Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ESKİŞEHİR’de ilköğretim okulu öğretmeni annesi Zekiye Özada’yı kendisi gibi işitme engelli sevgilisine ve arkadaşına öldürten Esra Özada, yargılandığı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tercüman aracılığıyla ifade verdi. Esra Özada ifadesinde “İçime şeytan girdi” dedi.

İŞTE İÇİNE ŞEYTAN GİREN O KIZ

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=14466&rid=2

Ertuğrulgazi Mahallesi Ahmet Rasim Caddesi’ndeki Sağlık Müdürlüğü lojmanlarında 31 Ocak 2008 tarihinde meydana gelen olayda Eskişehir Reşat Benli İlköğretim Okulu 1/B sınıfı öğretmeni 44 yaşındaki evli 2 çocuk annesi Zekiye Özada, evinin yatak odasında 38 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Evden öğretmen Özsada'nın dizüstü bilgisayarı, cep telefonu ve içinde 30 YTL bulunan cüzdanı alındı.
Polis, olaydan sonra Zekiye Özada’nın katil zanlısı olarak 19 yaşındaki işitme engelli kızı Esra Özada yine işitme engelli olan arkadaşları 20 yaşındaki Gökhan Uysal ve 21 yaşındaki Faruk Kurun’u gözaltına aldı.

Sorgulanan işitme engelli 3 gençten Esra Özada, sevgilisi Gökhan Uysal ile evlenmesine izin vermediği için annesi Zekiye Özada'yı öldürttüğünü söyleyerek cinayeti itiraf etti. Tutuklanan 3 sanık cezaevine konuldu.

Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme ve hırsızlık’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan sanıklar ikinci kez hakim önüne çıktı.

Sanıklardan Esra Özada, tercüman aracılığı ile işaret diliyle verdiği ifadesinde, olay günü annesi evde uyurken cep telefonundan mesaj geçip sevgilisi Gökhan Uysal ile Faruk Kurun’u eve çağırdığını söyledi. Esra Özada, “İçime şeytan girdi. Çok sinirliydim. Bir anda öyle oldu” dedi.

İşitme engelli sevgili Gökhan Uysal da eve geldiğinde Esra’nın kendisine verdiği bıçakla, o sırada uykuda olan Zekiye Özada’yı bıçakladığını anlattı. Uysal, Esra’nın annesinin ölümüne hiç üzülmediğini de söyledi.

Cinayet davasında yargılanan üçüncü sanık Faruk Kurun ise ifadesinde Zekiye Özada’yı Gökhan Uysal’ın bıçaklayarak öldürdüğünü söyleyerek olayı daha önceden planlamadıklarını öne sürdü. Faruk Kurun, öldürülen Zekiye Özada'ya ait dizüstü bilgisayarını Esra ve Gökhan'ın kendisine hediye ettiklerini, cep telefonu ve cüzdanın ne ol olduğunu bilmediğini söyledi.

Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi heyeti öz annesini sevgilisine öldürten Esra Özada ile cinayet sanığı sevgilisi Gökhan Uysal ve Faruk Kurun'un akli dengelerinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için hasteneden gelecek raporun beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

sen onca sene büyüt,kahrını çek,pokunu temizle.Bi erkek uğruna saçını süpürge ettiğin kızın tarafından öldürtül... vahhh... :?
İçine şeytan girmişmiş. dicem şimdi de, neyse.... cık cık cık.

gerizekalımı ya bunlar insan değil SALLANDIRMAK lazım bunları SALLANDIRMAK çözüm değil demeyin başka yolu yok bence cezaevinde nefreti büyüy şu idamı nden kaldırdılarsa apo asıldıktan sonra kaldırsalardı!

Yukarı Alt