1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

İnternet'ten Müzik İNDİRMEYİN !

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    İki gün önce türk telekom gayrettepe'de bir iftar yemeği vardı , bende katıldım. Dolaşırken bir sürü a4 kağıtlar ve üzerinde yazılı olan ip'ler gördüm ve merakıma yenilip güvenliğe sordum nedir paşam bu dedim ?

Mesam (türkiye musiki eseri sahipleri meslek birliği) bu kişiler'e dava açacak yanıtını aldım. Neden'i ise bu kişilerin internet'ten müzik indirmeleriymiş.

İnternet'ten fazlaca müzik indiriyorsanız hızınızı kesin belli bir miktardan fazlasına dava açacaklarmış bir sürü avukat tutmuşlar ve bu iş için bir sürü eleman alınıyor şu anda internetten müzik indiriken 2 kere düşünün.

ps : Bu haber'i ilk ben yazıyorum zannımca :coffee: ki benden başka bilen çok az kişi var :curtain:

2. PolgaraWahrenheit

PolgaraWahrenheit Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Üni
    Şu kotalı adsl bağlantımla ne müziği :mrgreen:
    Sağol yine de bilgilendirdiğin için :thumbsup:

3. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saçma, birinin internetten müzik indirip indirmediğini nereden anlayacaklar bu bir. Log'ları tek tek kontrol edeceklerini sanmıyorum ki o kadar adam var.
    İkincisi, ücretsiz internetten dağıtılan albümler var, bunlar ile bandrollü albümleri nasıl ayıracaklar bu iki.
    p2p programlarından (Torrentten yahut limewire gibi programlardan) indirirseniz birşey olmaz, içinizi ferah tutun.

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Benim önümdeydi :wink1: Ayrıca bu sistem amerika'da uygulanıyor . Müzik indiren kişilere birer birer ceza kesiliyor :wink1:

5. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haydin bana da kessinler bekliyorum. Nasıl kanıtlayacaklarsa?
    Ayrıca benim sorularıma da cevap verirsen çok memnun olurum kemalist :)

6. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Loglar okunuyor adamlar bunun için bir sürü kişi alacaklar işe :wink1: Tek tek okumayacaklar tabi limewire ve emule'den indirilenler kontrol edilecek , t.t'nin elindeki verilerde mahkemede delil olarak kullanılacak :wink1:

7. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    p2p programlarından indirilenler kontrol edilemez ki?
    O zaman direk seeder'ları versinler mahkemeye.
    Ki bunları takip etmek imkansız. Ondan ona ondan ona ondan ona, ve bu kişilerin ip adreslerinin değişken olduğunu düşünürsek yatar bu iş :))

8. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Yav adamlar takip etmişler işte hala neyin mücadelesini veriyorsun anlamadım

1000 i geçik a4 kağıtta ipler var altında mesam imzası var hepsi kontrol edilmiş dava açılması kalmış ilerleyen günlerde davada açacaklarmış...

9. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya ben sana yalan söylüyorsun demiyorum. Ama söylediklerin çok saçma geldi. (Üstüne basa basa söylüyorum bana.)
    Varsın gelsin beni dava etsinler ki bunu yapabileceklerini hiç sanmıyorum. TTNet oraya buraya dava açacağına önce düzgün bir alt yapı oluştursunda düzgün bir internet servisi sağlasın bizlere. Sanki çok birşey yapıyorlarmış gibi canları sıkıldıkça site sansürleyip tatmin oluyorlar. Şimdi de bu dava etme olayı. Bunu yapabileceklerini hiç mi hiç sanmıyorum. Çünkü TTNet çalışanlarında bu kapasiteyi görmüyorum. Olmadı evimin 50mt aşağısında telekom santrali var. Burdan Albüm indirirken gider ordan bakarım. Kimsede birşey diyemez.
    Son sözüm TTNet bunu yapamaz. p2p programlarını kontrol etmesi de imkansız kemalist. Biliyoruz da konuşuyoruz.
    Sana da kesinlikle sallıyorsun yahut yalan söylüyorsun demiyorum, ancak bunu yapmaları imkansız. (p2p programları için.)

10. Dr.Hemlock

Dr.Hemlock Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    girdiğin sitelerden indirdiğin gönderdiğine kadar ne var ne yoksa logları tutulur ve bu zorunlu bir prosedürdür.Dünya genelinde altyapı sağlayan tüm kuruluşların böyle bir yükümlülükleri vardır ki bilişim ve internet hukuku bizzat bunlarla ilgilenir.
    Veri akışlarını paketleri girilen siteleri indirilen dosyaları vs vs izlemek inan ki hiç zor değil.Nede olsa onlara ulaşmak için şebekeleri kullanıyorsun.Bilgilenme açısından bir kaç kaynak

http://www.vedatkitapcilik.com/vedat.php?sector=publication&task=&subtask=list&group_id=277
    http://www.hukuki.net/hukuk/index.php?article=349

11. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu bizde biliyoruz tutulduğunu. İstediği kadar tutsun. Proxy kullanır yine indiririm. Hiç bir şekildede kanıtlayamazlar bunu.

12. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    kimsenin başına gelmedikçe anlaması zor lakin güzel bir adım atmışlar başarılar dilerim bizlerde bunu destekliyoruz ve korsana hayır diyoruz.

13. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Al sana kendi server'ım üstünden bir görüntü Dr.Hemlock. Senin söylemek istediğin bu sanırım.
    Ama ne yazık ki ip adresim değişken :)))

14. Dr.Hemlock

Dr.Hemlock Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  15. Kanya

Kanya Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mahkemeye ip adresini verecek ama o ip adresi rusyadan birisi çıkarsa şaşmasınlar.

16. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Aldırma gönül... xD Ben bildiğimi okurum. Tamda 1 hafta önce music arşivi yapıyordum. Hatta bunu yıllardır yapıyorum. TB'lik hdd ler var. Daha devam ediyorum^^

17. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Anlamıyorsunki hala ne diyeyim , loglar var diyorum nasıl kanıtlayacaklar diyorsun ekip türk telekomun ekibi değil diyorum türk telekom bunu yapamaz diyorsun , ellerinde bir sürü kanıtlanmış belgeler var şu saatte şu gün'de şu ip'ile falancanın müziği indirilmiş diyorum hala nasıl bulacaklar diyorsun

Ne diyeyim artık yani :coffee:

18. F10diP|

F10diP| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koordinatör
    bu ip mi nedir bunu görebiliolar, sitemize(extraloob.com) üye olmadan önce başka bir forumda takılıyodum bi tartışma yüzünden banlamışlar ertesi gün yeni bir üyelik açıyım dedim ama olmuyodu yani nasıl desem ip bilmeselerdi heralde üye olabilirdim tekrardan en basitinden kanıt :D

19. Statuss

Statuss Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler Kemalist

20. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları: