İnönü'yü başınıza yıkarız!
Mustafa Denizli önerdi, Başkan 'Tamam' dedi, görüşmeler bile başladı... Tümer Metin, Siyah-Beyazlı formayı giymeye çok yakındı. Taraftarın görüşünü merak eden Beşiktaş Yönetimi, işte bu yanıtla ondan vazgeçti.

10.5 numara arayışlarını sürdüren Beşiktaş’ta şok bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Yıldıray’dan ve Nuri Şahin’den beklediği yanıtları alamayan Siyah-Beyazlılar’da gündeme eski bir ismin geldiği bildirildi: Tümer Metin... Yıldız oyuncu ve takımıyla, temasa geçen Kara Kartallar’ın olumlu yanıt aldığı kaydedildi. Teknik direktör Mustafa Denizli’nin önerisiyle gündeme alınan Tümer Metin ismine önce çekimser yaklaşan Demirören’in, sonra ‘Tamam’ dediği ve görüşmelerin başladığı kaydedildi. Eski kulübüne dönebileceğini belirten Tümer de yeşil ışık yakınca, transfer ciddiye bindi.

Kupayı geri istemişti

Ancak işin bir de taraftar boyutu vardı... Geçmişte Beşiktaş’ın kaptanlığını yapmasına rağmen Kartal’ın teklifini beğenmeyen ve Fenerbahçe’ye imza atan Tümer Metin, Siyah-Beyazlı taraftarlar tarafından istenmeyen adam olarak ilan edilmişti. Taraftarın görüşünü merak eden Beşiktaşlı idareciler, bu konuda taraftarın nasıl davranacağı konusunda bir araştırma yaptı. Siyah-Beyazlı futbolseverlerin görüşü açıktı: Tümer Beşiktaş formasını giyerse, İnönü’yü başınıza yıkarız... Bu yanıtın ardından, görüşmeleri askıya alan Siyah-Beyazlı idareciler, farklı isimlere yönelmeye başladılar. Bilindiği gibi Fenerbahçe’ye giden Tümer, “Yıldırım Demirören bana hediye ettiği saati istiyormuş. O zaman benim kazandığım kupayı da göndersin” demişti. Tecrübeli futbolcu ayrıca İnönü’deki maçın ardından da Siyah-Beyazlı tribünlerle diyaloğa girmekten kaçınmamış, Sarı-Lacivertliler’in şampiyonluk kutlamasında Beşiktaş aleyhine tezahüratlar yapmıştı.

Kod:
Bu transfer politikası beni öldürecek

Yukarı Alt