Inter'de sistem değişiyor
Inter'in yeni teknik direktörü Rafael Benitez, yeni takımına, selefi Jose Mourinho'dan daha güzel bir futbol oynatmak istediğini söyledi. Benitez, yeni sezonda topu daha fazla ayağında tutan bir takım yaratmak istiyor.

İtalyan ekibi Inter, geçen sezon Serie A'yı şampiyon olarak tamamlamakla kalmadı, İtalya kupası ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu da kazandı. Jose Mourinho, takıma tarihinin en başarılı sezonunu yaşatsa da, sık sık fazlasıyla savunmaya yönelik bir oyun oynattığı gerekçesiyle eleştirildi. Öyle ki, efsanevi futbol adamı Johan Cruyff, Mourinho'yu ‘anti futbolun efendisi’ olarak nitelendirdi. Mourınho'nun, Real Madrid'e transfer olmasının ardından takımı devralan Rafael Benitez, yeni sezonda bu algıyı değiştirmek amacında.
Topu ayağında daha çok tutan bir takım yaratmak istediğini ifade eden İspanyol teknik adam; “Inter'i inceledim ve geçen sezonki başarının, takımın çok iyi bir kontra-atağa çıkmasından kaynaklandığını gördüm. Takım topu ayağında fazla tutmuyor, ancak topun kontrolünü ele geçirir geçirmez büyük bir hızla atağa kalkıyor. Ben bu düşünceyi değiştirip, topla daha fazla oynayan bir takım yaratmak istiyorum” diye konuştu.
Oyuncuların da kendisine defansif oynamak istemedikleri yolunda görüş bildirdiklerini belirten Benitez, değişim sürecinin zorlu olacağını, ancak futbolculara yeni sistemde nasıl oynayacaklarını öğretmek için elinden geleni yapacağını belirtti.​

Yukarı Alt