İspanya'da yaşayan İngiliz kadın öğretmen sosyal paylaşım sitesi Facebook'a not bırakıp bırakıp intihar etti.

İspanya'nın güneyindeki Almeria yakınlarında yer alan Garrucha'da yaşayan 48 yaşındaki İngilizce öğretmeni Lita Broadhurst, cuma sabahı oturduğu apartmanın dördüncü katından atlayarak intihar etmeden önce, Facebook'taki hesabına kızı ve oğlu için not bıraktı.

Broadhurst, kendisine saldırmakla suçladığı eski sevgilisinin yargılandığı davada ifade vermeden birkaç saat önce intihar etti.

Broadhurst, eski sevgilisinin kendisine yaptıklarını da yazarak ölüme atladı. Şu anda kefaletle serbest kalan eski erkek arkadaşı hakkında polis kadının mesajına dayanarak yeni bir soruşturma hazırlıyor.

Facebook sayfasında eski sevgilisinden neler çektiğini anlatan Broadhurst, "Son 12 saattir dehşete düşmüş durumdayım. Uyurken elimde levye vardı. Yatağın başında bir şişe ve acil polis aramasına kodlanmış telefonla yattım" diyerek içinde bulunduğu durumu anlattı.

Broadhurst 'Son Sözler' başlıklı intihar notunda, "Bu notu onun (eski sevgilisinin) gerçek yüzünün görülmesi ve onun eline düşecek başka birine zarar vermesinin önlenmesi umuduyla yazıyorum. Kolay kolay yenilmem, ama bu kez kara delikten bir çıkış göremiyorum: Beni sevenlerden çok sık yardım diledim. Bu kez yalnızım ve çıkış yolunu artık bulamayacağım. Şimdi olduğumdan daha ümitsiz ve bitkin olmamıştım. Harika çocuklarım benim tek dayanağım ve onlara vereceğim acıdan dolayı derin bir pişmanlık içindeyim. Lütfen, size yalvarıyorum sizi bıraktığım için benden nefret etmeyin. İkinize duyduğum sevgi asla bitmeyecek, çünkü ona ihtiyaç duyduğunuzda bu sevgiyi hissedeceğinizden hiç şüphem yok" diye yazdı.

Dava, kadının intiharıyla ertelendi.

Yukarı Alt