon kılıtlenınce hadı götür götürebiliyosaan genpa ya kufur etsınler sana bızım garantımız altında değil diye. Git 1,400 e bile satılıyor artık 4 16gb modellerı yurt içi al kafan rahat olsun. Ayrıca beyler iphone kullandınız mı bılmıyorum ama 0 iphone açarken hangı ıos olursa olsun birçok dili önüne sererek kurulum imkanı sağlıyo turkce ios diye bişey yok :) hiç olmadı benımkını satayım sana 0 çizik full koruma bandı ıle kullandım koruma bandı + kılıf = 0 çizik.

ps : sen nıye satıyorsun dersen arabama ses sıstemı yaptırcam peder beyden para cıkmıyo ben star falan kullancam araba daha onemlı :D:D

6. Whisk

Whisk Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    'O bahsettiğin kişi benim :)

1.) Eğer sim free olursa her hattı çalıştırır ama Avusturya'da sim free mi yoksa sim lock mı bilmem.
    2.) Babam getirdiğinde vergi filan yoktu ama Arabistan'dan geldi benim telefon tabi.
    3.) Evet menüsünü Türkçe yapma olanağı var.
    4.) Eğer 3G ile wifi'yi veya database açık bırakırsan çabuk şarj yer ama çok süper telefondur.

7. NewJersey

NewJersey   paparazzi rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sizce Avusturyadan almak mı daha mantıklı ?
    Türkiyeden mi almak daha mantıklı ?