Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
açıkcası banada çok saçma geldi Hz.Ali ve Atatürk bir peygamber ve bir savaş kahramanını bağdaştırmak cok saçma ve gereksiz tabi hiç bir din için yorum yapmak bana yada bir başkasına düşmez ama benim anladığım aleviler kendilerine bir kahraman arıyorlardı ve gündemede gelmek için böyle bir söylemi dile getirdiler

Şimdi ben şu şekil yorumlayacağım.Aşırı dinci devlet adamları alevileri katlediyorlardı.Aleviler HZ.ALİ yi benimsiyor.Ataturk zamanında aleviler rahat bir nefes almıştı.Katletmeler azalmıştı.Alevilerde M.K.ATATURKU bir kurtarıcı olarak gördüler.Ama tabikide böyle birşey olur yada olmaz biz bilemeyiz.Allah bilir.Aleviler zaten bir mezhepdir.Müslümandırlar.Benim şahsi görüşüm bu gibi konuları foruma taşımayalım.Birisi çıkıp yanlış birşey söyliyecek yine ortam karışacak.Bu gibi topıcler herzaman kaos a neden olmuştur.Alevi Bektaşi Fedarasyonu Genel Başkanı Ali Balkız tamamen kendi görüşünü dile getirmiştir.Çıkıpda herhangi bir alevilere sorsanız tabikide böyle birşey olamaz der.Bizim insanlar olarak böyle bir yorum asılsız olur diye düşünüyorum... :wink1:

hiçbirimiz ölmedigimiz için reenkarnasyon diye birşey var mı yok mu bilemeyiz aslında.
ama ATA'mı bu şekilde kullanıp kendine çıkar saglamaya çalışan zavallılara acıyorum..
Hz.Ali nire MUSTAFA KEMAL ATATÜRK nire..

Biraz Sonra D haber de çıkcak Konuşma yapcak Bunu idda Eden..Bakalım Ne yönleriyle benzetmiş nasıl savuncak kendini...

alevilik tüm dinlerden birşeyler almış kuran'ı kerimden bir bölge alıp diger bölgeyi kabul etmemiş (hz muhammed i degil hz aliyi almışlar mesela ) bir saçmalıktır.

Flawless demiş ki:
BlackLighT demiş ki:
dinimizde rearkarnosyon yoktur insan öldüğünde hangi bedeninin hesabını verecek ? aleviler biraz mantıksız düşünmüş :popcorn:

Bu islamla alakalı bişey değil.Reenkarnasyon gerçekten yok^^.

Ps:Alevilerde müslümandır... :wink1:
müslümanmı ? şaka mı yapıyorsun ? reenkarnasyon yoktur bizde.birçok şey söylerdim ama tekrar banlanmak istemiyorum.

TheIlker demiş ki:
Flawless demiş ki:
BlackLighT demiş ki:
dinimizde rearkarnosyon yoktur insan öldüğünde hangi bedeninin hesabını verecek ? aleviler biraz mantıksız düşünmüş :popcorn:

Bu islamla alakalı bişey değil.Reenkarnasyon gerçekten yok^^.

Ps:Alevilerde müslümandır... :wink1:
müslümanmı ? şaka mı yapıyorsun ? reenkarnasyon yoktur bizde.birçok şey söylerdim ama tekrar banlanmak istemiyorum.
Bir daha burada polemik yapma :!:

Bu gibi iddalar milletimizi inançlarıyla hep bir yandan yıkmakla meşgul misyonerler tarafından mı ortaya atılıyor bilmiyorum.Saçma...Komşularımız var Alevi mezhebinden ve şimdiye dek bunun gibi bir şey geçmedi sohbetlerimizde....Küllü yalan

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt