Hangisi ?

• Sword - Shield

Votes: 16 51,6%
  • Int - Bow

Votes: 15 48,4%

• Total voters
    31
  • Poll closed .
Server
Assos
Takımı
Besiktas
Sword - Shield tercih ederdim, int bow 'da bugune kadar tutunanına daha rastlamadım. Yani varsa gördüğüm 1-2 tane ama Sword - Shield hakkında aynı şeyleri söylemem mümkün değil.

Avasin

Toxicated demiş ki:
Sword - Shield tercih ederdim, int bow 'da bugune kadar tutunanına daha rastlamadım. Yani varsa gördüğüm 1-2 tane ama Sword - Shield hakkında aynı şeyleri söylemem mümkün değil.
aynen. int bowun tutunduğunu pek söyleyemem

int bow iyi olur diyenler 110 a kadar kasıp görmüşlermi acaba bowlar phy atak yapıyor eğer sen gidip bowa int verirsen nukerden farkı ne olacak o bowun?

S/S nuker 4ever venusden TitanNuck gir bak topice nuk char gör ^^ indirebilen gelsın 1vs1 de ^^

Int bow'da, Heuksalda olduğunu gibi hp pasivi yok. Veya S/S'da olduğu gibi kalkan. Phy. ve Mag. defance veren bufflar da olmayacak. Bence S/S aç. PvP'de int bowdan çok daha iyidir. Int bow hızlı kasar ve unique'de iyidir. Ben S/S derim. Karar senin. :lol:

Her türlü S/S derim. İnt bow'da Ne kalkan var nede Hp arttırıcı bi skill.
En azından S/S block veriyor :nod:

JoS

rank8
Okuduğum kadarıyla int bowun artıları çok gözardı edilmiş. Int bow olarak nasıl bir build düşündüğünüzü bilemem fakat; Pacheon/Cold/Force yukarıda bahsedilen "Int Bow Cons (-)leri" hepsini kapayacak bir builddir. "Int Bow Pros (+)ları" ndan hiç bahsedilmemiş olmasıysa size öneri yapan kişilerin eleştiri kabiliyetinin sınırlı ve kendilerinin oyun perspektiflerinin oldukça dar olduğunun bir kanıtıdır. S/S Int chinese yapılandırması oldukça sık kullanılan popüler bir builddir. (+)larından bahsetmeyeceğim yeterince bahsedilmiş zaten.
Başlıca (-)leri;
-Canı azdır.
-Attack kabiliyeti sınırlıdır.
-Ve iteme fazlasıyla bağlı bir yapılandırmadır
Int Bow yapılandırmasında ise
Başlıca (-)ler;
-Canı azdır.
-Escape/Survival yani Kaçış/Süregeliş mekanizması biraz zayıftır.
Lakin (+)ları;
-Force ile kombine edildiğinde enteresan damagelar yaratabilir. Sınırlı değildir.
-Özgün bir yapılandırmadır.
-110 Lv VitalSpot-Faint skilliyle beraber Kaçış/süregeliş mekanizması Pacheonun Knock-back skilleriyle pekiştirilebilir.
-Chinese STR yapılandırmalarının başta gelen baş ağrısıdır INT Force yapılandırmaları.
-Unique anlamında ortalama bir yapılandırmadır.
-Kullanan kişiye göre Impotent Statüsünün iyi kullanılması ile PvP de çok baş ağrıtacaktır.
-Kasması oldukça eğlenceli ve kolaydır.

110 Lv capi ile özgün yapılandırmaların sınırları zorlayabileceğine inanıyorum. Umarım karar vermenizde biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.

Pvp : Sword Shield
Unique : Her ikisi
Kasma : Her ikisi ( Ama bow uzaktan atabilir )
Fortress : Sword Shield

Bu durumda Sword Shield favorim cünkü daha az yer block koyma şansı olur. Blade skill açarsa yatırla iyi işler yapar vs..

Bow char sahibi olarak şunu diyebilirim ki; int bow karizmatik görünebilir ama pvp arenalarında ter döken bi char olur..
Ne block rate, ne hp pasif, nede yatır batıra sahip.. Tutunabileceği tek şeyi 5li 6lı komboları olur. Tek kritikalde de yatabilir. Bow char kasılacaksa Str kasılmalıdır.Ankete dönük bir cevabım var o da Sword Sheild nuker..

JoS demiş ki:
Okuduğum kadarıyla int bowun artıları çok gözardı edilmiş. Int bow olarak nasıl bir build düşündüğünüzü bilemem fakat; Pacheon/Cold/Force yukarıda bahsedilen "Int Bow Cons (-)leri" hepsini kapayacak bir builddir. "Int Bow Pros (+)ları" ndan hiç bahsedilmemiş olmasıysa size öneri yapan kişilerin eleştiri kabiliyetinin sınırlı ve kendilerinin oyun perspektiflerinin oldukça dar olduğunun bir kanıtıdır. S/S Int chinese yapılandırması oldukça sık kullanılan popüler bir builddir. (+)larından bahsetmeyeceğim yeterince bahsedilmiş zaten.
Başlıca (-)leri;
-Canı azdır.
-Attack kabiliyeti sınırlıdır.
-Ve iteme fazlasıyla bağlı bir yapılandırmadır
Int Bow yapılandırmasında ise
Başlıca (-)ler;
-Canı azdır.
-Escape/Survival yani Kaçış/Süregeliş mekanizması biraz zayıftır.
Lakin (+)ları;
-Force ile kombine edildiğinde enteresan damagelar yaratabilir. Sınırlı değildir.
-Özgün bir yapılandırmadır.
-110 Lv VitalSpot-Faint skilliyle beraber Kaçış/süregeliş mekanizması Pacheonun Knock-back skilleriyle pekiştirilebilir.
-Chinese STR yapılandırmalarının başta gelen baş ağrısıdır INT Force yapılandırmaları.
-Unique anlamında ortalama bir yapılandırmadır.
-Kullanan kişiye göre Impotent Statüsünün iyi kullanılması ile PvP de çok baş ağrıtacaktır.
-Kasması oldukça eğlenceli ve kolaydır.

110 Lv capi ile özgün yapılandırmaların sınırları zorlayabileceğine inanıyorum. Umarım karar vermenizde biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.
:thumbsup: adam gibi bir int bow çok iyi iş çıkarabilir, ancak üstünde pek durulmamış bir int bow hiçbir halt yapamaz :mrgreen:

Sword / Shield - İnt Bow Kıyaslaması Yapılacaksa Tercihim İnt Bowdan Yana Cunku Comboları ile Cold Yapılandırılmasıyla Cok Guzel Baş Ağrıtan Char Olabilir her ne kadar silahının ozellıkler phy damage agırlıklı olsada Yinede Saglam Vuruşlar Sergileyecektir + uzaktan vurabıldıgı icin kaçış İmkanı vur kac imkanı olabilen bir karakter rakibini cold ve combolarıyla dondurup arkasından force skillerini yedirebilirse O zaman karşısındakını aglatabılir bile int bow da tek onemlı olan itemlerini dizebilmek balancelar defenceler ve hp olabilirse itemlerinde tam bir pvp charı olabilir fortresslarda ise kalenin ustunden vurabilme ozellıgıyle sword shıelde nazaran savunmada daha avantajlı olucagını dusunuyorum.Unique Kesebilcek Bir Character Yapılandırması aynı zamanda Hızlı ve Seri Kasılabılecek bir character tek sorunu int oldugundan Ölme olasılıkları artıcak ama uzaktan vurdugundan ve cold buıldı oldugundan mob larda sorun cekmeyecegını dusunuyorumm :)

Yukarı Alt