Bu Konuda BlackRa1n ve BlackSn0w kullanarak Windows’ta iPhone 3G ve 3GS’leri 3.1.2 versiyonunda nasıl jailbreak ve unlock yapacağınıza dair talimatlar mevcuttur.

Phone 3GS (updated Bootrom) kullananlar, BlackRa1n sadece tethered jailbreak yapmaktadır. Bunun anlamı JailBreak işlemi sırasında pilinizin bitmemesi gerekmektedir. Eğer piliniz bu işlem sırasında biterse iPhone’unuzu tekrar bilgisayara bağlamanız gerekir ve BlackRa1n’i tekrar çalıştırmanız gerekir.

Başlamadan önce iPhone’unuzun 05.11.07 baseband’inde olduğunu buradan kontrol ediniz . Eğer ne yapacağınız hakkında emin değilseniz iTunes’i kullanarak 3.1.2 güncellemesini yapmanız yeterlidir.

ÖNEMLİ NOT: Eğer Vista veya Windows 7 işletim sistemini kullanıyorsanız ve aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra hala Jailbreak işlemini gerçeklertiremiyorsanız lütfen burayı takip ediniz.

Başlıyoruz…

Adım 1
Firefox’u, Google Chrome’u ya da Internet Explorer’ı açarak şu adrese gidiniz: http://www.blackra1n.com. Sayfanın alt kısmındaki Windows logosuna tıklayınız.

Adım 2
Çıkan pencereyi masaüstüne indiriniz.

Adım 3
Sonra masaüstüne indirdiğiniz programa “blackra1n” iki kere tıklayınız.

Adım 4
iPhone’unuzun veya iPod’unuzun bilgisayarınıza bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra make it ra1n butonuna tıklayınız

Adım 5
iPhonunuz recovery moduna geçecektir.

Recovery modundan sonra iPhone’nuzun ekranında GeoHot’un resmini göreceksiniz.

blackra1n çalışmaya başlayacak ve cihazınız tekrardan açılacak

Adım 6
Cihazını tekrar açıldığında jailbreak işlemi bitmiş olacak ve springboard’unuzda blackra1n ikonu göreceksiniz. iPhone’unuzun internete bağlı olduğundan emin olun ve blackra1n ikonuna basınız

Buradan hangi yükleme programını yükleyecekseniz seçin ve yükleyin (Cydia veya Rock). Eğer cihazınıza UNLOCK işlemi yapmak istiyorsanız sn0w butonuna basınız. Daha sonra sağ üsteki Install butonuna basınız.

BlackRa1n unlock programını indirmeye ve kurmaya başlacayaktır.

Kurulum işlemi bittikten sonra ekranda Post Install log for sn0w die bir log yazısı çıkacaktır. CommCenter tekrar başlayacaktır ve cihazınızı kapatıp açmanıza gerek yoktur. Eğer kullandığınız hattın 3G desteği yoksa 3G özelliğini kapatınız. Close butonuna basınız.

Adım 7
Herşey tamamlandığında iPhone ekranınızda hangi yükleme programını ( Cydia veya Rock) seçtiyseniz onu görceksiniz

Adım 8
Cydia veya Rock programlarının çalıştığına emin olduktan sonra isterseniz Uninstall blackra1n butonundan BlackRa1n’i kaldırabilirsiniz

İşte Bu Kadar JB hayırlı Olsun...

Keşke tüm harfleri büyük yapmasaydın,kurallara aykırı bide ben iPhone'me jb yaptım, unlockta yapıcam ama hattı görmediği için 3G ile cydia ve snow'u indiremiyorum illa w-lan mı olucak ?

Furkanım sen bir numarasın çakmalarından çok rahat ayırt ediliyorsun ^^ :muck:

Yukarı Alt