Ülkenin "Göller Bölgesi" olarak bilinen bölgedeki Ullswater'daki ormanlık alanda kamp yapan yüzlerce İngiliz, gece vakti tuhaf ışıklar nedeniyle çadırlarından dışarı çıktı.

Gökyüzünde ilginç ışıkları gören kampçılar, heyecan içinde saatlerce bunları izledi.

Cumatresi gecesi gökyüzündeki bu ışıkları görenlerden 28 yaşındaki Paul Haigh "Birileri gökyüzünde bir şeyler gördüklerini söylüyordu. Kısa sürede herkes çadırlarından çıkmaya başladı. Evet, gökyüzünde tuhaf ışıklar vardı ve tuhaf bir biçimde hareket ediyorlardı. Meteorolojik bir olay olduğunu düşünmek saflık olurdu çünkü bu ışıklar formasyonlar halinde hareket ediyordu. Uçak olmaları da olanaksız. Bu denli hızlı hareket eden ya da havada bir noktada durabilecek uçakların henüz icad edildiğini sanmıyorum" dedi.

Olayın tanıklarından biri olan 26 yaşındaki Lucy Gray da "Işıklar gökyüzünde dans eder gibiydiler. Şimdiye kadar görüğüm en garip şeydi ve bir türlü ne gördüğümü kendime açıklayamıyorum. Aklım almıyor" dedi.

İngiltere'de sadece bu ay, benzer 3 olay daha meydana geldi. Bunlardan biri, İstanbul'da yapılan 4. Uluslarası UFO Kongresi'nde de tartışıldı.

ps:Ufo gören masum gençler koçum benim :mrgreen:

Yukarı Alt