1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

İbretlik Paylaşım (Şok Oldum)

1. Jaysean

Jaysean   gamer olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    BİR FORUMDAN ALINTIDIR.(Konu fake değil isteyene pmden linkte atabilirim)
    arkadaş sen o okulu neden okudun?
    PS: üstelik 10 yıldır migrosa başvuru yapıyormuş arkadaş.İş bulunca sazan.avi olmuş biraz. :mrgreen:

2. RecLast

RecLast Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programmer , Web Designer
    4 yıllık üniversitelinin girdiği iş? Şaka yapıyor olmalı ya yazık günah....

3. MadGhost

MadGhost 'Objektif' moderator nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    48
    yorum yapamadım şahsen

4. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Benim bir arkadaşım da İzmir'de oturuyor. Kendisi iktisat mezunu.. ve şok'ta kasiyer olarak çalışıyor...

Ben mezun olunca ne halt edicem bilmiyorum... Ülkenin sorunları var. Her önüne gelen artık üni mezunu olmaya başladı. Eskiden Lise mezunu isen kraldın şimdi ise üni mezunusun gene olmuyor yaranamıyorsun....

Günlerinizin değerini bilin.. İş hayatı okul hayatına benzemez...

5. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    İnsanları şükretmek adı altında haketmediği paralara muhtaç edenler utansın.Birde bu duruma düşüp onların oyununa uyanlar.

6. joseff

joseff Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ee her yıl mezun sayısı atıyorum 100 bin ,, atanan sayısı 10 bin ee açık 90 bin o 90 bin kişi ya beklicek
    yada bulacak kendi kafasına göre bi iş ee herkezin baba parasıda yetmiyo ...... alın size bi örnek hani
    diosunuz ya 4 yıllık okumuş felan dayıoğlu var 4 yıllık mezunu ama ataması yok kaç yıl oldu daha hala
    aynı durum tahminim ataması olur ama dayıoğlu bastona düşer :D gitse özelde okuduğu bölümle ilgili
    bi işte çalışsa verecekleri maaş 700 lira peh...... sonra siz diyinki 4 yıllık mezunu hatta alay edin ...

7. EricNorthmaN

EricNorthmaN   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    baya üzücü bi durum :((

8. THA

THA   moderator rank8

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    System Administrator
    Malesef türkiyenin değişmez aptal sistemi böyle. 2002 Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Müh. mezunuyum 3 Yıl süründüm işportacılık yaptım terlik sattım Benimle mezun olan arkadaşlarımdan bazıları Amerikaya almanyaya gittiler
    Biz saf gibi memleketim dedik kaldık burada galiba emekli olana kadarda sürünmeye devam.

9. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Bende o arkadaş gibiyim 2 yıllık okudum ama elektronikte çok iyi olmama rağmen elektronik üzerine iş başvurularımdan hiç sonuç gelmiyor o yüzden migros gibi marketlere
    mavi lc waikiki gibi mağazalara başvurdum.
    Benim üniversite sınıfımdan en az 15 kişi böyle mağazalarda çalışıyor depo görevlisi mağaza müdürü gibi görevlere atanmak için sınavlara giriyor..

10. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Maviyi migrosu falan bilmem ama lcw'ye lise mezunu olarak girsen bile maaş prim derken 1000 lirayı geçiyor aylığın.Bu tip yerlere üni mezunu olarak girmek büyük avantaj çünkü yükselme şansın çok yüksek biraz araştırıp takip etmek gerekiyor nerede ne var neye ihtiyaç var diye.Para özel sektörde artık devlette iş yok..

11. GrimmjowJJ

GrimmjowJJ Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kimse okuyarak bir yere gelmemiştir bunu unutmayın. insan hayatının 25 yılı okumakla geçiyor ben 25 yasındayım diyelim okulu bitirdim simdi ben ne iş yapıcam mühendis mi olucam
    hayır param yok mimar mı olucam hayır param yok eee ben ne iş yapıcam bu yaşta çırak olarak bi yere mi giricem hayır aval aval gezicem amele gibi harc karıştırcam mala vurucam.
    bence u.site okumak çok saçma lise mezunu olun gidin bi yerde çırak olarak bi işe başlayın kolunuzda bi bilezik olsun iler aç kalmazsınız..!

12. EricNorthmaN

EricNorthmaN   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4 yıllık hikaye desenize bu ülkedee

13. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    aklı olan memur olur. Üniversite mezunu olup memur olanlara 1900 tl den başlayan ücretlerle başlatıyorlar işe... şu sıra para devlette. özel sektörde para için çooook nitelikli olman lazım...

14. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Mezun olacakta atama için yıllarca bekleyecekte atama belki bir ihtimal gerçekleşecekte bir ihtimal kadroya geçicekte 1900 alacak..

15. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Atama bekleyenler ya sağlıkçılar ya öğretmenler.

Diğer konularda böyle bir şey söz konusu değil ki?
    Kadroya geçicek derken? Zaten sınavı kazanıp puanına göre doğru bir yere tercih yaparsan kadrolu oluyorsun. Sözleşmeliler bile neredeyse kadrolularla aynı ücreti alıyor.

16. EricNorthmaN

EricNorthmaN   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok yazık yaa hemde çookk :((

17. ustameen

ustameen Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Okumak tek başına yeterli değildir. Öte yandan okumak kesinlikle zaman kaybı değildir!
    Kendini Pazarlamak: Bir iş başvurusu yaptığınızda bilginiz ve becerileriniz ile o iş yerine neler katabileceğinizi şirketin insan kaynakları sorumlusuna anlayacağı şekilde anlatamazsanız işe alınmazsınız.

Adamın biri radyodaki iş mülakatına katılıyor ve alınmıyor. Sinirli sinirli geri dönerken arkadaşına rastlıyor ve arkadaşı soruyor: Hayırdır neden bu kadar sinirlisin? Ya so-sor-sorma ra-ra-rad-yo daki iş i-i-i-la-nı için gittim. Arkadaşı: Eee sonuç? Bı-bı-bırak a-abi ya k-k-kra-vat takmadım diye işe almadılar. Diye cevap verir. Sizinde anlayacağınız üzere kişi kekemedir. Radyo programını sunan bir kekeme ne kadar başarılı olur? Burada kekeme olan kişinin kekemeliğini ön plana çıkartmıyorum. Kendi durumunu bile bile radyoda spiker olarak çalışabileceğini düşünmesini ön plana çıkartmak istiyorum, farklı yorumlamayın.

Hiç kimse size acıyıp iş vermez. Siz iş başvurularında kendinizi ne kadar iyi pazarlarsanız, işe kabul edilme ihtimaliniz o kadar artar.

Adamın birisi üniversite de gazetecilik okumuş ve bölümünü birincilik ile bitirmiş. Mezun olduktan sonra iş aramaya başlamış. 6 ay geçmesine rağmen iş bulamayınca bunalıma girmiş. Ve bir psikolog desteği almış. Adam sorunlu ama sorunu kaybetmeye tahammülünün olmaması. İş başvurusunun reddedilme olasılığını düşünerek iş başvurusu yapmıyor. Doğal olarak da %100 işe alınacağı bir yer bulamadığı için işsiz kalıyor.

Bir iş başvurusuna giderken işe kabul edilmeyeceğinizi düşünerek gitmeyin. Kabul edilmezseniz eğer başka bir yere müracaat edin. Bir önceki başvurunuzdan dersler çıkartın ve yaptığınız hataları tekrarlamayın.
    Aldığınız maaşı küçümsemeyin. CV niz istikrarlı olsun. Çok fazla iş değiştiren kişilerin iş başvurularında kabul edilme olasılıkları düşüktür. Bir önceki iş yerinizin büfe olması, bir sonraki iş başvurunuzun holding olmasına engel değildir. İnsan Kaynaklarının ilk baktıkları şey bir önceki çalıştığı yere bu kişi neler katmış? Türkiye'deki memur zihniyeti ile çalışıyorsanız yükselmeyi bir kenara bırakın çalıştığınız yerden ayrıldığınızda iş bulmanız çok zor olur! Üniversite mezunu olmanız size branşınızdaki bütün kapıları açmaz. Kapıları açmak sizin becerinize kalan bir şeydir.

Anlatmak istediğim şey şu. İşi devlet dahil hiç kimseden ayağınıza kadar getirmesini beklemeyin. İş bulmak için savaşın. Her durumdan kendinize pay çıkartın, kendinizi geliştirin. Siz yerinizde sayarken rakipleriniz kendini geliştiriyorlar...

18. EricNorthmaN

EricNorthmaN   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :thumbsup:

19. MeraclituS

MeraclituS Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Bir universite ogrencisi olarak sunu soylemek istiyorum.Bolumuyle alakasiz gida-tekstil avmlerde calisip,kovaliyip yukselebilir hayat kalitesini ust seviyeye tasiyabilirsiniz ama Universite`de okurken hayaliniz bu muydu?

20. EricNorthmaN

EricNorthmaN   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    okurken np ama ya hayat gercek olan o iste

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016