Takımı
Seçiniz...
Arkadaşlar iyi günler normalde çok fazla kullanmam, kullanamam yani benim kendime özel kredi kartım olmadığı için toplasak 5-6 defa internetten ürün satın almışımdır oda vatan, teknosa gibi sitelerdi. Ben bu sitelerde alış-veriş yaparken mutlaka telefona uyarı mesajı gelirdi, güvenlik kodu gelirdi telefona. Dün gece internetin faturasını ödüyelim dedik internetten turk.net kullanıyorum o kadar basitçe bittiki önce kart numarasını sonra kredi kartının son kullanma tarihini bide kredi kartının arkasındaki 3 haneli numarayı sordu bu kadar. Beni korkutan nokta eğer başka sitelerde de bu kadar basit ise markette bir şey alırken dikkatli biri bunları görebilir diye düşünüyorum ve karttan kolayca faydalanır. Bu sistemi denetleyen birileri yok mu diye merak ettim bu kadar basit para çekilmemeli kredi kartından. Tamam kredi kartının önündeki numara 16 haneli ama isteyen bununda bi şekilde fotoğrafını falan çeker bir şekilde bulur yani nedense çok tedirgin oldum. :mrgreen:

Gateway her banka ve şirket arasında anlaşmalı olarak kullanılmaz. Eğer sitede 3D secure varsa, ödeme kısmında site adrsinin solunda kilit işaretini görürsen güvenlidir ki konuştuğumuz firma da turk.net Ha, tabi fake bi siteden ödemediysen :P

Takımı
Seçiniz...
Turk.net sitenin içinde ödedim ya yoksa ödemezdim bile ilk bu üçünü girdim işte dedim herhalde tamam ileri dediğimizde 2. sayfa gelicek orda güvenlik kodu falan isteyecekler. Ama bundan sonra siteden ödemeyi düşünmüyorum gidicem bankamatikten yatırıcam daha sağlam bankamatikte bi b.kluk olsa 60 lira gider kredi kartında bi b.kluk olsa internette fena şeyler olur yani. :D Benimde değil kart evdekiler biner tepeme. :D

Takımı
Galatasaray
Adam akıllı, efendi siteler 3d secure kullanır zaten, ya da kullanmak ister misiniz diye sorar. Turk.net çöp firmanın teki, e-mail spam kutum turk.net ile dolu, ve telefonumu da özel numaralardan arayıp sms atıyorlar. Lanet olsun böyle firmaya.
Konuya dönecek olursak :D banka ile görüşüp 3d secure zorunlu kullanmayı şart kılma gibi bir opsiyon varsa bunu kullan. Ya da en temizi, sanal kart çıkarttır.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dediğin sistem 3dsecure , her site kullanmıyor.

İnternetten ödeme yapmak dünyanın en büyük rahatlığı hiç bankamatikle falan uğraşma. Bir tane garanti bankası hesabı açtır , hesabından sanalkart oluştur. İşin olunca banka hesabından sanalkarta gerektiği kadar parayı aktar , alışverişini yap. Kredi kartı bilgilerini çalsalar dahi içinde bakiye olmadığı için hiç bir zarar veremezler sana.

Fatura ödemek için sanalkartına bile ihtiyacın yok gerçi , gir internet bankacılığı hesabına fatura yatırmaya gir oradan seç kurumu direk öde.

Takımı
Seçiniz...
@Kemalist
Dediğin sistemi ilk ödeyişimde yapmıştık bi abi ile ben ona vermiştim o telefonundan ödemişti direk ben neden yapmıyorum iyi hatırlattın. :mrgreen:

Yukarı Alt